ساجد
ساجد
شهید «خسرو فریورجو» دوران طفولیت خود را به‌دور از نعمت پدر و مادر گذراند؛ هرچند نام پدرش علی ذکر شده است؛ اما از نام واقعی والدین او اطلاعاتی در دسترس نیست و تا زمان عزیمت به جبهه جنگ، در بهزیستی زندگی کرد؛ غریبانه و گمنام زیست و گمنام به شهادت رسید و پیکر مطهرش تا مدت‌ها مفقود بود تا بالاخره ۱۳۷۵/۱۲/۰۷ استخوان‌هایش تفحص و در قطعه ۵۰ گلزار شهدای بهشت زهرا (س) در غربت کامل به خاک سپرده شد.
تصاویر/ بسیجی شهید «مسعود شیخ‌بابایی» (۱)
بسیجی شهید «مسعود شیخ‌بابایی» متولد ۲۴ شهریور سال ۱۳۴۷ در تهران، تا سال چهارم متوسطه در رشته ریاضی درس خواند و با شروع جنگ تحمیلی به‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت، تا این‌که سرانجام نهم بهمن سال ۱۳۶۵ با سمت خمپاره‌انداز، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید و پیکر مطهرش در بهشت‌زهرا (س) تهران به خاک سپرده شد.
گویاسازی عکس رزمندگان ایلام
عکس رزمندگان ایلامی در ۸ سال دفاع مقدس به صورت گویاسازی منتشر شد.
تصاویر/ شهید «منصور حشمدار» (۱۳)
شهید «منصور حشمدار» پانزدهم مرداد ۱۳۴۷، در کرج متولد شد. پدرش ابوالحسن نام داشت. وی به‌عنوان پاسدار در جبهه حق علیه باطل حضور یافت و سرانجام در تاریخ بیستم تیر ۱۳۹۵، در «کرج» بر اثر عوارض ناشی از مجروحیت جنگی شهید و در گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) کرج به خاک سپرده شد.
تصاویر/ جانباز شهید «احمد مومنی» (۲)
جانباز شهید «احمد مومنی» هشتم فروردین سال ۱۳۴۲ در ملایر چشم به جهان گشود. وی به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و در تاریخ یکم تیر سال ۱۳۷۳ در بیمارستان «ساسان» تهران بر اثر ضایعات ناشی از مجروحیت جنگ، شهید و مزار او در صحن «امامزاده علی بن جعفر (ع) محله کن» واقع شده است.
تصاویر/ دلاور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی (۲)
تصاویر زیر رزمندگان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس را به نمایش کشیده است.
تصاویر/ دلاور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی (۱)
تصاویر زیر دلاور مردان نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جنگ حق علیه باطل را به نمایش کشیده است.
تصاویر/ پاسدار شهید محمد حسین نامدار محمدی
پاسدار شهید «محمد حسین نامدار محمدی» نیز با شروع جنگ تحمیلی در سال ۱۳۵۹ از طریق سپاه پاسداران وارد صحنه جنگ شد و در واحد حساس اطلاعات و عملیات مشغول به فعالیت گردید. وی در تابستان ۱۳۶۱ به همراه شهید «محمدعلی ایرانمنش» در منطقه عملیاتی دارخوین به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
تصاویر/ شهید آیت‌الله «مرتضی مطهری» (۱)
شهید آیت‌الله «مرتضی مطهری» ۱۳ بهمن سال ۱۲۹۸ در فریمان واقع در ۷۵ کیلومتری شهر مقدس مشهد در یک خانواده اصیل روحانی چشم به جهان گشود. وی در تاریخ ۱۱ اردیبهشت سال ۱۳۵۸ توسط گروهک فرقان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
تصاویر/ نیروی زمینی ارتش در دوران دفاع مقدس
تصاویر زیر رزمندگان نیروی زمینی ارتش در دوران هشت سال دفاع مقدس را به نمایش کشیده است.
پربیننده ها
آخرین اخبار