به روز شده در: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۶:۰۱
استانها
خوزستان
بهترین وسیله آشنایی با فرهنگ رشادت و پایمردی زبان «هنر» و «ادبیات» است
مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر:
سرهنگ «ثامر چنعانی» گفت: زبان هنر و ادبیات، بهترین وسیله برای آشنایی جوانان به‌خصوص دانشجویان با رشادت و پایمردی رزمندگان است.
نقش بانک‌های خوزستان در دفاع مقدس جمع‌آوری و تدوین می‌شود
براساس تفاهم‌نامه‌ مشترک میان مدیران بانکی استان خوزستان و اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان که در آینده منعقد خواهد شد، نقش بانک‌های خوزستان در دوران دفاع مقدس جمع‌آوری و تدوین می‌شود.
تشکیل پرونده واژگونی اتوبوس راهیان نور دانش‌آموزان نظرآبادی در دستگاه قضایی
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خوزستان خبر داد؛
سردار «محمد علی‌پور» گفت: پرونده قضایی در رابطه با سانحه اردوی راهیان نور دانش‌آموزان نظر آباد تشکیل و به‌زودی نتیجه قطعی و کارشناسی آن اعلام خواهد شد.
ادبیات و هنر مقاومت می‌تواند هویت آزادگی ما را نشان دهد
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم:
«غلامرضا غفاری» گفت: مقاومت و پایداری ما به‌خاطر حریت و آزادگی‌مان بود تا هویت خود را به دیگران نشان دهیم، به همین دلیل، ادبیات و هنر مقاومت می‌تواند تأثیرگذار باشد.
جغرافیای داعش نابود، اما خباثت داعشیان جاری است
یادداشت/ هوشنگ نوبخت
بسته‌های فرهنگی‌مان را مجهز کنیم و با نوشتن حقایق اسلام و موجودیت داعش و پشت پرده‌هایش، چنان به مغزهای شسته این تفکر هجوم ببریم که همچون جغرافیا، جایی برای سکنی نداشته باشند.
کتابخانه تخصصی دفاع مقدس استان خوزستان راه‌اندازی می‌شود
مدیر دانش‌نامه دفاع مقدس استان خوزستان:
سردار «علی‌رضا شیخ رباط» گفت: در صدد هستیم تا کتابخانه تخصصی دفاع مقدس استان را با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی راه‌اندازی کنیم تا پژوهش‌گر و یا دانشجوی ما بتواند با مراجعه به آن، به همه منابع موجود و مورد نیازش دست پیدا کند.
آبادان باید به یک شهر موزه زنده دفاع مقدس تبدیل شود
فرماندار ویژه آبادان:
«عزیزالله شهبازی» گفت: آبادان باید به یک شهر موزه زنده دفاع مقدس مبدل شود و همه ما باید هر کدام به سهم خود گوشه‌ای از فرهنگ و تاریخ دفاع مقدس در این شهر را به دوش بگیریم و در حفظ و نشر آن بکوشیم.
18 آذرماه؛ روز تأیید سند مظلومیت و حقانیت ایران
یادداشت/ هوشنگ نوبخت
آمده بودند که خوزستان را در عرض سه روز به تسخیر درآورند و راهی پایتخت شوند، غافل از اینکه همین تک استان جنوبی، بعدها به پایتخت دفاع مقدس کشوری مبدل می‌شود که فرهنگ ناب مبارزاتش به چند کشور هم صادر خواهد شد.
اهواز میزبان برگزاری یادواره شهید «سیدمجتبی ابوالقاسمی»
مراسم گرامی‌داشت شهید مدافع حرم «سیدمجتبی ابوالقاسمی» پنج‌شنبه 16 آذرماه در اهواز برگزار می‌شود.
فرهنگ دفاع مقدس الگوی دیگر کشورها شده است
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خوزستان:
سردار «محمد علی‌پور» گفت: تنها تجربه و فرهنگ ناب دوران دفاع مقدس است که باعث نابودی داعش و دیگر دشمنان دنیای اسلام در منطقه شد و ما نیز به وضوح می‌بینیم که امروز فرهنگ و شیوه‌های مبارزه ما در جنگ هشت ساله، به عنوان یک الگو برای بسیاری از کشورها قرار گرفته است.
صفحه  از ۷۵
پربیننده ها
آخرین اخبار