به روز شده در: ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰
سرلشکر جعفری:
فرمانده کل سپاه گفت: دستگاه تبلیغاتی دشمنان به صورت گسترده برای مقابله با پیروزی‌های جبهه مقاومت اسلامی در پی نشان دادن نقاط ضعف یا درشت‌نمایی برخی اشکالات جوامع اسلامی است.
کد خبر: ۲۸۱۶۳۷
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰ - 03March 2018

دستگاه تبلیغاتی دشمن اشکالات جوامع اسلامی را بزرگ جلوه می‌دهدبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمدعلی جعفری» فرمانده کل سپاه در آیین اختتامیه بیست و پنجمین دوره از مسابقات قرآنی بسیج که صبح امروز در مجتمع فرهنگی پنج آذر برگزار شد، اظهار داشت: هیچ‌کس نمی‌تواند حضور، تلاش، همت و مجاهدتی را که بسیج در عرصه‌های مختلف دفاعی، امنیتی و جنگ نرم سیاسی و فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی در مقابله با دشمنان و تهدیدکنندگان انقلاب دارد، انکار کند.

وی افزود: دستگاه تبلیغاتی دشمنان به صورت گسترده برای مقابله با پیروزی‌های جبهه مقاومت اسلامی در پی نشان دادن نقاط ضعف یا درشت‌نمایی برخی اشکالات جوامع اسلامی است.

فرمانده کل سپاه افرود: بسیج بخشی از جامعه‌ای است که ادعای عمل به قرآن و توجه به آیات الهی و نیز عمل به دستورات الهی در مورد آن صدق می‌کند؛ زیرا بسیج در صحنه‌های مختلف دفاع از انقلاب اسلامی و نیز توسعه و تعمیق انقلاب حضور موثر و مجاهدانه دارد.

وی توجه به دستورات قرآن را موجب توفیقات بیشتر برای انقلاب اسلامی در سطح منطقه و جهان دانست و گفت: تبلیغات گسترده دشمنان که علیه انقلاب اسلامی صورت می‌گیرد، نمی‌تواند مانعی برای بیان حقیقت انقلاب و واقعیت‌های آن شود؛ البته در برخی از صحنه‌ها توفیقاتی که به دست آمده برکسی پوشیده نیست، حتی دشمنان هم بر این موفقیت‌ها مانند موفقیت در سیاست منطقه‌ای اذعان دارند.

سرلشکر جعفری ادامه داد: جوامع منطقه مدیون انقلاب اسلامی و دستاوردهای ناشی از مقاومت مردم کشورمان در دفاع مقدس است که با دستان خالی مقابل دشمنانی از شرق و غرب ایستادگی کردند و به پیروزی دست یافتند؛ البته پیروزی‌های دیگری نیز بعد از خاتمه جنگ تحمیلی نصیب جامعه اسلامی شده که این پیروزی‌ها مدیون مجاهدت‌ها و شهادت‌هایی است که ریشه در دفاع مقدس دارد.

فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: ما در جنگ و سال‌های بعد از آن شاهد نصرت الهی بوده و هستیم، چه کسی باور می‌کرد که صدام به دست خود آمریکایی‌ها از بین برود و بعد از آن نظامی در کشور عراق شکل بگیرد که شیعه سهم واقعی خود را برای اولین بار از حکومت داشته باشد.

وی همچنین بیان داشت: ما در سوریه و عراق و یمن شاهد نصرت‌های الهی هستیم؛ به عنوان مثال سقوط جنگنده رژیم صهیونیستی که برای اولین بار رخ داده از این نصرت‌های الهی است؛ لذا به یاری خداوند متعال همه کسانی که در حال مجاهدت و یاری دین خدا هستند یک روز در قدس شریف نماز می‌خوانند.

سرلشکر جعفری همه دستاوردهای جبهه مقاومت را نتیجه بسیج مردم دانست و تاکید کرد: هر کس در مسیر مجاهدت و یاری خداوند قدم می‌گذارد نامش بسیجی است؛ از سوی دیگر اطاعت از ولایت فقیه رمز محقق شدن آرمان‌های انقلاب اسلامی و پیاده شده فرامین اسلام است.

وی گفت: برای اینکه جامعه ایران اسلامی در همه عرصه‌ها الگو باشد باید به قرآن توسل کرد و فرامین رهبری درباره توجه به قرآن را الگو قرار داد و آن را اجرا کرد؛ البته در این خصوص باید آن بخش از آیات قرآن در الویت قرار گیرد که مربوط به مسائل روز جامعه باشد.

سرلشکر جعفری دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه دفاعی و امنیتی را نتیجه عمل به آیات قرآن دانست و بیان داشت: در عرصه دفاعی و امنیتی الگوهای قرانی به خوبی انجام شده؛ اما در عرصه اجتماعی و اقتصادی به خوبی فرامین الهی اجرا نشده است؛ زیرا در این عرصه‌ها نقض‌هایی داریم و حتی بعضا بواسطه وجود چنین کمبودهایی باید شرم کنیم از اینکه حکومت اسلامی داریم، پس این نشان می‌دهد برای رسیدن به جامعه ایده آل فاصله زیادی داریم.

وی در ادامه تصریح کرد: باید شکرگزار نعمت‌های الهی بویژه نعمت ولایت فقیه باشیم. کشور دستاوردهای بسیاری دارد؛ اما در برخی موارد باید شرم کنیم که کم کاری شده، باید برای رسید به وضع مطلوب تلاش بسیاری کنیم و رسیدن به آن تنها از راه فهم و عمل به قرآن ممکن است.

سرلشکر جعفری در پایان تاکید کرد: هرچه انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف دارد و محبوبیت که در میان طرفداران حق برای کشورمان به وجود آمده مدیون خون شهدا است.

انتهای پیام/231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها