به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
خبرگزاری الجزیره قطر در تحلیلی بیان داشت:
خبرگزاری الجزیره در تحلیلی در رابطه با انفجار روز سه شنبه در بیروت بیان نموده است هدف عاملان این انفجار تحریک جنگ فرقه ای با هدف درگیر نمودن حزب الله در لبنان بوده است.
کد خبر: ۱۰۵۹
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۹ - 11July 2013

هدف انفجار بیروت ایجاد جنگ فرقه ای در لبنان بود

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از الجزیره، انفجار روز سه شنبه در منطقه شیعه نشین بیروت که منجر به زخمی شدن ده ها نفر شد، با هدف تحریک و ایجاد جنگ فرقه ای بین گروه های لبنانی و درگیر نمودن حزب الله لبنان با دیگر گروه های سیاسی و مذهبی اجرا شده است.

این خبرگزاری می افزاید: این انفجارات در حالی رخ می دهد که طی هفته های گذشته اتهام های گوناگونی علیه حزب الله در رابطه با نقش آن در افزایش تنش ها در سوریه به خصوص از سوی کشورهای عربی مطرح شده است، عاملان انفجار بیروت در پی آن بوده اند که با ایجاد ناامنی در منطقه جنوب بیروت که تحت نفوذ حزب الله قرار دارد، این گروه سیاسی شیعی را به درگیری با گروه های دیگر لبنانی تحریک نمایند که با توجه به واکنش حزب الله به این حادثه و خویشتن داری آن می توان ادعا کرد که دسترسی به این هدف با شکست مواجه شده است.

نکته مهم دیگر مورد توجه این خبرگزاری به بررسی علل وقوع این انفجار مرتبط می باشد. بدین نحو که طی دو روز گذشته بسیاری از ناظران عربی و غربی دخالت حزب الله در سوریه را علت اساسی وقوع حملات و انفجارهایی علیه مناطق تحت نفوذ حزب الله بیان کرده اند اما  وقوع انفجارها و حملات دیگری علیه حزب الله قبل از هر گونه دخالت آن در سوریه، همانند انفجار در "بکا" که یکی از مناطق شیعه نشین تحت نفوذ حزب الله در لبنان به شمار می رود، نشان می دهد که عاملان این انفجارها به طور کلی در پی تضعیف حزب الله و درگیری فرقه ای در لبنان بوده و نقش حزب الله را بهانه وقوع این انفجار قرار می دهند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها