به روز شده در: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۵
سرلشکر باقری در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛
رییس ستادکل نیروهای مسلح گفت: کمیسیون مشترکی جهت همکاری‌های نظامی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین تشکیل می‌شود.
کد خبر: ۲۱۳۰۲۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱ - 14November 2016
تشکیل کمیسیون مشترک جهت همکاری‌های نظامی ایران و چینبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمدحسین باقری» رییس ستادکل نیروهای مسلح در حاشیه دیدار وزیر دفاع جمهوری خلق چین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این اولین سفر وزیر دفاع جمهوری خلق چین به ایران بود که به عنوان نقطه عطفی در توسعه نظامی بین جمهوری اسلامی ایران و کشور چین محسوب می‌شود.

وی افزود: موافقتنامه بسیار خوبی بین وزرای دفاع دو کشور به امضا رسید. ما در این نشست زمینه‌های همکاری‌های نظامی، از جمله مباحث آموزشی، تبادل تجربیات و رزمایش مشترک را مورد بررسی قرار دادیم.
 
سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: همچنین به طرف چینی اعلام شد، حاکمیت ملی کشورها برای ما اهمیت حیاتی دارد و لذا جمهوری اسلامی ایران آماده است تا تجربیاتی را که در همکاری مشترک با دولت‌های محترم سوریه و عراق بدست آورده و یا تجربیاتی را که در برقراری و توسعه امنیت در مناطق مختلف مرزی جمهوری اسلامی حاصل شده را در اختیار کشور چین قرار دهد.

رییس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: همچنین درمورد نبردهای دریایی و هوایی و تهدیداتی که امکان دارد حاکمیت کشورها را مورد آسیب قرار دهند، جمهوری اسلامی اعلام کرد که آمادگی همکاری مشترک و تبادل تجربه را در این خصوص دارد. و طرف چینی با اشاره به زمینه همکاری‌های مشترک اعلام داشت، دو کشور دارای تهدیدات مشترکی از جانب قدرت‌های جهانی و تروریست‌ها هستند و این همکاری می‌تواند به نفع دو ملت باشد.

وی در پایان عنوان کرد: کمیسیون مشترکی بین ستادهای دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین تشکیل می‌شود که امروز مسوولان آن مشخص شدند و مقرر شد که در اسرع وقت این کمیسیون کار خود را آغاز کند و بدون فوت وقت در جهت تقویت و تحکیم امنیت دو کشور گام برداریم.

انتهای پیام/221
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها