به روز شده در: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰
در‌پی درگذشت «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» صورت گرفت؛
مدیرکل تشریفات وزارت خارجه مصر به نمایندگی از وزیر خارجه این کشور با حضور در دفتر حفاظت منافع ایران در قاهره درگذشت «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» را به دولت و ملت ایران تسلیت گفت.
کد خبر: ۲۲۱۴۵۱
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۲ - 11January 2017
به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، در‌پی درگذشت «آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی» رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، دفتر یادبودی از سوی دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر در محل این دفتر گشایش یافت.

اشرف منیر مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه مصر ضمن حضور در این دفتر و امضای دفتر یادبود ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در دیدار با محمد محمودیان رئیس دفتر حفاظت منافع کشورمان تاکید کرد که از طرف سامح شکری وزیر امور خارجه مصر مکلف شدم تا مراتب تسلیت و همدردی دولت مصر را با دولت جمهوری اسلامی ایران به مناسب ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمهوری اسلامی ایران به شما ابلاغ کنم.

همچنین جمعی از سفرا از جمله سفرای عراق، الجزایر، هند، عمان، ویتنام و مالی و دیپلمات‌های برجسته خارجی مقیم قاهره و نیز برخی از شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و رسانه‌ای مصر با حضور در محل دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در قاهره ضمن امضاء و نگارش جملاتی در دفتر یابود نمایندگی کشورمان در تجلیل از نقش و ویژگی‌های شخصیتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در عرصه داخلی و خارجی کشورمان، یاد و خاطره آن شخصیت برجسته و یار دیرین امام راحل و رهبری معظم انقلاب را گرامی داشتند.

احمد البیومی الغمراوی رئیس انجمن دوستی مصر و ایران نیز با ارسال پیامی برای رئیس دفتر حفاظت منافع کشورمان در قاهره از طرف خود و اعضای این انجمن ضایعه ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به مردم و دولت ایران تسلیت گفت.

منبع: فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها