شهید حسن صوفی را بهتر بشناسیم

نشست هم‌اندیشی و تبادل نظر پیرامون میزان مشارکت سازمان‌ها برای معرفی هرچه بیشتر شخصیت محوری سردار شهید حسن صوفی در همدان برگزار شد.
۰۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۶
در سالروز شهادت شهید "عباس صابری"؛

معرفی کتاب "دردنوشان بلا" وصف صبر "صابری"

کتاب «درد نوشان بلا» به کوشش بهزاد پروین قدس، عکاس و نویسنده دفاع مقدس، در سال 84 نگارش و منتشر شده و درباره برادران شهید حسن، حسین و عباس صابری در قالب زندگینامه، مصاحبه و دستنوشته به رشته تحریر درآمده است.
۰۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۰

فرمانده‌ای که کردها برای سلامتی‌اش قربانی دادند

شادی سراسر خط مقدم را گرفت. انگار خونِ تازه ای به رگ و پی همه دوید. خبر دهان به دهان چرخید: «او هنوز زنده است.» مردم «کردستان» در روستاها و شهرها با شنیدن خبر سلامتی او خوشحال شدند. عدّه‌ای هم برای سلامتی‌اش قربانی کردند.
۰۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۳
جانباز شیمیایی دفاع مقدس:

مجاهدت خانواده های جانبازان بالاتر ازجبهه های ماست

وقتی دشمن منطقه را شیمیایی کرد یکی از برادران بسیجی که به تنفس نیاز داشت وفاقد ماسک مخصوص بود ماسک خود را درآورده و روی صورت او گذاشتم، در آن هنگام به جز اینکه سعی کنم او را نجات دهم هیچ فکری نمی کردم که خداوند این توفیق ابدی را در وجود من به یادگار گذاشت.
۰۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۴
قربانیان ترور به دست منافقین؛

۸ خرداد ماه، سالروز ترور ۱۸ ایرانی بی گناه

گروهک تروریستی منافقین طی اعمال جنایتکارانه خود هیچ برگی از تقویم انقلاب اسلامی را از کشتار و خونریزی خالی نگذاشته است.
۰۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۷:۰۵
لحظه جانبازی از زبان یک روحانی شیمیایی؛

هنوز تصویر آن کودک در جلوی چشمانم است

اکنون آن دختر سال اول دانشگاه است؛ هر وقت این دختر را در سلامت کامل می‌بینم، لذت می‌برم و شیرینی و حلاوت این جانبازی را احساس می‌کنم.
۰۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۱
به مناسبت سالروز شهادت علی بسطامی؛

حق نداریم حرفی بزنیم، دوست داشت گمنام بماند

برای اولین بار است که با رسانه ای مصاحبه می کند، می گوید: نمی دانم چه شد که باب این صحبت ها با شما باز شد بنا به سفارش شهید ما حق نداریم بعد از شهادتش از او حرفی بزنیم. او خیلی علاقه مند بود گمنام باشد.
۰۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۳
به مناسبت سالگرد شهادت حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی؛

کاظم چرا این قدر عوض شده بود؟

سرتاپای حاجی غرق خون شده بود. بعد از آن، هر وقت کاظم از جلوی حاج آقا رد می شد، حاجی بلند می شد و به او سلام می کرد.
۰۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۰
خاطره امیر سرتیپ عبادت از مرحوم مظفر کشاورز؛

قطب‌نمایی که مظفر با آن عراقی‌‌ها را اسیر کرد

امیر سرتیپ کریم عبادت، یکی از فرماندهان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرات خود از جنگ تحمیلی هشت ساله ایران را روایت کرده است و از سرتیپ مظفر کشاورز به نقل خاطره‌ای پرداخته است.
۰۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۵
مسعود ده نمکی:

برخورد مرحوم ابوترابی سبک جدیدی از زندگی و مقاومت را شکل می داد/ حق وی به طور شایسته ادا نشده

کارگردان مجموعه فیلم های اخراجی ها در آستانه سالروز عروج مرحوم حجت الاسلام علی اکبرابوترابی، درخصوص ویژگی های اخلاقی و معنوی این آزاده گفت: فکر می کنم لقب سید آزادگانی که به ایشان نسبت داده شده، زیبنده ترین عنوانی باشد که درخور شأن و شخصیت وی بوده است.
۰۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۸
به مناسبت سالگرد شهادت حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی؛

محبت و جاذبه او عراقی هاراهم جذب می کرد

راه و روش او در برخورد با اسارت و دادن روحیه به سایر اسرا برای ایجاد سازگاری با شرایط اسارت بود. ویژگی های اخلاقی او چنان همه را تحت تاثیر قرار داده بود که گاهی عراقی ها هم مخفیانه برای درد دل پیش او می آمدند.
۰۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۶

حصار اسارتی که شکست

بوی گاز خردل را که استشمام کردیم، ماسک ها را به صورت زدیم. اما کار از کار گذشته بود و نیم ساعت بعد علائم اولیه نمایان شد؛ سوزش چشم، آبریزش بینی، سرفه، حالت تهوع و بی حالی. به عقب منتقل شدم. زمستان بود و هوا سرد. گفتند باید توی آن هوا، دوش آبسرد بگیریم تا پوستمان تاول نزد.
۰۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۸
دومین اجتماع مدافعان حرم برگزار شد؛

از آستان عقیله بنی‌هاشم(س) حراست می کنیم

دومین اجتماع مدافعان حرم با سخنرانی حجت‌الاسلام میرلوحی و با حضور پرشور جوانان و نوجوانان ولایی در حسینیه امام موسی بن جعفر(ع) واقع در میدان خراسان تهران برگزار شد.
۰۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۷
شهدایی که با شکنجه زنده به گور شدند؛

شهدایی که با بدن سالم تفحص شدند/ بعد از 6 ساعت شهیدش را آورد و گفت این مال شما

در حوالی دریاچه ماهی 25 شهید پیدا کردیم که با شکنجه زنده به گور شده بودند. این شهدا را 5 تا 5 تا با سیم خاردار به هم بسته بودند و آن‌ها را زنده زنده دفن کرده بودند. طبق نظریه پزشکی قانونی 65 درصد بدن‌هایشان سالم بود. این خبر در منطقه خوزستان پیچید چون اصلاً سابقه نداشت بعد از 25 – 30 سال اینگونه جنازه‌ها سالم باشند.
۰۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۲
شهید خزائی:

هر کاری می‌کنید باید برای جلب رضای خدا باشد

شهید خزائی، علاقه زیادی به اسلام داشت و پیرو راستین خط امام (ره) بود. این شهید والامقام، مردی متواضع و یک‏پارچه صداقت بود و می‌گفت: "هر کاری می‌کنید باید برای جلب رضای خدا باشد."
۰۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۲