درخواست رسمی منافقین برای اسکان و ساخت پایگاه در اردن

منابع مطلع اردنی خبر دادند گروهک تروریستی منافقین از دولت اردن خواسته که با اسکان اعضای این گروهک در خاک اردن موافقت کند.
۰۴ دی ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۳
سرگی لاوروف:

غرب به عواقب سقوط بشار اسد پی برده است

وزیر خارجه روسیه گفت: با آشکار شدن ماهیت گروه های تندرو شورشی، غرب متوجه شده است که سقوط دولت سوریه بحران این کشور را بدتر خواهد کرد.
۰۴ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۷

آغاز موج جدید سرکوب ها در مصر

به نظر می رسد انفجارها و خشونت های روزهای اخیر مصر فرصت لازم را برای دولت این کشور به منظور آغاز موج جدید سرکوب ها علیه مخالفان خود فراهم کرده است.
۰۴ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۸

اعلام حمایت گروه های اردنی از سید حسن نصرالله

تعدادی از شخصیت های سیاسی، نمایندگان مجلس و روزنامه نگاران اردنی از گروه های مختلف این کشور با ارسال نامه ای حمایت خود از دبیر کل حزب الله را اعلام کردند.
۰۴ دی ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۰

دو دلیل مخالفت آمریکا با حضور ایران در نشست ژنو دو

اگر بپذیریم آمریکا در یک دهه‌ی اخیر با تحریم و ایجاد تنگناهای مالی و سیاسی برای ایران، در صدد کاهش قدرت تأثیرگذاری این کشور در منطقه بوده است، می‌توان نتیجه گرفت اکنون نمی‌خواهد با پذیرش آن در ژنو2، به صورت "رسمی" مهر بطلانی بر پروژه‌ی مهار این کشور بزند.
۰۳ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۶

عربستان در پی تشکیل ارتش مشترک با دیگر کشورهای عربی است

عربستان به منظور تضمین نفوذ خود بر کشورهای حاشیه خلیج فارس و در تقابل با افزایش قدرت ایران در پی تشکیل ارتش مشترک در خلیج فارس با دیگر کشورهای عربی است.
۰۳ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۶

انفجار در یک مرکز پلیس در مصر 14 کشته بر جای گذاشت

وقوع انفجارهایی در یکی از مراکز فرماندهی پلیس مصر حداقل 14 کشته و 130 زخمی بر جای گذاشت.
۰۳ دی ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۱

بان کی مون بر نقش ایران در مذاکرات صلح سوریه تاکید کرد

دبیر کل سازمان ملل گفت: با وجود مخالفت هایی با حضور ایران در ژنو 2، از ایفای نقش ایران در مذاکرات صلح سوریه حمایت می کند.
۰۳ دی ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۲
حماس:

موافقت اتحادیه عرب نمی تواند باعث مشروعیت بخشی به مذاکرات سازش شود

جنبش مقاومت اسلامی "حماس" بار دیگر بر مخالفت خود و تمامی گروه های فلسطینی با تداوم مذاکرات سازش میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی؛ به ویژه در زمینه اصول ملت فلسطین تاکید کرد.
۰۱ دی ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۷
نیویورک‌تایمز:

لایحه کنگره، توافقنامه ژنو را تهدید می‌کند

کارشناسان ایرانی و آمریکایی بر این باورند طرح اخیر کنگره برای اعمال تحریم‌های جدید بر ایران به پروسه مذاکرات میان ایران و ۱+۵ آسیب می‌رساند.
۰۱ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۶
لاوروف:

دولت و مخالفان سوریه باید علیه تروریسم متحد شوند

وزیر امور خارجه روسیه با تاکید بر ضرورت متحد شدن دولت و نیروهای مخالف در سوریه برای مبارزه با افراط‌ گرایی گفت: غرب نیز در حال رسیدن به این نتیجه است که سوریه نباید به دست تروریست‌ها بیفتد.
۰۱ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۸
صالحی:

بازرسان آژانس حق بازدید از صنایع نظامی و موشکی را ندارند

رئیس سازمان انرژی هسته‌ای ایران گفت: بازرسان آژانس وظیفه و حقی در مورد بازرسی از صنایع نظامی و موشکی ایران ندارند. مرجعی در دنیا برای بازرسی از این تاسیسات وجود ندارد و معاهده‌ای هم در این زمینه نداریم و آژانس هم در جایگاهی نیست که این کار را انجام دهد.
۳۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۵

استفاده گروه تروریستی داعش از خودروهای زرهی منافقین

گروه تروریستی داعش از خودروهای زرهی سابق منافقین که توانایی حمل و پرتاب موشک را دارد استفاده می‌کنند.
۳۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۰

بحث‌های داغ پارلمان ترکیه درباره حمایت اردوغان از تروریسم

پارلمان ترکیه این روزها شاهد بحث و جدل‌هایی داغ درباره دست داشتن دولت رجب طیب اردوغان در حمایت مالی از گروه‌های تروریستی در سوریه است.
۲۹ آذر ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۳
واکنش افخم به تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه ایران

ایران تصویب قطعنامه را قویاً رد می‌کند/ وجود موارد وحشتناک نقض حقوق بشر در پرونده‌‌های غرب

سخنگوی وزارت امور خارجه، استفاده ابزاری و سیاسی از حقوق بشر علیه کشورهای مستقل را مردود دانست و گفت: کشورهای مدعی حمایت از حقوق بشر در سابقه تاریخی و امروزه خود موارد سیستماتیک و وحشتناک نقض حقوق بشر را در پرونده شان دارند.
۲۸ آذر ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۸