به روز شده در: ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
هنیه تاکید کرد؛
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که ملت فلسطین به تظاهرات بزرگ حق بازگشت ادامه می‌دهد و این ملت بیش از آنچه که دشمنان فکر می‌کنند، سعه صدر دارد.
کد خبر: ۲۹۱۳۴۱
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶ - 16May 2018

هنیه: تظاهرات بزرگ «حق بازگشت» ادامه داردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس عصر روز سه‌شنبه در سخنرانی خود در جریان تظاهرات میلیونی حق بازگشت در نزدیکی مرز‌های لبنان و فلسطین تصریح کرد که «صبر گردان‌های قسام را امتحان نکنید. شما نباید به شکستن اراده این ملت بزرگ دل ببندید. تظاهرات‌های حق بازگشت طرف‌هایی را که در انتقال سفارت آمریکا همدستی کرده‌اند، زیر ذره بین گذاشت».

وی افزود: «خون‌هایی که در غزه ریخته شد، صفحه جدیدی را در تاریخ پایداری شکوهمندانه ملت فلسطین رقم زد. مقاومت ملت ما ادامه دارد و تشکیلات خودگردان فلسطین باید رسما مرگ «اسلو» را اعلام کند».

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس خاطرنشان کرد: غزه تابلویی آغشته به خون و نورانی با نور عزت و جوانی و کرامت ارائه کرد و برق تظاهرات‌های حق بازگشت چشم همه جهانیان را خیره کرده است.

هنیه تصریح کرد: مقاومت مردمی به نقاط دیگری مانند کرانه باختری، اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی و اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ نیز گسترش پیدا خواهد کرد و حماس و گردان‌های قسام به روند مبارزات ملت فلسطین پایبند خواهند ماند و ملت فلسطین اجازه انحراف مسیر قطب‌نما و یا ترویج مسائل خیالی را نخواهد داد، بلکه این ملت قدرت پس گرفتن حقوق خود، تشکیل کشور فلسطین و اقامه نماز در مسجد الاقصی را دارد.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس همچنین کسانی را که در قبال جنایت‌های رژیم صهیونیستی سکوت کرده‌اند و یا دست به عادی سازی روابط می‌زنند و می‌خواهند دست در دستان آغشته به خون صهیونیست‌ها بگذارند، محکوم کرد.

وی خواستار وحدت ملت فلسطین و به دست گرفتن ابتکار عمل از طریق دعوت به برگزاری نشست شورای ملی یکپارچه با مشارکت تمامی گروه‌های فلسطینی شد؛ چرا که نشست برگزار شده در رام الله اقدامی در راستای تشدید شکاف داخلی بود.

انتهای پیام/ 441

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار