به روز شده در: ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۰
صبح امروز؛
وابستگان نظامی 25 کشور جهان صبح امروز با حضور در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش ضمن بازدید از این دانشگاه با فرمانده دافوس آجا دیدار و گفت‌وگو کردند.
کد خبر: ۲۷۳۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱ - 14January 2018

وابستگان نظامی 25 کشور با فرمانده دافوس ارتش دیدار کردندبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، وابستگان نظامی 25 کشور خارجی دوست و هم‌پیمان با جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (یکشنبه 24 دی) با حضور در سالن امیر سرلشکر شهید منصور ستاری دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش با امیر سرتیپ دوم ستاد «حسین ولی‌وند زمانی» فرمانده دافوس آجا دیدار و گفت‌وگو کردند.

این دیدار رسمی برای دومین بار و به منظور ارتقای تعاملات سازنده نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حوزه آموزشی با کشورهای دوست و هم‌پیمان برگزار شد.

همچنین وابستگان نظامی خارجی مقیم ایران در ادامه این دیدار با حضور در نمایشگاه مستندات و عکس‌های تاریخی خلیج فارس با علل تلاش برای تغییر نام خلیج فارس توسط برخی کشورها، بررسی اسناد و مدارک بین المللی و خلیج فارس از آغاز تا امروز آشنا شدند.

آشنایی با مسایل سرزمینی در خلیج فارس (جغرافیای سیاسی دریایی)، نام خلیج فارس بر پایه اسناد تاریخی و نقشه‌ای جغرافیایی، اسناد نام خلیج فارس در میراث کهن و جاودان از دیگر موضوعاتی بود که وابستگان نظامی و دفاعی 25 کشور خارجی مقیم ایران در حاشیه این بازدید رسمی از آن بهره‌مند شدند.

همچنین در حاشیه این بازدید و حضور، نمایشگاه کتابی با موضوعات خلیج فارس و امنیت، دریای پارسی در سفرنامه سیاحان، سیاست امنیتی آمریکا در خلیج فارس، خلیج فارس در نگاه ایرانیان، جزایر سه‌گانه ایرانی در خلیج فارس، دیدگاه‌های شورای همکاری خلیج فارس، ژئوپولیتیک منطقه خلیج فارس، نام خلیج فارس در منابع بین النهرینی، منشور کوروش بزرگ، کتیبه داریوش و نوشته‌های نویسندگان یونان و روم باستان پذیرای این نظامیان عالی رتبه خارجی بود.

بازدید از موزه دفاع مقدس، موزه تسلیحات، موزه اسناد تاریخی و ساختمان کلاه فرنگی که در حیاط دانشگاه فرماندهی و ستاد قرار دارد و برخی تفنگ‌هایی که در این موزه وجود دارند و بسیار قدیمی‌اند و از ارزش مادی بسیار بالایی برخوردارند از دیگر برنامه‌های حضور وابستگان نظامی خارجی مقیم ایران در دافوس بود.

دیدن توپ اهدایی روسیه به عباس میرزا در منطقه ترکمنچای به عنوان یکی از آثار موجود در این موزه، سپری به قدمت دو هزار سال که از پوست کرگدن ساخته شده است و تجهیزات و تسلیحات جنگ جهانی اول و دوم در این موزه نیز از دیگر برنامه‌های این بازدید بود.

در این برنامه رسمی که با گرفتن عکس یادگاری، تبادل نماد و بازدید از نمایشگاه‌های معاونت پژوهش، پژوهشکده عالی جنگ و مدیریت چاپ، انتشارات و فصلنامه و کلاس‌های آموزشی ساختمان سورنا و سالن اجتماعات به پایان رسید، علاوه بر وابستگان نظامی کشورهای دوست و هم‌پیمان با جمهوری اسلامی ایران، استادان عالی رتبه دافوس آجا، معاونین آموزش و پژوهش این دانشگاه و نمایندگان سازمان عقیدتی سیاسی ارتش حضور داشتند.

براساس این گزارش، 25 وابسته نظامی خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران از 3 قاره آمریکا، اروپا و آسیا و از کشورهای ارمنستان، برزیل، ایتالیا، آذربایجان، اندونزی، ژاپن، آلمان، یونان، اتریش، لهستان، بلغارستان، عمان، سوریه، چین، تاجیکستان، بلغارستان، قزاقستان، هند، جمهوری چک، اسلواکی، ترکمنستان، ترکیه، روسیه و کره‌شمالی بودند که در محل دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در تهران حاضر شدند.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها