به روز شده در: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
فرهنگ و هنر
فرهنگ و هنر
معرفی داوران جشنواره بین‌المللی «تئاتر خیابانی مریوان»
معرفی هیات داوران و نیز آثار منتخب بخش جشنواره‌های کشوری خیابانی، تازه‌ترین رویدادهای چهاردهمین جشنواره بین‌المللی «تئاتر خیابانی مریوان» هستند.
عده‌ای سعی دارند مساله «جنگ تحمیلی» را به سمت ملی‌گرایی سوق دهند
سیدحسن منتظرین در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
نویسنده تاریخ دفاع مقدس گفت: برخی سعی دارند مساله جنگ تحمیلی را از ارزش‌های دینی و باورهای اسلامی عاری کرده و آن را به سمت ملی‌گرایی سوق دهند که این بزرگترین خیانت به دفاع مقدس است.
در آستانه روز صنعت دفاعی؛
برنامه بحث روز گروه سیاسی رادیو ایران میزبان امیر حاتمی و سردار قریشی به صورت حضوری و تلفنی خواهد بود.
نمایش‌های میدانی بازگشت به خاستگاه مردمی تئاتر
یادداشت/ احسان سالمی
شاید هیچ راهی بهتر از این نباشد که در اولین قدم فاصله بین مردم و هنر تئاتر و هنرمندان آن برداشته شود؛ مسئله‌ای که نمایش‌های میدانی می‌تواند یکی از بهترین پاسخ‌ها به آن باشد؛ به ویژه اگر این نمایش‌ها با مفاهیم عرفی و اعتقادی جامعه ایرانی که در واقع هویت آن است، گره بخورد.
مقابله با منافقان داخلی مهم‌تر از دشمنان خارجی است
ضربه‌ای که منافقان داخلی به انقلاب اسلامی می‌زنند، کاری‌تر از ضربه مخالفان خارجی است. جریان منافق همان چیزی است که در لباس مجاهدین خلق واقعه مرصاد را پیش آورد و بعدها فتنه 88 از کیسه خیانت آنها به دست برخی دوست‌نماهای داخلی، خارج شد. شناخت این جریان به تعبیر شهید دستواره مهم‌ترین وظیفه کنونی ماست.
«آسوده بخواب کوروش» رونمایی شد
مراسم رونمایی از مستند «آسوده بخواب کوروش» با حضور هوشنگ طالع، سیدحسن امین و خسرو معتضد برگزار شد.
شعار شیرین «رویاى کودکان سیل‌زده را بسازیم» جاى تقدیر دارد
پیام وزیر فرهنگ به سى و دومین جشنواره بین المللى فیلم کودک؛
سیدعباس صالحى در آستانه برگزارى سى و دومین جشنواره بین‌المللى فیلم‌هاى کودکان و نوجوانان با انتشار پیامى براى موفقیت این رویداد مهم سینمایى ابراز امیدوارى کرد.
برگزاری دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور «جوان ایرانی»
به دلیل تقارن تقویم جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور «جوان ایرانی» با عزاداری‌های دهه اول محرم، این رویداد حوزه تجسمی آبان امسال برگزار می‌شود.
لزوم ایجاد رویکرد فرهنگی اصیل ایرانی با محوریت رسانه
یک پژوهشگر تأکید کرد؛
برنامه «گفت‌وگوی فرهنگی» با موضوع برندسازی فرهنگی با حضور محمود کبیری یگانه، دکترای مدیریت رسانه و محقق و پژوهشگر از شبکه رادیویی گفت‌وگو روانه آنتن شد.
سینماگر انقلابی باید در همه گونه‌های سینمایی طبع‌آزمایی کند
یادداشت/ رسول حسنی
سینماگران انقلابی باید جهادگرانه عمل و در همه موضوعات و گونه‌های سینمایی نفوذ کنند تا از این طریق بتوانند با همه اقشار جامعه ارتباط برقرار کنند. کارگردانی که فقط در حوزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی فعالیت کند، نمی‌تواند به طور کامل خود را یک سینماگر انقلابی قلمداد کند.
صفحه  از ۲۰۱۷
پربیننده ها