به روز شده در: ۲۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
سردار رحیمی خبر داد؛
فرمانده انتظامی تهران بزرگ به اجرای عملیات ضربتی پلیس کلانتری‌ها در 24 ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: طرح عملیاتی «رعد» با هدف ارتقای امنیت و آرامش در تمام نقاط تهران اجرا شد و 297 سارق و مالخر و 272 خرده‌فروش دستگیر شدند.
کد خبر: ۲۵۷۰۱۱
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹ - 13September 2017
عملیات «رعد» در تهران کلید خورد/ دستگیری 569 سارق و خرده‌فروش در عملیات کلانتری‌های تهرانبه گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، سردار «حسین رحیمی» فرمانده انتظامی تهران بزرگ با حضور در پلیس پیشگیری پایتخت در خصوص دستگیرشدگان طرح ضربتی پلیس و اموال مسروقه کشف‌ شده اظهار داشت: طرح عملیاتی «رعد» با بهره‌گیری از تمام توان پلیس پیشگیری تهران بزرگ به خصوص مجموعه کلانتری‌های پایتخت از 24 ساعت گذشته شروع شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد:‌ این طرح با هدف ارتقاء امنیت، آرامش و آسایش در تمام نقاط تهران اجرا شده است و به لطف خدا با تمام مخلین نظم، امنیت و آرامش از جمله سارقان، مالخران، زورگیران، توزیع‌کنندگان و فروشندگان مواد مخدر و مشروبات الکلی برخورد شد.

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت این حرکت جدید در کلانتری‌ها را استفاده از پتانسیل و اطلاعات ذی‌ قیمت مأموران کلانتری عنوان کرد و بیان داشت: در طول 24 ساعت گذشته 272 خرده‌فروش مواد مخدر و 297 سارق و مالخر دستگیر شدند. همچنین 92 خودروی مسروقه، 58 موتورسکلیت، 1240 عدد انواع لوازم خودرو، 106 دستگاه دوچرخه، 2840 عدد انواع کالای قاچاق و 150 قبضه سلاح سرد از جمله قمه، شمشیر و چاقوی ضامن‌دار کشف و ضبط شد.

سردار رحیمی به دستگیری باند سه نفره توزیع بی‌سیم قاچاق نیز اشاره کرد و گفت: از این باند 886 دستگاه بی‌سیم غیرمجاز کشف و ضبط شد.

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت با تأکید بر این مطلب که پلیس برای ارتقاء امنیت عمومی و آرامش مردم با قدرت عمل خواهد کرد، بیان داشت: هفته‌ای یک بار برای ارتقاء امنیت مردم، طرح‌های امنیت محله‌محور توسط کلانتری‌ها اجرا خواهد شد.

وی در خصوص نیاز به تعداد کلانتری‌های بیشتر در کلانشهر تهران گفت: در خصوص افزایش کلانتری‌ها برنامه داریم؛ چند کلانتری در هفته ناجا با حضور سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی افتتاح خواهد شد.

سردار رحیمی کلانتری‌ها را ناجای کوچک دانست و افزود: کلانتری‌ها به عنوان ناجای کوچک باید همه مسئولیت‌های اجتماعی و امنیتی حوزه خود را بر عهده بگیرند.

وی افزود: در راستای تقویت توان و تجهیزات موتوری پلیس و دیگر تجهیزات نیز برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده و امکانات و تجهیزات خوبی به پلیس پیشگیری و یگان امداد اختصاص خواهد یافت.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در خصوص مرکز آلارم پلیس پایتخت گفت: این مرکز از قبل از حضور بنده در فاتب فعال بوده، اما انتظار داریم که اصناف و کسبه در راستای اتصال به این مرکز، اقدامات لازم را انجام دهند؛ هم‌اکنون 600 هزار صنف مهم از جمله طلافروشی‌ها خود را به این سامانه متصل کردند که در صورت ورود سارق به بانک یا مغازه، همزمان پلیس مطلع خواهد شد. تمام بانک‌ها نیز به سیستم آلارم پلیس متصل هستند.

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت در خصوص تقویت گشت‌های سوانح پلیس گفت: در شهر افسران جانشین تا ساعت 6 صبح امنیت پایتخت را تأمین می‌کنند، اما در خصوص تقویت گشت‌های پلیس نیز برنامه‌های خاصی داریم.

انتهای پیام/ 241
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار