به روز شده در: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
ساجد
ساجد
تصاویر گرافیکی/ شهدای شاخص بین الملل
تصاویر گرافیکی زیر مربوط به شهدای شاخص جهان اسلام است که در راه مقابله و مبارزه با استکبار و ظلم علیه مردم ستم دیده جهان در راستای محافظت از دین و اسلام و حرمین شریفین به پا خاستند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
خاطرات مداح شهید محسن گلستانی/ فقط خدا را صدا زدم (۲)
مداح شهید «محسن گلستانی» در خاطرات خود در مجله سروش آورده است: «یادم هست که فقط خدا را صدا زدم، یکبار، دوبار، سه بار... گفتم شاید قسمت ما هم این بوده که این‌طوری آخرین لحظات زندگیمان را بگذرانیم و خدا خواسته که ما این‌طوری و تنها شهید بشویم.»
تصاویر/ بسیجی شهید سید محمدحسن صنیع‌خانی
بسیجی شهید «سید محمدحسن صنیع‌خانی» در فروردین ماه ۱۳۴۵ در یکی از جنوبی‌ترین محلات جنوب شهر تهران چشم به جهان گشود. وی از طریق بسیج سپاه پاسداران به کردستان رفت و بعد از اتمام دوره خود به تهران بازگشت، ولی بار دیگر نیز به سوی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شتافت تا در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۶۱ در عملیات بیت المقدس به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
خاطرات مداح شهید محسن گلستانی/ نحوه شهادت کمال بازوزاده (۱)
مداح شهید «محسن گلستانی» در خاطرات خود در مجله سروش آورده است: « وقتی سید کمال فقط به چشم‌های من نگاه می‌کرد یک دفعه دیدم چشم‌هایش حالت سفیدی پیدا کرد و رنگش سفید شد در همین حال که با او صحبت می‌کردم یک دفعه شنیدم که یک چیزی داخل شکمش ترکید و صدای عجیبی داد و سید کمال شهید شد.»
تصاویر/ سردار شهید حبیب لک‌زایی
سردار شهید «حبیب لک‌زایی» در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۴۲ چشم به جهان گشود. وی از جانبازان ۷۳ درصد بود که پس از ۲۴ سال تحمل رنج و مرارت جراحت‏‌های دوران هشت سال دفاع مقدس در بیمارستان بعثت نیروی هوایی ارتش در تاریخ ۲۵ مهر۱۳۹۱، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
وصیت‌نامه شهید صادق مهدی‌برزی/ ای مردم! امام خمینی و رزمندگان را فراموش نکنید
شهید «صادق مهدی‌برزی» در وصیت‌نامه خود آورده است: «تا می‌توانید سعی کنید خودسازی کنید، یاد مرگ و روز قیامت و محاسبه نفس خود را زیاد کنید. تا می‌توانید امام و رزمندگان را فراموش نکنید.»
تصاویر/ شهید مدافع حرم هادی شجاع
شهید مدافع حرم «هادی شجاع» از بسجیان فعال چهاردانگه بود که پس از مراسم ازدواجش برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) به سوریه اعزام شد و سرانجام در تاریخ ۲۹ مهر ۱۳۹۴ بدست تروریست‌های تکفیری به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
وصیت‌نامه بسیجی شهید رضا مذهب‌شناس/ با همان لباس رزم مرا به خاک بسپارید
بسیجی شهید «رضا مذهب‌شناس» در وصیت‌نامه خود آورده است: « در تابوت را باز کنید که ببینند چیزی از این دنیا نمی‌برم و با افتخار و سر بلندی به دیدار سالار شهیدان آقا امام حسین (ع) می‌روم و با همان لباس رزم مرا به خاک بسپارید.»
تصاویر/ هنرمند شهید سید ابراهیم اصغر زاده
هنرمند شهید «سید ابراهیم اصغرزاده» در سال ۱۳۴۶ در مشهد مقدس چشم به جهان گشود. وی که یکی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بود و به عنوان فیلم‌ساز و مستندساز فعالیت می‌کرد که سرانجام در حادثه سقوط هواپیمای خرم آباد در ۲۳ بهمن ۱۳۸۰ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
نامه بسیجی شهید مسعود ترکان/ از شما حلالیت می‌طلبم
«مسعود ترکان» در نامه خود آورده است: «در هر صورت از همه حلالیت می‌طلبم. اگر همدیگر را ندیدیم حلالم کنید. من که از شما دوستان جز خوبی ندیدم و در مقابل بدی بسیار کردم.»
صفحه  از ۹۴۴۱
پربیننده ها
آخرین اخبار