به روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
سرباز وظیفه شناس مرزبانی:
سرباز وظیفه شناس مرزبانی جان یک پیرمرد وکودک 4 ساله را از مرگ حتمی نجات داد.
کد خبر: ۱۰۰۳
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۴ - 09July 2013

نجات جان پیرمرد و کودک 4 ساله توسط یک سرباز

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، سرهنگ "ابوالقاسم خاتمی" معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی استان خراسان رضوی در خصوص این خبر اظهار داشت: همیشه اینگونه بوده که با دیدن نیروهای مرزبانی، دفاع از میهن و مقابله با اشرار و معاندین در ذهن تداعی می شود. اما مرزبانان در کنار وظیفه اصلی خود که حفاظت از مرزها است، رسیدگی به مسائل اجتماعی مردم را نیز از وظایف خود می دانند.

وی در ادامه افزود: دریک اقدام خدا پسندانه، ستواندوم  "مهدی سوری" افسر وظیفه شناس فرماندهی مرزبانی استان خراسان رضوی، بعد از اتمام کارش در هنگام برگشت به خانه جان پیرمرد و فرزند 4 ساله ای را از خطر مرگ حتمی نجات داد.

معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی استان خراسان در تشریح این ماجرا گفت: افسر وظیفه در مسیر خود، به مرد مسنی به همراه فرزند 4 ساله اش که در بزرگراه بدون توجه به خودروهای عبوری قرار گرفته بودند برخورد  کرد. نامبرده با دیدن این صحنه به میان بزرگراه و خودروها رفته و با بغل کردن کودک 4 ساله و راضی کردن پیرمرد، انها را از مسیر پر تردد خارج و از خطر مرگ حتمی نجات می دهد.

معاون اجتماعی مرزبانی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: پیرمرد مذکور انگیزه خودکشی را، مشکلات مالی و خانوادگی عنوان کرد، که این سرباز فداکار مرزبانی با جانفشانی و از خودگذشتگی و نیز با دادن مبلغی که به همراه داشت و صحبت هایی که با پیرمرد انجام داد،باعث شدکه وی از این تصمیم دست بردارد.

برچسب ها: دفاع مقدس ، مرزدار
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار