به روز شده در: ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۴
ساجد
ساجد
تصاویر/ امیر سرتیپ اسماعیل سهرابی
امیر سرتیپ «اسماعیل سهرابی» در تاریخ 3 بهمن 1316، در شهر کرمانشاه چشم به جهان گشود. وی پس از فلاحی و ظهیرنژاد، آخرین رئیس ستاد مشترک ارتش بود که در سال‌های 1363 تا 1367 هدایت نیروهای سه‌گانه ارتش را بر عهده داشت. سپس، امیر سرلشکر شهبازی با عنوان فرمانده کل ارتش، این ماموریت خطیر را عهده‌دار شد.
وصیت‌نامه شهید احمد جانی/ سعادتی را بالاتر از شهادت نمی‌دانم
شهید جانی در وصیت‌نامه خود آورده است: «ای دوستان عزیز! دنیا، ابدی نیست و باید منزلگاه ابدی برای خود تهیه کرد؛ پس در این صورت چه بهتر است در راه خدا تلاش کرد و از او کمک خواست که ما را یاری نماید تا توفیق سعادت را پیدا نماییم و من، سعادت را به جز شهادت نمی‌دانم.»
تصاویر/ پاسدار شهید علیرضا فخرا
پاسدار شهید «علیرضا فخرا» در تاریخ یک مهر ۱۳۳۹ در منطقه شمیران تهران چشم به جهان گشود. وی در تاریخ ۲۱ بهمن ۱۳۶۴ در عملیات والفجر ۸ در منطقه فاو به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
وصیت‌نامه شهید مصطفی کاظم‎زاده/ شهید عزاداری نمی‌خواهد بلکه پیرو می‌خواهد
شهید کاظم‌زاده در وصیت‌نامه خود آورده است: «شهید عزاداری نمی‌خواهد، پیرو می‌خواهد. شهادت مرگ عادی نیست.»
تصاویر/ پاسدار شهید حسین زارع نیستانک
پاسدار شهید «حسین زارع نیستانک» در تاریخ 25 مرداد 1333 در شهرستان نائین استان اصفهان چشم به جهان گشود. وی با سمت معاونت مهندسی رزمی تخریب المهدی لشگر 27 حضرت محمّد رسول‌الله (ص) در تاریخ 14 مرداد 1362 در عملیات والفجر 3 منطقه مهران به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
وصیت‌نامه شهید غلامحسن میرباقری/ نگذارید سلاح شهدا بر زمین بماند
شهید میرباقری در وصیت‌نامه خود آورده است: «از برادرانم می‌خواهم که محکم و استوار در مقابل مشکلات استقامت کنند؛ همیشه پیرو خط امام باشند؛ پایگاه مسجد را خالی نگذارند و نیز از ادامه‌ راه شهدا و نیز راه من، خسته نشوند و نگذارند سلاح من بر زمین بماند.»
وصیت‌نامه شهید مهدی جمعه‌بیگی/ زمان شهادت دست‌هایم را از تابوت بیرون بیاورید
شهید بیگی در وصیت‌نامه خود آورده است: «اگر خدا خواسته که من در این راه به آرزویم برسم و اگر شهید شدم و به آرزوی خودم رسیدم دست‌هایم را از تابوت بیرون بیاورید تا مردم بدانند که من کورکورانه کشته نشده‌ام و در راه اسلام جنگیدم و به آرزویم رسیده‌ام.»
تصاویر/ سالروز قیام مردم تبریز
مردم مسلمان تبریز به منظور بزرگداشت یاد شهدای 19 دی 1356 مردم قم، به دعوت آیت‌الله العظمی «قاضی طباطبایی» و دیگر علمای تبریز، در یکی از مساجد بزرگ شهر اجتماع کردند. تبریز در این روز به صورت شهر جنگ‌زده در آمد. در این حرکت مردمی حداقل 13 تن شهید، بیش از 125 نفر زخمی و بیش از 550 نفر دستگیر شدند. در این قیام، مردم نیز سه تانک، 2 سینما، 22 مغازه، یک هتل، 37 اتومبیل و چندین مرکز فساد از جمله حزب رستاخیز و کاخ جوانان را مورد حمله قرار داده و به آتش کشیدند.
وصیت‌نامه شهید مهدی عزیزی/‌ ای ملت شما وارث خون شهیدان هستید
شهید عزیزی در وصیت‌نامه خود آورده است: «من خود با رضاى دل که همانا راه و روش مؤمنان حقیقى است به جبهه رفتم و از تمامى برادران و خواهران حزب‌الله خواستارم که این مطلب را درک کرده باشند که وارث خون شهیدان هستند.»
وصیت‌نامه شهید غلامحسین حسن‌زاده جوادیه/ من از میان مرگ‌ها شهادت را انتخاب کردم
شهید حسن‌زاده در وصیت‌نامه خود آورده است: «ای مادر من از بین رنگ‌ها سرخ را انتخاب کردم و از میان گل‌ها، لاله را و از میان مرگ‌ها، شهادت را و از تمام باغ‌ها گلزار شهدا را انتخاب کردم و بدان‌ ای مادر که هیچ یک از ما به مرگ طبیعی نمی‌میریم، مرگ طبیعی ما جوانان، شهادت است.»
صفحه  از ۹۳۹۲
پربیننده ها
آخرین اخبار