به روز شده در: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۲
بین الملل
بین الملل
فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن در نشست شورای امنیت این سازمان تحولات این کشور را مثبت ارزیابی کرد و گفت که طرفین‌های درگیر تمایل به راه حل سیاسی دارند.
یکی از رهبران جنبش انصارالله یمن با تأکید بر لزوم خروج نظامیان اشغالگر امارات عربی متحده، گفت که ملت یمن از اشغالگری خسته شده و خروج نیروهای متجاوز امارات و دیگر متجاوزان، خواسته تمامی مردم این کشور است.
رئیس پارلمان لبنان پس از اعتراض‌های اخیر درباره وضعیت «کارگران غیر قانونی» در لبنان، گفت: وزیر کار دستورات لازم برای تسریع در صدور مجوز کار برای آوارگان فلسطینی را صادر کرده و این بحث دیگر تمام است.
عربستان بیش از هزار تبعه خارجی را به بهانه‌های «امنیتی» زندانی کرده است
وزارت کشور عربستان اعلام کرد که هزار و 50 تبعه خارجی با جرایم «تروریستی و امنیتی» در زندان‌های این کشور به سر می‌برند.
روزنامه مصری: ترکیه عملیات نظامی را در «منبج» سوریه آغاز می‌کند
یک روزنامه مصری به نقل از «منابع آگاه» نوشت ترکیه به عناصر تحت امر خود در سوریه دستور داده که برای آغاز عملیات نظامی احتمالی در منبج آماده باشند.
آمریکا بیش از ۴۰۰۰ نیروی مزدور در سوریه مستقر کرده است
مسکو:
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در نشست خبری گفت: واشنگتن در سوریه در حال استقرار نیرو‌های مزدور به جای نیرو‌های ارتش آمریکا است.
اذعان تحلیلگر صهیونیست: سعودی‌ها در یمن شکست خوردند
یک تحلیلگر صهیونیست ضمن اعلام اینکه عربستان، متحدان خود در جنگ علیه یمن را از دست داده، اعلام کرد، تل‌آویو نیز امروز برای مقابله با حزب‌الله تنهاست و باید از تجربه ریاض در یمن درس عبرت بگیرد.
نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی درباره قدس/ چاووش اوغلو: قدس خط قرمز جهان اسلام است
وزیر خارجه ترکیه با انتقاد از غیبت وزیران خارجه برخی کشورهای عربی در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی درباره قدس بر لزوم حمایت همه‌جانبه از مسئله نخست جهان اسلام و مقابله با اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی تأکید کرد.
واکنش سازمان ملل به محدودیت‌های تردد دیپلمات‌های ایرانی در نیویورک
سخنگوی سازمان ملل در واکنش به محدودیت‌های اعمالی آمریکا علیه تردد اعضای هیات ایران در سازمان ملل در نیویورک اعلام کرد، سازمان ملل نگرانی خودش را ابراز داشته و به رایزنی با واشنگتن ادامه خواهد داد.
لاوروف خطاب به آمریکا: از ادامه اقدامات تحریک‌آمیز علیه ایران دست بردارید
وزیر خارجه روسیه تأ‌کید کرد؛ مسکو به‌خاطر «هوا‌وهوس» هیچ‌کس همکاری‌های خود با تهران را قطع نمی‌کند و آمریکا باید از سیاست خطرناک، کوته‌نظرانه و اقدامات تحریک‌آمیز در برخورد با ایران دست بردارد تا اوضاع منطقه بیشتر متشنج نشود.
صفحه  از ۲۱۹۵
پربیننده ها