به روز شده در: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
رئیس مرکز مهنا خبر داد؛
علیرضا کوهفر گفت: نمایش میدانی «نجم الثاقب» برای سومین سال متوالی در عراق از دهم ماه صفر تا اربعین حسینی هر روز اجرا می‌شود.
کد خبر: ۲۱۱۲۸۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۳ - 02November 2016

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، «علیرضا کوهفر» رئیس مرکز مهنا، از آماده سازی اجرای نمایش میدانی «النجم الثاقب» برای سومین سال متوالی در مسیر پیاده روی اربعین زوار حسینی خبر داد.

کوهفر با بیان اینکه نمایش میدانی «النجم الثاقب» همانند سایر نمایش‌های میدانی مرکز مهنا به صورت چند رسانه‌ای اجرا می‌شود، گفت: در این ژانر نمایش از تصویر، صدا و نمایش میدانی به صورت همزمان استفاده می‌شود که همین مسأله، موجب ارتباط مؤثرتر نمایش‌های میدانی مرکز مهنا با مخاطبین شده است.

وی در تشریح سناریوی «النجم الثاقب» افزود: سناریوی این نمایش از حرکت حضرت مسلم به سمت کوفه شروع می‌شود و در ادامه حرکت کاروان امام حسین (ع) به سمت کربلا را به نمایش می‌گذارد که نقطه اوج این نمایش مقتل و روضه ابا عبدالله (ع) در روز عاشوراست.

کوهفر ادامه داد: در ادامه به بحث حرکت اسرا به سمت شام و فجایع پدید آمده در این مسیر، قیام مختار و در نهایت قیام حضرت مهدی (عج) اشاره می‌شود.

مدیر مرکز مهنا یکی از ویژگی‌های این نمایش میدانی را به تصویر کشیدن مسائل روز معرفی کرد و گفت: در بخش‌های انتهایی این نمایش در مورد مقاومت مردم عراق در برابر بیگانگان، شکل گیری داعش و ظهور حضرت حجت (عج) مباحثی مطرح می‌شود که به نظر می‌رسد از بخش‌های جذاب نمایش میدانی «النجم الثاقب» برای مخاطبین باشد.

کوهفر محل برگزاری نمایش میدانی «النجم الثاقب» را در شهر نجف زیر پل ثوره العشرین اعلام کرد و افزود: با توجه به محدودیت‌هایی که برای زائرین اربعین حسینی از لحاظ زمانی وجود دارد، مدت زمان اجرای نمایش 30 دقیقه در نظر گرفته شده است و در طول روز در پنج یا شش سانس مجزا برای مخاطبین اجرا می‌شود.

او همچنین از آمادگی تیم اجرایی «النجم الثاقب» برای اجرای نمایش به دو زبان فارسی و عربی خبر داد و گفت: امسال بر خلاف سال گذشته تلاش داریم که نمایش را به صورت عربی اجرا کنیم تا بتوانیم با مخاطبین عرب زبان به شیوه بهتری ارتباط برقرار کنیم، البته تیم اجرایی ما آمادگی انجام نمایش به زبان فارسی را هم دارند که در صورت حضور زائرین فارسی زبان در برخی از سانس های نمایش، اجرا می‌شود.

کوهفر در پایان گفت: اجرای این نمایش میدانی در عراق با همکاری یک تیم حدوداً 90 نفره از نیروهای پشتیبانی و اجراست و از دهم ماه صفر تا اربعین حسینی هر روز در محل اعلام شده، اجرا می‌شود.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها