به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۹
دریادار سیاری:
معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه به بیش از 95 درصد اهداف تعیین شده در هشتمین رزمایش اقتدار فدائیان حریم ولایت نهاجا دست یافته‌ایم، گفت: پیام این رزمایش اقتدار و آمادگی نیرو‌های مسلح برای دفاع از کشور است.
کد خبر: ۳۲۷۲۲۶
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱ - 11January 2019

رزمایش اقتدار فدائیان حریم ولایت به 95 درصد اهداف خود دست یافت/ پاسخ ما به دشمنان قاطع و پشیمان کننده خواهد بودبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ‎کننده ارتش در پایان هشتمین رزمایش اقتدار فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش در منطقه عمومی اصفهان و در جمع خبرنگاران، رزمایش و آمادگی نیروی هوایی ارتش را بسیار خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: امروز شاهد هنرنمایی تیز‌پردازان نیروی هوایی قهرمان ارتش جمهوری اسلامی ایران در آسمان ایران‌زمین بودیم.

وی با اشاره به تعدد عملیات‌های صورت گرفته در این رزمایش، گفت: همانطور که مشاهده کردید، در این رزمایش ماموریت‌های متعددی انجام شد، از جمله پرتاب بمب، راکت، موشک و نبرد هوایی و حتی زدن موشک در هوا توسط هواپیمای دیگر و بار‎ریزی توسط هواپیما‌های ترابری که تمامی این ماموریت‌ها با موفقیت همراه بود.

امیر سیاری افزود: امروز شاهد بودیم هواپیما‌هایی که به دست توانمند نیرو‌های صنعتی ما در نیروی هوایی ارتش، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و دانشگاه‌های کشور به روز شده و با تجهیزات بومی توسط خلبانان پرورش یافته‌اند، با مهارت پرواز، ماموریت‌های محوله را با موفقیت انجام می‌دهند که موجب غرور، افتخار، امنیت خاطر و بازدارندگی است.

وی تاکید کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ما به جایی رسیده‌ایم که تمام خلبانان را در داخل کشور آموزش می‌دهیم و هواپیما تولید و بهینه‌سازی می‌کنیم.

رییس ستاد ارتش گفت: هواپیمای صاعقه که توسط متخصصان داخلی تولید شده است امروز به خوبی اجرای ماموریت کرده و با اقتدار اهداف از پیش تعیین‎شده را بمباران کرد.

وی تصریح کرد: در این دو روز و شب گذشته ما شاهد اجرای عملیات‌هایی بودیم که خلبانان عزیز ما در آسمان به خوبی انجام دادند و این‌ها نشا‌ن‌دهنده اقتدار و توانمندی عظیمی است که در نیروی هوایی الهی و قهرمان ارتش وجود دارد.

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به تحریم‌ها اظهار داشت: تلاش و آمادگی بالای نیروی هوای ارتش در شرایطی است که تحت شدید‌ترین تحریم‌ها قرار داریم، آمادگی و اقتدار نیروی هوایی موجب افتخار مردم ما است، خلبانان جوان که به خوبی و البته به زیبایی این ماموریت را انجام دادند سنی میان 20 تا 27 سال دارند که اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را در آستانه جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به نمایش گذاشتند.

امیر سیاری در بخش دیگری از سخنان خود به نقش اساسی رسانه در نمایش اقتدار نیرو‌های مسلح اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها باید اقتدار و آمادگی نیرو‌های مسلح را به خوبی به نمایش بگذارند تا دوست و دشمن بداند امروز ایران اسلامی به برکت انقلاب اسلامی به این توانمندی رسیده که تجهیزات مورد نیاز خود را مانند جنگنده، موشک در داخل کشور و بدون نیاز از خارج تولید و با آموزش خلبان و نیرو‌های متخصص رزمایش‌های بزرگ و بر اساس تاکتیک‌های مختلف را با موفقیت انجام می‌دهد.

وی انجام موفقیت‎آمیز هشتمین رزمایش اقتدار فدائیان حریم ولایت نهاجا را نشانه آمادگی و اقتدار نیروی هوایی دانست و گفت: همانطور که پیشکسوتان و رزمندگان در دفاع مقدس از کشور حراست کردند، خلبانان جوان ما نیز آماده دفاع از کشور و البته موجب افتخار و سربلندی کشور هستند.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان این‎که به بیش از 95 درصد اهداف تعیین‎شده در هشتمین رزمایش اقتدار فدائیان حریم ولایت نهاجا دست یافته‌ایم، افزود: اگرچه به اهداف خود از برگزاری این رزمایش دست یافته‌ایم، اما به این کفایت نکرده و نگاه ما همواره به جلو است. با رصد تهدیدات و با وجود تحریم‌ها به دنبال این هستیم که هر روز بهتر از روز گذشته باشیم.

وی ادامه داد: امروز شما شاهد عظمت و اقتدار نیروی هوایی ارتش و همچنین استفاده از انواع جنگنده‌ها و هواپیما‌های سوخت‎رسان و ترابری بودید که موجب افتخار است.

امیر سیاری در ادامه خاطر نشان کرد: با وجود هوای نامناسب و وزش باد شدید تمام موشک‌ها و بمب‌های بومی مانند بمب قاصد به اهداف برخورد کرد و زیباترین صحنه لحظه هدف قرار‎دادن و منهدم کردن موشک شلیک‎شده از جنگنده F5 توسط موشک میگ 29 بود که نشان دهنده تخصص و دقت بالای خلبانان جوان ما است.

وی در پایان گفت: پیام این رزمایش اقتدار و آمادگی نیرو‌های مسلح برای دفاع از کشور است که برای دوستان خوشحال کننده و به دشمن نشان می‌دهد که اگر اشتباه کنند پاسخی قاطع و پشیمان‎کننده دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها