به روز شده در: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
کمالی‌پور در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: مجریان قانون می‌توانند با توجه به قوانین موجود با فروشندگان، مصرف‌کنندگان و قاچاقچیان مواد مخدر «گُل» برخورد کنند.
کد خبر: ۳۵۰۰۴۲
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷ - 13June 2019

خلاءهای قانونی در مبارزه با مواد مخدر نداریم/ قانون در کنار مسائل اجتماعی کارایی دارد«یحیی کمالی‌پور» نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، با اشاره به اینکه در حوزه مبارزه با مواد مخدر و روانگردان‌ها خلأ قانونی نداریم، اظهار داشت: ماده مخدر گُل یک ماده جدید است که متاسفانه در بین جوانان شیوع پیدا کرده است و مجریان قانون می‌توانند با توجه به قوانینی که وجود دارد با فروشندگان، مصرف کنندگان و قاچاقچیان مواد مخدر گُل برخورد کنند.

وی با بیان اینکه قانون در کنار مسائل اجتماعی وجود دارد، گفت: در مقابله با مصرف مواد مخدر باید منفذهای درخواست مواد مخدر بسته شود؛ باید بررسی شود که علل استفاده مواد مخدر به خصوص گُل در بین جوانان چیست و با آن برخورد شود.

کمالی‌پور افزود: امروز در مبارزه با مواد مخدر گُل باید قبل از هرگونه اقدام فیزیکی، انتظامی و امنیتی اقدامات اجتماعی انجام شود و اقدامات انتظامی باید آخرین راه باشد.

نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوق مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در طول ۳۰ سال گذشته تجربه نشادن داده صرفا قانون نمی‌تواند جوابگو باشد بلکه قانون در کنار مسائل دیگر کارایی دارد.

وی ادامه داد: مجلس طبق وظیفه‌ای که دارد اگر جایی قانون خلأ داشته باشد، باید آن را برطرف کند و اگر در خصوص مبارزه با مواد مخدر هم خلأهایی وجود داشته باشد، کمیسیون قضایی مجلس آن را برطرف خواهد کرد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها