حمله اسرائیل به لبنان، رخنه در دنیای عرب؛

حزب الله، عامل اولین شکست مفتضحانه رژیم صهیونیستی

در نتیجه فشارهای نظامی مقاومت اسلامی بر ارتش اسرائیل که به طور چشمگیری افزایش یافته بود، در 24 تیر سال 1364 اولین عقب نشینی اسرائیل اتفاق افتاد.
۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۶
امروز ساعت 17 در فسا؛

مراسم تشییع پیکر پیرترین رزمنده دفاع مقدس

بابابزرگ جبهه ها همیشه از شهدا و تبعیت از امام( ره) و نظام صحبت بر زبان می آورد. با وجود سن و سال بالای خود با حضور در جبهه و عملیات های مختلف، توانایی و انرژی خاصی برای جنگیدن با دشمن داشت و این نیروی وتوانایی را گویی خداوند در وجودش گذاشته بود.
۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۶

خوزستان؛ میزبان چهارمین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی

چهارمین دوره کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی با میزبانی استان خوزستان در آبان ماه آغاز به کار خواهد کرد که در آن ترجمه آثار به زبان‌های مختلف از جمله محوریت‌های این دوره کنگره است.
۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۲
به مناسبت سالروز حمله اسرائیل به لبنان در سال 61؛

درخواست کمک لبنان از ایران و حیرت سوریه از کمک ایران

ورود این نیروها به دمشق با بهت و ناباروی مقامات و مردم سوریه روبه رو شد؛ زیرا آنها فکر می کردند که ایران به علت درگیر بودن در جنگ با عراق قادر به اعزام نیرو نیست و خبر اعزام نیرو برای حمایت از سوریه و لبنان و ایجاد جنگ روانی علیه اسرائیل است.
۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۰
به مناسبت سالروز حمله اسرائیل به لبنان؛

سپاه تفکرات امام خمینی (ره) و فرهنگ انقلاب اسلامی را با خود به لبنان منتقل کرد

ورود سپاه به لبنان در واقع یک انقلاب فرهنگی را در پی داشت، زیرا اعضای سپاه تفکرات امام خمینی (ره) و فرهنگ انقلاب اسلامی را با خود به لبنان منتقل و با رفتار خود همگان را جذب کردند.
۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۴
حجت الاسلام سید حمید روحانی:

در مکتب امام (ره) باند بازی جایی ندارد/ در 15 خرداد حسین زمان در مقابل یزید زمان ایستاده بود

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر با تاکید بر اینکه در مکتب قیام کنندگان 15 خرداد جناح بازی جایی ندارد، گفت: در آن روزگاری که امام قیام کردند بعضی از احزاب سیاسی، دنبال مذاکره بودند اما امام هرگونه مذاکره را رد کردند.
۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۳
حجت الاسالم پناهیان در مراسم بزرگداشت یوم الله 15 خرداد:

15 خرداد مقدس است/ امام (ره) حرف‌های خدا را باور می‌کرد

مشاور نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها گفت: امام برای خدا قیام کرد و شهدای 15 خرداد به خاطر خدا قیام کردند باید به این مسئله توجه کرده و مخلصانه رای بدهید بگویید فقط برای رضای خدا رای می‌دهد کاندیدای ریاست جمهوری فقط به خاطر خدا در صحنه انتخابات حضور داشته باشند.
۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۱
قیام خونین 15 خرداد؛

نقطه عطف و انتخاب راه جدید

در نهضت‌های سده گذشته، روحانیون، کسبه، بازاری و دانشگاهی ها به عنوان مبارز در صحنه بودند و طبقه کارگر، کشاورز و قشرهای دیگر جامعه در خیزش و خروش مردم کمتر حضور داشتند، اما امام خمینی (ره) با نهضت اسلامی خود توانست همه قشرهای جامعه را یک‌ دست به صحنه آورد و به قیام وادارد.
۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۲
به مناسبت سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع):

حدود فدک از زبان امام موسی کاظم(ع)/ در هر چیزى که چشمانت مى‏بیند، موعظه‏اى است

به جهت کثرت زهد و عبادتش معروف به «العبد الصالح» و به جهت علم و فرو خوردن خشم و صبر بر مشقات و آلام زمانه مشهور به «الکاظم» گردید.
۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۶
کنعانی مقدم:

سخنان امام جهانی‌ست و ایران را با نام امام خمینی (ره) می شناسند

کارشناس مسائل خاورمیانه تاکید کرد: در انتشار جزئیات وصیت نامه‌ی امام کوتاهی کردیم. به یاد دارم در گذشته وصیت نامه ایشان در دانشگاه ها تدریس می شد. باید وصیت نامه‌ی امام را ترجمه کرد و به جوامع دیگر فرستاد و با این کار می توان بر روی جهانیان اثر گذاشت.
۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۸
جانباز جنگ تحمیلی در گفتگو با خبرگزاری دفاع مقدس:

شرط مهم انقلابی بودن، انقلابی عمل کردن است / تجمل گرایی باعث شده تحمل مردم کم شود

جانباز دفاع مقدس با اشاره به نامزدهای کاندیدای ریاست جمهوری در دور جدید گفت: فقط انقلابی حرف زدن ملاک نیست شرط مهم، انقلابی عمل کردن نیزمهم است ونباید فراموش کنند که آنها به قسم نامه ریاست جمهوری وقانون اساسی باید وفادار باشند.
۱۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۸

گرامیداشت شهدای ۱۵ خرداد در مهدیه تهران

مراسم گرامیداشت شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد، روز چهارشنبه ۱۵ خرداد ماه، ساعت ۱۰ صبح با حضور خانواده‌های شهدا، ایثارگران و مردم شهید پرور تهران در مهدیه تهران برگزار می شود.
۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۵

به دارالشهدا آمده ایم تا از شهیدان این دیار بیاموزیم چگونه باید حماسه آفرید

گاهی با دیدن این همه رشادت و دلیرمردی آن هم در یک روستای دورافتاده تنها چیزی که به ما جرات میدهد قلم برداریم و درباره‌ی شهدا بنویسیم فقط و فقط پاکی این افراد و صداقت آنهاست که دنیا را برای ما هم بی ارزش میکند.
۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۳
صبح امروز؛

پیرترین رزمنده دوران دفاع مقدس در سن 107 سالگی به دیارباقی شتافت

صفرقلی رحمانیان، پیرترین رزمنده دوران دفاع مقدس صبح امروز در سن 107 سالگی به علت کهولت سن و تنگی نفس، در بیمارستان ولیعصر(عج) فسا دارفانی را وداع گفت.
۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۶

حجت الاسلام ابوترابی پس از شنیدن خبر رحلت امام (ره) چه گفت؟

بر شماست ای فرزندان امام و ای رهروان پرتوان راهش! اینک که پدر خویش از کف دادید، با خدمت به هم و به این ملت و امت، از دستاورد پدر خویش که این انقلاب مقدس اسلامی است، حفاظت و حراست نمایید تا هم وفاداری خود را ثابت نموده و هم بیش از گذشته از دعای خیر آن حضرت بهره‌مند و برخوردار باشید.
۱۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۲