به روز شده در: ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
وزیر دفاع:
وزیر دفاع گفت: گروه تروریستی داعش در افغانستان موفق به پیشروی و قدرت گرفتن نخواهد شد؛ زیرا مردم این کشور هرگز ایدئولوژی این گروه را نخواهند پذیرفت.
کد خبر: ۲۸۵۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶ - 08April 2018

داعش نمی‌تواند قدرت خود را در افغانستان احیاء کند/ مردم افغانستان ایدئولوژی داعش را نمی‌پذیرندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت‌وگو با «راشاتودی» اظهار داشت: با وجود اینکه داعش تهدیدات امنیتی را در افغانستان بوجود آورده است، ایران مانند برخی کشورها از جمله روسیه فکر نمی‌کند که افغانستان به پایگاه جدید داعش تبدیل شود.

وی افزود: شکی نیست که تروریست‌های داعش به افغانستان رفته‌اند، اما بر سر شمار آن‌ها اختلاف نظر وجود دارد. برخی شمار تروریست‌ها را تا 10 هزار نفر اعلام می‌کنند در حالی که دولت افغانستان می‌گوید تعداد آن‌ها کمتر است، اما بدون شک در افغانستان در حال عملیات هستند.

امیر حاتمی در ادامه گفت: برخی دولت‌ها خروج تروریست‌ها از سوریه و عراق را تسهیل کرده و تلاش می‌کنند تا رهبران تروریست‌ها را حفظ کنند.

وی همچنین تصریح کرد: براساس اطلاعات این کشور «سرکردگان داعش ممکن است بطور قاچاقی به افغانستان رفته باشند».

وزیر دفاع کشورمان در ادامه افزود: تهران گمان نمی‌کند که داعش در خاک افغانستان قدرت خود را احیا کند.

وی گفت: افغانستان با عراق و سوریه کاملا متفاوت است و داعش قادر نخواهد بود در افغانستان مانند این کشورها برخیزد؛ مگر اینکه حامیان آنها منابع بسیار زیادی را برای رسیدن به این هدف اختصاص دهند.

امیر حاتمی افزود: همسایگان افغانستان تحرکات داعش در مرز‌ها را مسدود کرده و خطوط تدارکاتی آن‌ها را قطع خواهند کرد و همچنین مردم افغانستان نیز ایدئولوژی آن‌ها را نمی‌پذیرند. با این حال نباید به داعش اجازه رشد در دیگر مناطق را داد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار