دفاع پرس از جدیدترین تحولات منطقه گزارش می‌دهد

حمله پهپادهای حزب‌الله به تروریست‌ها/ تظاهرات مردم عراق علیه آمریکا/ دیدار وزرای خارجه ایران و عربستان

مهمترین تحولات منطقه در دو روز گذشته را باید در اولین حمله پهپادهای حزب الله به عناصر تروریستی در مرزهای سوریه و لبنان، تظاهرات هزاران عراقی در اعتراض به بازگشت مجدد آمریکایی‌ها به کشورشان و دیدار وزرای خارجه ایران و عربستان و کورسوی امید به گشایش در روابط دو جانبه ملاحظه کرد.
۳۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۵
یادداشت

جزیره ترس؛ هراس بریتانیای کبیر از موج تجزیه خواهی

اگرچه سیاستمداران لندن به متحد ماندن پادشاهی‌شان دلخوش داشته‌اند اما اگر به قول انگلیسی‌ها با نگاهی باریک‌بین بین خطوط آنچه را در رسانه‌های جزیره منعکس می‌شود بخوانیم، با بریتانیایی مواجه می‌شویم که به‌رغم یکپارچه ماندن از سر ترس، در محل گسل‌های تاریخی‌اش از درون ترک برداشته است.
۳۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۳
کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با دفاع پرس:

ادعای رویترز برای همکاری ایرا ن با امریکا در مقابل داعش دروغ است

کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به ادعای اخیر رسانه های غربی و امریکایی مبنی بر درخواست ایران برای همکاری با آمریکا در مقابله با داعش گفت: ادعای رویترز برای همکاری ایرا ن با امریکا در مقابل داعش دروغ است.
۳۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۴
دفاع پرس از ائتلاف بین المللی ضد داعش گزارش می‌دهد

نزاع برسر تقسیم نفوذ در «عراق» و اختلاف در تعامل با «سوریه»

کنفرانس‌هایی که در «جده» و «پاریس» تحت عنوان ائتلاف بین المللی مبارزه با گروه تروریستی «داعش» در عراق و سوریه برگزار شدند، بیش از آنکه بیانگر انسجام بین المللی برای مبارزه با تروریسم در منطقه باشد، برملا کننده اختلافات غرب و آمریکا و اهداف واقعی آنها در پس تشکیل این ائتلاف بود.
۳۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۴
گزارش اختصاصی دفاع پرس

ایبولا؛ ویروس دست ساز امریکایی بهانه ای برای حضور 3 هزار نظامی در آفریقا شد

مقامات دولت آمریکا اعلام کردند که واشنگتن قرار است سه هزار نظامی در کشورهایی که متحمل بیشترین آسیب از شیوع ویروس «ایبولا» شده‌اند به ویژه لیبریا، مستقر کند.
۳۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۱
کوثری در گفت و گو با دفاع پرس:

تامل در بازگشایی سفارت انگلیس برای مسوولان ضروری است/ جایگاه بریتانیای کبیر در جهان تضعیف شده است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به همه پرسی استقلال اسکاتلند از انگلیس گفت: این اتفاق برای مسوولیین دیپلماسی ما می تواند جای تامل داشته باشد، چراکه بریتانیای کبیر دیگر جایگاه خود را نسبت به گذشته در جهان و حتی در میان ملت خودش ندارد.
۳۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۱:۰۵
گزارش دفاع پرس از جدیدترین تحولات منطقه

بحرین؛ اعلام برگزاری انتخابات/عراق در انتظار حمله به داعش/یمن؛ انقلابیون در خون/سوریه؛ خاری در گلوی آمریکا

در حالی‌که رژیم بحرین از برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور خبر داد، در کشور همسایه آن، یمن انقلابیون به خاک و خون کشیده می‌شوند؛ عراق نیز همچنان در انتظار اقدام جامعه بین المللی به رهبری آمریکا برای به اصطلاح حمله به داعش است، اما در این حمله سوریه خاری در گلوی آمریکاست.
۲۹ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۴
دفاع پرس از دلایل اعتراضات در پاکستان گزارش می دهد

از اسلام گرایی القادری تا پیوند دولت و سلفیون برای مقابله با ارتش

با نگاهی بر تصاویر اعتراضات پاکستان، دیده می‌شود که حامیان القادری با اراده‌ای محکم و شعار "شهادت یا انقلاب"، برای انقلابی در سیستم سیاسی، اقتصادی و فرهنگی پاکستان به میدان آمده‌اند.
۲۹ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۷
سعدالله زارعی در گفت و گو با دفاع پرس مطرح کرد:

هراس سعودی ها از واگذاری پرونده عربستان به سرلشکر سلیمانی

کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به خبرسازی رسانه های سعودی درباره سرلشکر سلیمانی گفت: سعودی هابسیار نگران اند که با شروع تحولات در یمن و احتمال افزایش مخالفت ها در عربستان پرونده عربستان به سردار سلیمانی واگذار شود و این نوع موضع گیری ها در واقع نوعی پیشدستی برای سعودی ها به حساب می آید.
۲۹ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۴
کارشناس مسائل آمریکا در گفت و گو با دفاع پرس :

تبعیض های نژادی و سرمایه سالاری منشا اعتراضات مردمی در آمریکاست

کارشناس مسائل آمریکا با اشاره به اعتراضات مردمی در دهه های اخیر در ایالات متحده و شکست های پی در پی این کشور در عرصه سیاست خارجی گفت: تبعیض های نژادی و سرمایه سالاری منشا اعتراضات مردمی در آمریکاست.
۲۹ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۸
کارشناس مسائل اروپا در گفت و گو با دفاع پرس مطرح کرد

معایب استقلال اسکاتلند برای انگلیسی ها/ هراس دولتمردان از تجزیه بریتانیای کبیر

یک کارشناس مسائل اروپا با اشاره به معایب استقلال اسکاتلند برای انگلیس گفت: رهبران بریتانیا و ملکه به خاطر همه پرسی استقلال اسکاتلند از انگلیس و ادامه تجزیه بریتانیای کبیر هراسان شده‌اند.
۲۷ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۲
دفاع پرس گزارش می دهد

بررسی راهبردهای آمریکا در مبارزه با داعش

به دنبال تحرکات اخیر داعش در عراق و عبور از خط قرمزهای آمریکا و همچنین تهدید بعضی از کشورهای غربی و عربی به حمله موجب گردید اعتراض هایی توسط کشورها و سازمان های بین المللی نسبت به این اقدامات وحشتناک و غیرانسانی صورت پذیرد.
۲۷ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۱:۱۰
در آستانه همه پرسی جدایی اسکاتلند از انگلیس

موج تجزیه از اسکاتلند و ولز تا کاتالونیا، اروپا را در بر گرفته است

در حال حاضر دولت انگلیس در مخالفت با استقلال اسکاتلند به آب و آتش می‌زند این بحران احتمالا در آینده‌ای نزدیک به ایرلند شمالی و دیگر مستعمرات همچنان تحت قیمومیت ملکه سرایت می کند.
۲۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۲
گزارش دفاع پرس در سومین سالروز "جنبش وال استریت"/

معترضین آمریکایی در سالروز جنبش تسخیر وال استریت به خیابان ها می آیند

در سومین سالگرد جنبش تسخیر وال استریت گروه های فعال در این جنبش اقدام به فراخوان جهت حضور نمادین مردم در پارک زاکوتی در شهر نیویورک کرده اند.
۲۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۵
دفاع پرس از آخرین تحولات منطقه گزارش می‌دهد

ائتلاف بین‌المللی و بازگشت آمریکا به منطقه/لیبی ناآرام؛یمن ملتهب؛عراق در انتظار وزرای امنیتی

درحالی که آمریکا این روزها تمام تلاش خود را بکار بسته به بهانه مبارزه با داعش بار دیگر جای پایی برای خود در منطقه باز کند، لیبی در حوزه اوضاع امنیتی همچنان ناآرام و یمن در کنار انقلاب مردمیش ملتهب نشان می‌دهد تا روز پنج‌شنبه پارلمان عراق تکلیف صاحبان وزارتخانه‌های امنیتی را مشخص کند.
۲۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۴