سردار نقدی در اجتماع کارکنان سازمان بسیج تأکید کرد
رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: دو ماموریت فرهنگ و اقتصاد که هم‌جنس نیستند با دو خصوصیت عزم ملی و مدیریت جهادی اعلام شده است که این دو خصوصیت یعنی بسیج.
کد خبر: ۱۵۵۴۵
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۶ - 09April 2014

مدیریت جهادی یعنی تفکر بسیجی

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، سردار سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی، رییس سازمان بسیج مستضعفین در اجتماع کارکنان سازمان بسیج مستضعفین که در سالن 5 آذر برگزار شد، گفت: سال 93 با سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و شهادت شهید علی خلیلی آغاز شده است.

وی تلاش گسترده دشمن و برخی عوامل داخلی را برای ایجاد تفرقه بین مردم یادآور شده و افزود: وحدت رکن اصلی برای دوام و پیروزی انقلاب اسلامی است، همانطور که بعد از اسلام و توحید کلمه، وحدت کلمه مهمترین امر است.

* رضایت رهبر معظم انقلاب از فعالیتهای بسیج در سال 92 

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج ضمن تشکر از همه کارکنان به خاطر تلاشهای ارزنده در سال 92 ادامه داد: فعالیتهای بسیج در سال 92 موجب پیشرفت نظام در عرصههای مختلف، روشنی چشم مومنین و رضایت مقام معظم ولایت شد.
 
وی عبور تعداد اعضای بسیج را از مرز 20 میلیون بسیجی طی سال 92 یادآور شده و خاطرنشان کرد: کسی که در بسیج ثبت نام میکند یعنی با آمریکا مخالف و مطیع امر ولایت است.
 
سردار نقدی به خلق حماسه سیاسی با برگزاری پرشور انتخابات در سال گذشته اشاره کرد و افزود: برگزاری انتخابات با آن عظمت با توجه به تلاش دشمن برای ترویج ناامیدی در انتخابات، با دهها هزار سخنرانی روشنگری در میان همه اقشار در سراسر کشور باعث شد تا حضور گسترده 72 درصدی دشمن را کور و ناامید کند.
 
وی به تشکیل 277 هزار حلقه تربیتی تعریف شده در پایان سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: با راهاندازی 15500 واحد تولیدی بدون حمایت دولت با شیوه مردمی توسط بسیجیان در یک سال گذشته، حرکت عظیم بسیج سازندگی در عرصه اقتصاد مقاومتی انجام شد.
 
رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به برگزاری اردوهای راهیان نور با جمعیت عظیم و کیفیت بالا و ظرفیت 102 هزار تخت برای اسکان زائران تصریح کرد: ظرف 48 ساعت منطقه شرق کارون که مکانی ناشناس و بیابانی است برای سخنرانی امام خامنهای آماده شد و بیش از 50 هزار نفر از زائران سرزمینهای نور حضور یافتند.
 
وی همچنین به دیدار 50 هزار فرمانده بسیجی از سراسر کشور با امام خامنهای در قلب تهران بدون هیچ گونه مشکلی اشاره و بیان کرد: برگزاری بی سابقه 30 رزمایش چند هزار نفری الی بیتالمقدس در طول یک سال با تایید کیفی بازرسان ستاد کل نیروهای مسلح روبرو شده است.
 
جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با بیان اینکه امروز بسیج در فضای مجازی بالاترین مخاطب را دارد تاکید کرد: تا پایان سال 92، هزار و 500 سالن ورزشی با بودجه و امکانات بسیار کم و محدود ظرف دو سال و نیم به بهره برداری رسید.
 
وی توسعه پایگاههای و حوزه های مقاومت بسیج را برای افزایش بستر فعالیت بسیجیان دانست و افزود: ماموریت اصلی بسیج، جذب، آموزش و سازماندهی کمیت می باشد که اگر 72 یار سید الشهدا در کربلا باشند و سایر مردم با ولایت نباشند، واقعه کربلا اتفاق می افتد و حاکمیت به دست کفار می افتد.
 
سردار نقدی به سخن امام خامنهای در دیدار سال 91 که فرمودند "کیفیت برای بسیج خوب است ولی کمیت نیز لازم است" اشاره کرد و گفت: امام راحل که بنیانگذار بسیج است، بسیج را با کمیت 20 میلیونی تشکیل دادند و کمیت جزء ماموریت بسیج است و فعالیت های ناب در عرصه های مختلف مقدمهای برای سازماندهی نیروهاست.
 
* حرکت و فعالیت بسیج را باید در عظمت راهپیمایی 22 بهمن  مشاهده کرد
 
رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه حرکت و فعالیت بسیج را باید در عظمت راهپیمایی 22 بهمن مشاهده کرد، اظهار داشت: در اغلب کشورهای اروپایی در سه سال گذشته به خاطر مشکلات اقتصادی شاهد تظاهرات هستیم، ولی با وجود مشکلات بیشتر اقتصادی در ایران، انتخابات با حضور گسترده، ایمن و امن برگزار شد.
 
وی حضور 300 گروه جهادی بسیج در نوروز 93 در مناطق محروم کشور را یادآور شده و ادامه داد: هر چه وزارت ارشاد جشنواره در عرصههای مختلف هنری با اهداف خاص دارد، بسیج نیز در همان عرصهها با برگزاری جشنواره به ترویج اسلام و انقلاب و ولایت میپردازند.
 
* سال 93، سال فرهنگ و اقتصاد با تفکر بسیجی
 
جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج به شعار سال 93 از سوی امام خامنهای اشاره و تاکید کرد: دو ماموریت فرهنگ و اقتصاد که همجنس نیستند با دو خصوصیت عزم ملی و مدیریت جهادی اعلام شده است که این دو خصوصیت یعنی بسیج.
 
وی در همین خصوص خاطرنشان کرد: عزم ملی یعنی همه مردم برای فعالیت حضور داشته باشند و مدیریت جهادی نیز یعنی تفکر بسیجی، پس امسال یعنی سال بسیج که باید با همت مضاعف و کار مضاعف فعالیت کنیم.
 
سردار نقدی به بیانیه اخیر اتحادیه اروپا علیه ایران اشاره کرد و گفت: امروز دشمن بسیار درمانده و عاجز شده است که حرکتهای بچهگانه انجام میدهد مانند بیانیه اتحادیه اروپا که ار بهائیت، قاچاقچیان مواد مخدر، همجنسبازان، فتنهگران و ... حمایت کرده است.
 
* اروپائیان مصداق آیه "کالانعام بل هم اضل" هستند
 
وی با اشاره به بیان خود در گیلان که اروپائیان را مصداق آیه "کالانعام بل هم اضل" دانسته اشاره و بیان کرد: حیوان وحشی فقط به اندازه خوراک خود میکشد ولی اگر انسانی درنده شد، میلیون ها انسان بی گناه را می کشد مانند استکبار جهانی؛ همچنین اگر هزاران حیوان همجنس را چند سال در کنار هم بگذارند، با وجود شهوت فراوان و نداشتن درک و عقل، هیچگاه با هم آمیزش نمیکنند پس آنها که از همجنسبازی حمایت میکنند "بل هم اضل" هستند.
 
* اگر حزب الله و بسیج مردمی در سوریه نبود، یک مسیحی در سوریه و لبنان زنده نمیماند
 
رییس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه خاطرنشان کرد: اگر حزب الله و بسیج مردمی در سوریه نبود، یک مسیحی در سوریه و لبنان زنده نمیماند و تروریستهای غربگرا برای غرب نیز مشکلساز شده اند.
 
وی الزامات مطرح شده از سوی رهبری را برای بسیج یادآور شده و ادامه داد: پرهیز از تنبلی و سستی آخرین نکته ی مطرح شده توسط ایشان بود.
 
جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج مخاطب حضرت زهرا(س) در خطبه ی حضرتش را رزمندگان سست شده دانست و تاکید کرد: بسیج باید روحیه خود را بالا نگه دارد و با وجود یاس پراکنی دشمن که برخی در داخل نیز آن را تکرار می کنند، فعالیت بیش از پیش داشته باشد.
 
* صدای انفجار خمپارههای فرهنگی دشمن در جامعه شنیده شود
 
وی ماهوارهها را بزرگترین خطر امروز در کشور دانست و تاکید کرد: صدای انفجار خمپاره ها و بمب های تهاجم فرهنگی دشمن که از ماهواره ها به جامعه، خانه ها، دانشگاه ها و... علیه فرهنگ و اعتقادات شلیک می شود باید شنیده شود چرا که تلفات بسیاری از جوانان و مردم می گیرد.
 
سردار نقدی با بیان اینکه بسیج باید برای توجیه و اقناع مردم برای جمع آوری ماهواره تصریح کرد: در ماهواره حتی کانال آشپزی وجود دارد که با زبان فارسی برای عادی سازی مشروب و گوشت خوک در غذای خانواده ها تلاش می کند.
 
* پیشنهادات اجرایی بسیج به دولت برای اقتصاد مقاومتی
 
وی حضور مردم و گفتمان سازی توسط بسیج را لازمه اقتصاد مقاومتی دانسته و خاطرنشان کرد: بسیج 10 پیشنهاد قابل اجرا و عملیاتی در راستای اقتصاد مقاومتی به دولت داده است و برای اجرای آنها نیز اعلام آمادگی کرده است که حتی اگر یکی از آنها عملی شود شاهد تحول چشمگیر اقتصادی خواهیم بود و با کمترین هزینه ها بزرگترین پیشرفت ها حاصل می شود.
 
رییس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه بیان کرد: این طرح ها توسط مسئولان دولتی تایید شده است ولی هنوز دولت جوابی نداده است، همانطور که طرح واکسن فلج اطفال با حضور گسترده و عملیاتی بسیج و هدایت و پشتیبانی و مدیریت تخصصی دولت با موفقیت انجام شد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: امسال با افزایش کمکهزینه پایگاههای بسیج، فعالیتهای شبکهای توسط بسیجیان انجام خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار