سادات شهید؛

انگشتر گمشده شهید علمدار که مادرِ سادات آن را بازگرداند

هرچه اصرار کردم بی‌فایده بود. سید حرف نمی‌زد. مرتب می‌خواست موضوع بحث را عوض کند. اما این موضوعی نبود که به سادگی بتوان از کنارش گذشت. راهش را بلد بودم. وقتی رسیدیم تهران و اطراف خلوت شد به او خیره شدم. بعد سید را به مادرش قسم دادم.
۰۲ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۷
آزاده شهید "حسین لشگری" اسطوره مقاومت؛

بدترین حرفی که اسرای ایرانی شنیدند

بچه‌ها در حالی‌که فریاد می‌زدند گفتند: مگر ما حیوان هستیم که این‌طور رفتار می‌کنید. درها را که بسته‌اید، هوا کثیف و متعفن است، پنجره‌ و هواکش هم که ندارد. مگر شما انسان نیستید؟ نگهبان‌ها بدون اعتنا به اعتراضات ما در را بستند و رفتند.
۰۲ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۴
نامه‌ای که بعد از شهادت پدر به مقصد رسید؛

نامه یتیم تحت تکفل شهید تهرانی‌مقدم+عکس

سردار شهید حسن تهرانی مقدم در دوران حیات خود کفالت تعدادی از یتیمان کم‌بضاعت را به عهده گرفته بود و هزینه تحصیل و زندگی آنها را تامین می‌کرد. یکی از این افراد سال ۹۱ در کنکور سراسری در دانشگاه امام حسین(ع) پذیرفته می‌شود.
۰۱ آبان ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۹
«حبیب دل‌ها» سال‌ها همنشین شهادت بود؛

روایتی از زندگی جهادی حاج حبیب لک‌زایی در اولین سالگرد شهادتش

حبیب دل‌ها را هم جهادگران جنگ سخت دیروز می‌شناسند و هم جهادگران نسل امروز و جنگ نرم، بچه‌های جهادی با دیدنش جانی تازه می‌گرفتند. نگاه نافذ، متانت و ایمان و اراده‌اش از یاد افرادی که با او برخورد داشته‌اند، نمی‌رود.
۳۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۶

آیا هژمونی آمریکا رو به افول است؟

آیا دوران هژمونی آمریکا به پایان رسیده است و آمریکایی ها در آستانه شکست در یک جانبه گرایی در دنیا قرار گرفته اند؟
۳۰ مهر ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۴
8 فناوری جدید که رونمایی شد؛

ساخت مجموعه میکروجت برای هواپیماهای بدون سرنشین/ سامانه رادار برای مراقبت از سواحل و بنادر کشور

محققان 8 شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری پردیس موفق به تولید 8 فناوری شدند که امروز بعد از ظهر با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی شد.
۳۰ مهر ۱۳۹۲ - ۰۷:۰۴

آخرین آمار از خانواده شهدا و جانبازان

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در مجموع ۵۶۰ هزار و ۷۰۵ جانباز تحت پوشش بنیاد شهید هستند که از این تعداد ۱۴ هزار نفر قطع عضو بوده و ۷ هزار جانباز با بیماری شدید اعصاب و روان درگیرند.
۲۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۴
یادداشت؛

«شمشیر پیروزی» برای «تیپ 40 سراب»

وقتی به شهدا و مجروحینی که در اثر دیده بانی مؤثر و آتش دشمن بر روی جاده مواصلاتی میمک شمالی و جنوبی شهید و مجروح شده‌اند، فکر می‌کنم، می‌گویم باید کاری کرد و ارتفاعات میمک را که مسلط به محور ارتباطی مندلی به زرباطیه و بدره است و از نظر نظامی بسیار اهمیت دارد از دست عراق خارج کرد.
۲۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۱

شاهین، سنگین‌ترین پهپاد نزاجا

پهپاد «شاهین» که در حقیقت توسعه یافته نسل چهارم مهاجر است، با وزنی در حدود 230 کیلوگرم، به عنوان سنگین ترین پهپاد حاضر در نیروی زمینی ارتش به حساب می‌آید.
۲۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۹

مهدی‌نژاد نوری مشاور علمی وزیر دفاع شد

معاون پژوهشی وزیر علوم دولت دهم، مشاور علمی وزیر دفاع شد.
۲۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۲
امیر شهرام خبر داد:

دستیابی پدافند هوایی به سامانه منحرف‌کننده سلاح‌های لیزری/ توان تولید "توپ‌ لیزری" داریم

معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) با بیان اینکه سلاح‌های لیزری به راحتی قابل انحراف هستند و پدافند از این توانمندی برخوردار است، تأکید کرد: قطعا ایران توان تولید توپ لیزری را در اختیار دارد.
۲۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۰

وقتی حداد صدای آهنگران را شنید

ایشان به اندازه‌ای این شعر را درست و با احساس و قشنگ می‌خواند که اتوبوس یکپارچه شور و شیون بود. من با شنیدن صدای ایشان از همان راه دور در آن حال و هوای معنوی قرار گرفتم و همان حال مسافران اتوبوس را پیدا کردم.
۲۷ مهر ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۵
به مناسبت سالروز شهادت شهید گودرزی و فراهانی؛

سرانجام از "آسمان" گفتن به آسمان پیوستن است

حساسیت اوضاع آن زمان انقلاب، عباس را خود به خود به سمت سپاه می کشاند. و از آنجا که سپاه برای پاسداری از انقلاب وارد میدان شده بود، برای حراست از انقلاب در هر جا که لازم می دانست وارد می شد.
۲۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۵

مسلمان شدن یک مسیحی در مناطق عملیاتی

همراه کاروان به سرزمینی رفتم که می گفتند خاکش تبرک است قدم که می گذاری باید وضو بگیری آنقدر پاک است که اگر تبرک کنی اگر بر زخمت بگذاری التیام می یابد.
۲۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۸
مقدمه حاج قاسم سلیمانی بر "نبردهای پیروز":

دوران دفاع مقدس؛گذشتة پُر راز و رمز عاشورا و کربلا و آینده وعده داده شده ظهور

گذشتة پُر راز و رمز عاشورا و کربلا و آینده وعده داده شده ظهور، در این قطعه بی‌نظیر تاریخ نمایشگاه عظیمی را از حقیقت خلقت و جوهر عبودیت برپا کرد که تماشاگران آن به‌وسعت هزاران سال متحیرانه زانوی سکوت بغل کرده محو چهره‌های دلربا و سلوک سالکان آن خواهند بود.
۲۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۳