عکس/دیروز و امروز یک دلاور

آنچه در ادامه می بینید، تصویر سردار محمد باقری، برادر سردار شهید حسن باقری (افشردی) است که از دوران جنگ تحمیلی تا کنون در مناصب حساس نظامی، به انقلاب اسلامی و ایران سرافراز، خدمت کرده است.
۰۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۹

دلتنگی یک بازیگربرای شهیدجهان‌آرا+عکس

امیر جعفری بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون به مناسبت سال‌روز آزاد‌ساری خرمشهر عکسی را از شهید جهان‌آرا در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرده و از او به‌عنوان سردار غیرت یاد کرده است.
۰۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۱

درسی برای همه....!

سردار دستور دادند، نماز بخوانیم و سپس حرکت کنیم.
۰۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۴:۱۴

دستنوشته شهید چمران برای سیدآزادگان

شهید ابوترابی عارف شیدایی بود که راز و نیازهای عاشقانه اش با خدای بزرگ در نیمه های شب، دل عشاق عالم را آب می کرد. آن قدر آرام و مطمئن بود که گویی از عمق اقیانوس برآمده است . آن چنان ساکت، همچون آسمان که در شب های پاک پرستاره، در دل شب زنده داران غوغا به پا می کند؛ اما درعین حال رزمنده ای بود که در صحنه نبرد طوفا ن به پا می کرد. فریاد خشمش زهره را آب می نمود و از شیر جسورتر و اراده اش پولاد را خجل می کرد .
۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۴

فیلم/ مهندسی که فاتح خرمشهر بود +سخنان رهبر انقلاب، محسن رضایی و سردار همدانی

شهید محمود شهبازی دستجردی در سال ۱۳۳۷ در اصفهان به دنیا آمد و 24 سال بعد در سال ۱۳۶۱ و در جاده اهواز به خرمشهر در حالی که جانشین فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول الله بود، به شهادت رسید.
۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۴

چه کسانی خرمشهر را آزاد کردند؟+عکس

رزمندگانی که تا پای خون ایستادند و خرمشهر را آزاد کردند.
۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۲
به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر ؛

خاطرات خرمشهر در قاب سینما و تلویزیون/ از «خاک سرخ» سلحشوران تا «روز سوم» خرداد + تصاویر

در طول این سال‌ها رسانه‌های جمعی و در صدر آنها تلویزیون و رادیو در تصویر سازی سلحشوران خرمشهر موثرتر بوده است.
۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۵
حماسه خرمشهر؛

از پیشگویی حسن باقری تا ستون چند هزار نفره اسرا

از دور خط دفاعی عراق را که نیروهای پاتک آن‌ها بودند دیدیم، صد متر که جلوتر رفتم دیدم ستون تانک نیست، ستون چند هزار نفره نیروهایی هستند که تسلیم شده‌اند و این غبار به‌دلیل حجم حرکت است.
۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۲

خرمشهر ۲۶ سال پس از جنگ+تصاویر

خرمشهر روزگار پیشرفت و سازندگی را می گذراند. شهری که مردم غیورش هنوز یادگار شهدا و خون‌های بیگناه ریخته شده را پاس داشته و یادمان آنان را همچنان روی در و دیوار شهر خود نگه داشته اند.
۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۷

گوینده خبر آزادسازی خرمشهر را بشناسیم+عکس

قرار بود بعد از پایان پخش خبر ساعت 14 بعد از ظهر، خبر آزادی اعلام شود. رقابت بر سر اعلام این خبر مهم میان پخش رادیو و پخش خبر بود. مدیران وقت رادیو، آن طور که بعدها فهمیدم، می‌خواستند اعلام خبر آزادی خرمشهر با صدای کریمی باشد و مدیران خبر اصرار داشتند گوینده خبر، آقای «ناصر کاشانی»، خبر را بخواند.
۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰
به بهانه ورود 175 شهید غواص به کشور و سالروز سوم خرداد؛

کلیپ «از خون جوانان وطن ...» با صدای علیرضا قربانی منتشر شد+فیلم

کلیپ «از خون جوانان وطن»، بر روی ترانه‌ای از «علیرضا قربانی» با همین نام ساخته شده که در واقع همان تیتراژ سریال «آخرین روزهای زمستان» است که با یک تنظیم جدید، در قالب ویدئو کلیپ عرضه شده است. این کلیپ قرار است از تمام شبکه‌های تلویزیون نمایش داده شود.
۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۵
در مراسم رونمایی از دو اثر عاشورایی حسن روح‌الامینی مطرح شد

هنر انقلاب مظلوم‌ترین بخش فرهنگ و هنر مملکت است/ امثال روح‌الامینی کار سرباز‌هایی مثل حسن باقری را برعهده دارند

در مراسم رونمایی از دو اثر عاشورایی حسن روح‌الامینی موضوعاتی مانند مظلومیت هنر انقلاب و نیاز به افرادی مانند روح‌الامینی در جنگ نرم مطرح شد.
۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱
به یاد شهیدان علیرضا مسکین اردستانی و حسین زارع؛

تخریبچی‌هایی که با پل منفجر شدند

پل که تخریب شد حاج احمد هم رسید و با حاجی و نیروهایی که مونده بودن اومدیم به سمت خرمشهر و خرمشهر آزاد شد و قلب امام شاد شد خرمشهر آزاد شد و آبهای اروند پاره های تن رضا و حسین رو با خودش برد.
۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۷

ابتکار جالب یک خبرگزاری در حمایت از کودکان یمن

خبرنگاران خبرگزاری خانه ملت با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم کردن جنایات آل سعود در نسل کشی ملت مظلوم یمن و بی اعتنایی مجامع مدعی حقوق بشر و رسانه‌های سلطه، حقوق یک روز کاری خود را برای امداد رسانی به کودکان این کشور اختصاص دادند.
۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۶
سیده زهرا حسینی در خرمشهر خون دل این روزها را روایت کرد/

راوی کتاب «دا»: چرا باید به رهبر «چشم» بگوییم ولی کار خودمان را بکنیم؟

سیده زهرا حسینی بیش از آنکه به نامش شناخته شده باشد، به کتابی که آنرا روایت کرده است مشهور است، و بیش از آنکه او را به بانو حسینی بشناسند، به «راوی کتاب دا» می‎شناسند.
۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰