به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۰
در دومین برنامه از برنامه‌های «اوج هنر» از هدایت‌الله بهبودی نویسنده دفاع مقدس تجلیل می‌شود.
کد خبر: ۲۲۲۹۷۱
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۹ - 22January 2017
تجلیل از نویسنده «شرح اسم» در دومین «اوج هنر»به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، در دومین برنامه «اوج هنر»، پاسداشت هنرمندان انقلاب اسلامی، از یک عمر تلاش هدایت‌الله بهبودی در ادبیات انقلاب و دفاع مقدس تجلیل خواهد شد.

هدایت الله بهبودی از جمله نویسندگانی است که تاکنون با تدوین و نگارش 48 عنوان کتاب در حوزه ادبیات انقلاب و دفاع مقدس، همچنین حضور موفق در عرصه نشریات و فصلنامه‌های تخصصی توانسته است بار بزرگی را از دوش ادبیات کشور بردارد.

بهبودی همچنین کارشناسی و نظارت بر آثار منتشره شده دفتر ادبیات انقلاب اسلامی‌حوزه هنری و مدیریت این دفتر، داوری در جشنواره‌های مطبوعات و انتخاب کتاب برتر دفاع مقدس، مسئولیت سرویس فرهنگی چند روزنامه و هفته‌نامه، صاحب امتیازی و مدیرمسوولی 200 شماره دوهفته نامه ادب و هنر پایداری کمان و سردبیری فصلنامه تخصصی مطالعات تاریخی را در طول سالهای فعالیت عهده دار بوده است.

رهبر انقلاب درباره دفتر هنر و مقاومت و ادبیات انقلاب حوزه هنری که بهبودی یکی از پایه‌گذاران اصلی آن است با اشاره به حرکت عظیم، الهام‌بخش و برانگیزاننده در زمینه ادبیات مقاومت و انقلاب اسلامیمی گویند: این حرکت پیشرو و موثر، کشور را از ادبیات وارداتی بی‌نیاز کرد.

ایشان همچنین با اشاره‌ای مستقیم به نویسندگانی همچون هدایت الله بهبودی و مرتضی سرهنگی می‌گویند: اگر بنده شاعر بودم، یقیناً در مدح شماها، در مدح آقای سرهنگی، در مدح آقای بهبودی، در مدح آقای قدمی، در مدح همین خاطره‌سازان و خاطره‌انگیزان قصیده می‌ساختم؛ حقیقتاً جا دارد؛ چون کارِ بسیار بزرگ و بااهمیتی است.

«اوج هنر» در نظر دارد در دومین برنامه پاسداشت هنرمندان انقلابی (اوج هنر) از سال‌ها فعالیت و تلاش هدایت الله بهبودی تجلیل به عمل آورد. گفتنی است در این برنامه از مستند «هدایت الله» که به شرحی از زندگانی این نویسنده می پردازد، رونمایی خواهد شد.

دومین برنامه اوج هنر، با حضور چهره هایی چون حجت الاسلام خاموشی، محسن مومنی شریف، مرتضی سرهنگی، علیرضا کمری، محسن پرویز، احمد دهقان، محمدرضا بایرامی، رحیم مخدومی،  گل علی بابایی، حجت الاسلام خزایی، کوروش علیانی، حجت الاسلام زائری، محمدرضا ترکی و دوستداران ادبیات انقلاب اسلامی از ساعت 15 روز سه شنبه 5 بهمن در نخلستان اوج برگزار خواهد شد.
 
تجلیل از نویسنده «شرح اسم» در دومین «اوج هنر» 
 
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها