به روز شده در: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۳
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد؛
«حجت‌الاسلام احدی آزادی‌خواه» برگزاری سی‌و‌ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را بهترین فرصت و ظرفیت برای توسعه روابط سیاسی و فرهنگی و قرآنی با کشور‌های جهان دانست.
کد خبر: ۳۳۷۸۲۱
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۷ - 13March 2019

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام احدی آزادی‌خواه نماینده مردم ملایر و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با فارس با تأکید بر استفاده از دیپلماسی قرآنی برای برقراری ارتباط با کشور‌های پنج قاره جهان اظهار داشت: یکی از بهترین فرصت‌ها برای توسعه دیپلماسی فرهنگی و دینی برگزاری دوره‌های مختلف مسابقات بین‌المللی قرآن کریم است که در بین کشور‌های جهان، جمهوری اسلامی ایران پرچم‌دار آن است و آن را مدیریت می‌کند.

نماینده مردم ملایر در بهارستان با اشاره به برگزاری دوره‌های مختلف مسابقات بین‌المللی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان الگو همواره قاریان مختلفی از جهان را پذیرا بوده است و توانسته است این موضوع را به بهترین وجه ممکن انجام دهد.

آزادی‌خواه اضافه کرد: به اعتقاد من این دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، نه توسط سازمان اوقاف، بلکه توسط جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود و همه ظرفیت کشور هم باید برای این امر مهم با رویکرد خیلی خوبی بسیج شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با مدیریت سامان‌یافته جدید سازمان اوقاف امید این راداریم که نحوه و شرایط برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نسبت به سال قبل بهتر و آبرومندانه‌تر باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به شرایط خاص کشور، مسئولان و متولیان کشور چگونه از این شرایط برای تبیین اهداف و آرمان‌های جمهوری اسلامی می‌توانند استفاده کنند متذکر شد: برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بهترین ظرفیت و شرایط برای توسعه روابط سیاسی کشورها، فرهنگی و دیپلماسی قرآنی میان کشور‌ها است و مسئولان کشور باید از این فرصت پیش‌آمده حداکثر استفاده را ببرند.

آزادی‌خواه اضافه کرد: فرصت مسابقات برای ما از صد‌ها طرح و گفت و گوی سایتی حتماً بهتر است چراکه فرصتی است که سال‌ها تجربه‌شده و نتیجه آن را نیز مردم دیده‌اند، بنابراین اگر وزارتخانه‌ها و شخصیت‌ها و دست اندرکاران کشورمان در جایگاه خود از این فرصت بتوانند استفاده کنند، حتما خواهیم توانست به سمت توسعه شرایط سیاسی بهتر حرکت کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به جایگاه مجلس در حمایت از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم متذکر شد: مجلس شورای اسلامی در این موضوع می‌تواند فضاسازی مناسب و درواقع جریان سازی اجتماعی به نمایندگی از مردم و مطالبه گری از سازمان‌ها و نهاد‌های مرتبط لازم را انجام دهد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار