نـاگــفتـــه‌هــای "نورالدین پسر ایران"؛

امانت داری جنگ را منتقل می‌کردیم کشورمان بهشت می‌شد/وقتی جلوی چشمتان گوش و چشم را در می آوردند

روایتگر کتاب نورالدین پسرایران،گفت: ما هشت سال در جنگ مدیریت کردیم، اگر آن مدیریت جنگ را منتقل می کردیم الان مشکلی نداشتیم.
۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۷

این بانوی رزمنده را دریابید

زیاد هشت شنیده‌ایم، هشت سال جنگ تحمیلی یا همان دفاع مقدس. زیاد شنیدیم که صدام از ایران آدم کشت و خانه ویران کرد و تاسیسات زد و اسیر گرفت و معلول کرد.
۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۳
اردستانی شهیدی از تبار آزادمردان؛

سرلشکری که از خانه ویلایی بزرگ گذشت/ تأثر شدید رهبری از شهادت اردستانی

سرلشکر خلبان شهید مصطفی اردستانی (معاونت عملیات نیروی هوایی ارتش) یکی از قهرمانان جنگ است که چندین بار تا مرز شهادت پیش رفت و سرانجام در ۱۳۷۳.۱۰.۱۵ بر اثر سانحه هوایی به همراه فرمانده فقید نیروی هوایی، سرلشکر شهید منصور ستاری به آرزوی دیرینه‌اش رسید.
۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۷
سید علی اکبر عدل:

خاطرات ما را به نسل های آینده برسانید

سیدحمید عدل برادر جانباز سیدعلی اکبر عدل گفت: برادرم به خاطر عوارض جراحت‌های جنگ هم اکنون حدود سه ماه و نیم است که در بیمارستان خاتم الانبیا بستری شده و مرتب به خاطر ناراحتی‌های گوناگون مسیر بین ICU و CCU را می‌پیماید.
۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۰
نوام چامسکی:

جامعه جهانی ایران را تهدید نمی‌داند / آمریکا و اسرائیل سد راه اجماع برای مسئله فلسطین

اندیشمند و تحلیلگر آمریکایی معتقد است که جامعه جهانی ایرانی را تهدیدی برای خود نمی‌بیند بلکه این آمریکا و هم‌پیمانان این کشور هستند که چنین برداشتی از ایران را ترسیم می‌کنند.
۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۲
سالروز شهیدی که کابوس ناوهای آمریکایی بود؛

جنگ نفتکش ها، نمایش قدرت ایران در برابر آمریکا

در سال‌های پایانی جنگ، خلیج فارس برای ایران بسیار ناامن شده بود؛ عراق خیلی راحت کشتی ها و سکوهای نفتی ایران را می زد. کویت بخشی از سرزمین و عربستان، آسمانش را در اختیار صدام قرار داده بودند. فرماندهان عالی رتبه‌ی سپاه، جریان عبور آزاد و متکبرانه‌ی ناوهای جنگی آمریکا و نیز سایر کشتی ها و شناورهای تحت حمایت این کشور را به عرض امام )ره) رسانده بودند.
۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۸

آسیب‌شناسی اصلی‌ترین پایه "ساخت قدرت درونی" از نگاه رهبر انقلاب

«مهم‌ترین آسیب‌ها و تهدیدات در مسیر پیشرفت علمی ایران» در بیانات رهبر معظم انقلاب در چهار محور فرهنگ علمی، مسایل آموزشی، سیاست‌گذاری و مسایل زیرساختی، مسایل گفتمانی و تبلیغی
۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۸

سوخت موشک‌ها؛ از سجیل ۲۰۰۰کیلومتری تا خلیج‌فارس مقتدر

جمهوری اسلامی ایران با در اختیار داشتن موشک‌هایی که سوخت‌شان جامد است، در زمره معدود کشورهای دارنده موشک‌های سوخت جامد در منطقه قرار دارد.
۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۹

ساخت قدرت درونی در نگاه رهبر معظم انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۲۲ سخنرانی اخیر خودشان از سال ۶۸ تا سال ۹۲، مکرراً بر لزوم استحکام ساخت قدرت درونی تأکید کرده‌اند.
۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۳
گزاشی از توان دریایی سپاه؛

قایق‌های تندرو سپاه؛ سریع‌ترین شناورهای نظامی جهان/ خلیج‌فارس در تسخیر سپاه

سپاه پاسدران قایق‌های تندرویی در اختیار دارد که سریع‌ترین شناور نظامی جهان به شمار می‌رود و سرعت آن ۲برابر شناورهای آمریکایی است.
۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۴

ماجرای علاقه زوج روسی به شهدای تازه تفحص شده

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح می‌گوید: چندین سال پیش مراسم وداع با شهدا گذاشته بودیم. در بین مراسم بچه‌ها به من گفتند یک زوج روسی آمده‌اند و می‌خواهند با شما صحبت کنند. پرسیدم: مسلمانند؟ گفتند: نه مسیحی هستند.
۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۴
معاون پژوهش مجتمع آموزش عالی فقه:

همایش بین‌المللی امت اسلامی خلاءهای موجود در این زمینه را تبیین می‌کند

تبیین مفهومی امت اسلامی از اهداف برگزاری همایش بین‌المللی امت اسلامی مبانی و مولفه‌ها است و در این همایش امت اسلامی به عنوان امتی برگزیده و معرفی شده در آیات و روایات تبیین می‌شود.
۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۲

کم سن و سال ترین شهید استان زنجان را بهتر بشناسیم

برادر رضا سلیمانی کم سن‌ترین شهید استان زنجان می‌گوید:رضا همیشه می‌گفت مطیع امر ولایت فقیه هستم و باید برای حفظ اسلام به جبهه بروم.
۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۸
صفار هرندی:

نرمش قهرمانانه در حد روش‌های تاکتیکی است/ نیاز به تعامل با دنیا برای دفع بخشی از شرارت‌های استکبار

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نرمش قهرمانانه در حد روش‌های تاکتیکی است، گفت: به تعامل با دنیا برای دفع بخشی از شرارت‌های آنها نیاز داریم اما فقط ما نیستیم که نیازمند تغییر در فضای کنونی جهانیم.
۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۶
امدادگر زن دفاع مقدس:

در معرفی نقش زنان در دوران جنگ هنوز ابتدای راه هستیم

یکی از امدادگران دوران دفاع مقدس گفت: با توجه به عظمت پدیده جنگ و بزرگی نقش زنان می توان گفت، هنوز در این زمینه اول راه هستیم و آنچنان که باید و شاید نتوانستیم حق مطلب را ادا کنیم.
۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۲