به روز شده در: ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹
یک منبع امنیتی عراقی از کشته شدن یک افسر عالی‌رتبه تیم امنیتی حیدر العبادی نخست وزیر عراق در درگیری با گردان‌های السلام وابسته به جریان صدر در سامرا خبر داد.
کد خبر: ۲۸۳۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۷ - 13March 2018

افسر عالی رتبه تیم امنیتی العبادی در سامراء کشته شدبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، یک منبع امنیتی عراقی از کشته شدن یک افسر عالی‌رتبه وابسته به تیم امنیتی حیدر العبادی نخست وزیر عراق در درگیری با گردان های السلام وابسته به جریان صدر در سامرا خبر داد.

این منبع بیان کرد: نیروهای گردان های صلح وابسته به جریان صدر به سوی تیم امنیتی ویژه نخست وزیر عراق در سامرا پس از عدم توجه آنها به هشدارها ایست بازرسی گردان های صلح در نزدیکی سامرا آتش گشودند که بر اثر آن فرمانده تیپ ۵۷ سرتیپ شریف اسماعیل عبید کشته شد و دو تن از محافظانش نیز زخمی شدند.

منبع عراقی که نامش را فاش نکرد افزود: تیم امنیتی العبادی در ماموریت شناسایی در سامرا بودند.

به گفته این منبع؛ افراد زخمی شده علاء حسین عباس وو احمد دعیبل عامر هستند که به بغداد برای مداوا منتقل شده اند.

این در حالی است که مهند العزاوی مسئول رسانه ای گردان های صلح وابسته به جریان صدر، تیم امنیتی حیدر العبادی را مسئول تیراندازی و تعدی به نیروهای گردانهای السلام دانست که به درگیری و کشته شدن سرتیپ شریف اسماعیل عبید منتهی شد.

برخی منابع عراقی از ورود حاکم الزاملی رئیس کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق به سامرا برای بررسی موضوع خبر دادند و اعلام کردند: الزاملی دستور تشکیل کمیته حقیقت یاب درباره این حادثه را داده است.

منبع: مهر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار