سالروز شهیدی که کابوس ناوهای آمریکایی بود؛

جنگ نفتکش ها، نمایش قدرت ایران در برابر آمریکا

در سال‌های پایانی جنگ، خلیج فارس برای ایران بسیار ناامن شده بود؛ عراق خیلی راحت کشتی ها و سکوهای نفتی ایران را می زد. کویت بخشی از سرزمین و عربستان، آسمانش را در اختیار صدام قرار داده بودند. فرماندهان عالی رتبه‌ی سپاه، جریان عبور آزاد و متکبرانه‌ی ناوهای جنگی آمریکا و نیز سایر کشتی ها و شناورهای تحت حمایت این کشور را به عرض امام )ره) رسانده بودند.
۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۸

آسیب‌شناسی اصلی‌ترین پایه "ساخت قدرت درونی" از نگاه رهبر انقلاب

«مهم‌ترین آسیب‌ها و تهدیدات در مسیر پیشرفت علمی ایران» در بیانات رهبر معظم انقلاب در چهار محور فرهنگ علمی، مسایل آموزشی، سیاست‌گذاری و مسایل زیرساختی، مسایل گفتمانی و تبلیغی
۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۸

سوخت موشک‌ها؛ از سجیل ۲۰۰۰کیلومتری تا خلیج‌فارس مقتدر

جمهوری اسلامی ایران با در اختیار داشتن موشک‌هایی که سوخت‌شان جامد است، در زمره معدود کشورهای دارنده موشک‌های سوخت جامد در منطقه قرار دارد.
۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۹

ساخت قدرت درونی در نگاه رهبر معظم انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۲۲ سخنرانی اخیر خودشان از سال ۶۸ تا سال ۹۲، مکرراً بر لزوم استحکام ساخت قدرت درونی تأکید کرده‌اند.
۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۳
گزاشی از توان دریایی سپاه؛

قایق‌های تندرو سپاه؛ سریع‌ترین شناورهای نظامی جهان/ خلیج‌فارس در تسخیر سپاه

سپاه پاسدران قایق‌های تندرویی در اختیار دارد که سریع‌ترین شناور نظامی جهان به شمار می‌رود و سرعت آن ۲برابر شناورهای آمریکایی است.
۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۴

ماجرای علاقه زوج روسی به شهدای تازه تفحص شده

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح می‌گوید: چندین سال پیش مراسم وداع با شهدا گذاشته بودیم. در بین مراسم بچه‌ها به من گفتند یک زوج روسی آمده‌اند و می‌خواهند با شما صحبت کنند. پرسیدم: مسلمانند؟ گفتند: نه مسیحی هستند.
۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۴
معاون پژوهش مجتمع آموزش عالی فقه:

همایش بین‌المللی امت اسلامی خلاءهای موجود در این زمینه را تبیین می‌کند

تبیین مفهومی امت اسلامی از اهداف برگزاری همایش بین‌المللی امت اسلامی مبانی و مولفه‌ها است و در این همایش امت اسلامی به عنوان امتی برگزیده و معرفی شده در آیات و روایات تبیین می‌شود.
۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۲

کم سن و سال ترین شهید استان زنجان را بهتر بشناسیم

برادر رضا سلیمانی کم سن‌ترین شهید استان زنجان می‌گوید:رضا همیشه می‌گفت مطیع امر ولایت فقیه هستم و باید برای حفظ اسلام به جبهه بروم.
۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۸
صفار هرندی:

نرمش قهرمانانه در حد روش‌های تاکتیکی است/ نیاز به تعامل با دنیا برای دفع بخشی از شرارت‌های استکبار

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نرمش قهرمانانه در حد روش‌های تاکتیکی است، گفت: به تعامل با دنیا برای دفع بخشی از شرارت‌های آنها نیاز داریم اما فقط ما نیستیم که نیازمند تغییر در فضای کنونی جهانیم.
۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۶
امدادگر زن دفاع مقدس:

در معرفی نقش زنان در دوران جنگ هنوز ابتدای راه هستیم

یکی از امدادگران دوران دفاع مقدس گفت: با توجه به عظمت پدیده جنگ و بزرگی نقش زنان می توان گفت، هنوز در این زمینه اول راه هستیم و آنچنان که باید و شاید نتوانستیم حق مطلب را ادا کنیم.
۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۲
سردار سلامی:

سپاه انحصار قدرت‌های بزرگ در آسمان را شکست/ زمان تقابل با ایران گذشته است

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اظهارات اخیر اوباما درخصوص اینکه آمریکا بدنبال تغییر نظام ایران نیست، گفت: آنها به این حقیقت رسیده‌اند که نظام جمهوری اسلامی ایران شکست‌ناپذیر است.
۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۸
در آستانه برگزاری جشن عاطفه‌ها صورت گرفت؛

اختصاص ۲۵۰ میلیون ریال از سوی رهبر معظم انقلاب به دانش‌آموزان محروم

رهبر معظم انقلاب در آستانه برگزاری جشن عاطفه‌ها ۲۵۰ میلیون ریال به دانش‌آموزان محروم کمک کردند.
۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۴

خاطره انسیه شاه حسینی از یک سکانس فیلم «زیباتر از زندگی»

سی و دومین نشست از سلسله نشست‌های هم‌اندیشی بانوان راوی دفاع‌مقدس با موضوع «بررسی روایت در سینمای دفاع‌مقدس» با حضور انسیه شاه‌حسینی برگزار شد.
۰۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۶
سرلشکر محمدعلی جعفری:

مواضع رئیس‌جمهور مقتدرانه بود/ مکالمه تلفنی باید به بعد از اقدامات عملی آمریکا موکول می‌شد

سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مواضع رئیس‌جمهور در نیویورک و به‌خصوص نطقش در سازمان ملل مناسب و مقتدرانه بود، تأکید کرد: مکالمه تلفنی با اوباما باید به بعد از اقدامات عملی آمریکا موکول می‌شد.
۰۹ مهر ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۸

چرا رهبر معظم انقلاب بر ثبت خاطرات رزمندگان تأکید دارند؟

هدایت‌الله بهبودی گفت: جذابیت خاطرات دفاع مقدس توانسته است تا حد زیادی ادبیات ایران پس از انقلاب را تحت تأثیر قرار دهد و گاهی شانه‌به‌شانه‌ی ادبیات ترجمه‌ای و در دهه‌ی اخیر حتی پیشرو و جلوتر از ادبیات ترجمه‌ای حرکت دهد.
۰۸ مهر ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۰