به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
همگام با ولایت/ 62
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: برگزاری راهپیمایی 22 بهمن، پاسخ قاطعی به یاوه‌گویی‌های مستکبرانی است که قصد جدایی بین مسئولان و مردم دارد.
کد خبر: ۲۲۶۴۵۸
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۰ - 10February 2017
راهپیمایی 22 بهمن پاسخی قاطع به یاوه‌گویی‌های مستکبران است

به گزارش دفاع پرس از اهواز، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی ظهر امروز که به‌عنوان سخنران یوم‌الله 22 بهمن استان خوزستان در محل مصلی شهر اهواز سخنرانی کرد، اظهار داشت: خدا را شاکرم که به این بنده فرصت داده در حماسه 22 بهمن بین شما مردم‌ مومن خوزستانی باشم، در ابتدای صحبت‌هایم سلام مقام معظم رهبری را به شما مردم ولایت‌مدار خوزستانی می‌رسانم.

وی با بیان اینکه این بنده حقیر و جامانده از غافله شهیدان مراتب عشق و ارادت خود را به شما مردم خوزستان قهرمان و ولایت‌مدار اعلام می‌دارم، افزود: هر زمانی که به اهواز می‌آیم قلبم متاثر می‌شود و یاد پیروزی‌های شما مردم دلاور، جوانان، زنان و مردان خوزستان می‌افتم. یاد دلاوری‌های مردم دزفول، جوانان خرمشهر و آبادان، 23 هزار شهید گلگون‌کفن و خون یک‌صد هزار شهید جوان سراسر کشور که در این سرزمین ریخته شده و خوزستان را به کربلای ایران تبدیل کرد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ‌بیان کرد: امروز مردم خوزستان به‌همراه اقیانوس خروشان ملت ایران در 38 سال پیروزی انقلاب اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن شرکت و با این کار اسباب و لوازم پیشرفت نظام را فراهم کردید.

وی ادامه داد: اقیانوس خروشان ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پشتوانه بالندگی، اقتدار و پیشرفت ایران است و مردم شهیدپرور اهواز با حضور پرشور و چشمگیر خود پرچم حرکت  انقلابی‌گری و گفتمان ضدظلم و ضد استکباری  را امروز بر افراشتند.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه یوم‌الله 22 بهمن یادآور تجلی نور خدا بر قلب ملت بزرگ ایران و نقطه سرنوشت‌ساز پیروزی حق بر باطل است، اظهار داشت: راهپیمایی باشکوه و تجمع بزرگ در مصلی اهواز و 5 هزار نقطه از کشور نمایش حماسه و بلوغ سیاسی‌، اجتماعی و تجلی اراده الهی و اقتدار ملی و غیرت دینی ملت ایران است که نشان می‌دهد محاصره اقتصادی و تحریم‌ها و عملیات روانی استکبار و سخنان نابخردانه تازه به قدرت رسیده‌ها هرگز نخواهد توانست بین ملت و مسئولان فاصله بیندازد و جوانان غیرتمند را از صحنه دفاع از اسلام و ایران دور سازد.

وی ضمن تشریح فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی انقلاب اسلامی ایران گفت: واقعیت آن است که هم‌اکنون ما در جهان متغیری زندگی می‌کنیم که از تعادل خارج شده و هنوز به تعادل جدیدی دست نیافته است. بنیادی‌ترین اصل در نظام هستی و سرشت جهان عامل زمان و حرکت است. جهان گام‌های خود را با سرعت بر می‌دارد و در حال دگرگون شدن است و روند این دگرگونی در جهان و در منطقه غرب آسیا بسیار شتابان‌تر از گذشته است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود: تغییر و نوشوندگی، ‌پیشران و موتور حرکت و توانایی بشریت امروز محسوب میشود، البته در اغلب موارد مشاهده می‌کنیم که تغییر و تحولات در محیط منطقه‌‌ای و بین‌المللی پس از یک تقابل و چالش‌ها حاصل می‌شود. برای شناخت فرصتها و چالشهای پیشرفت انقلاب اسلامی و پیشروی مردم در آینده لازم است موارد اساسی و محورهای تعیینکنندهای که آینده را تحت تاثیر قرار میدهند را بشناسیم.

وی شناخت روندها، شناخت رویدادها و تدوین راهبردها و برنامههای کلان میانمدت و بلندمدت را از جمله موارد اساسی و محورهای تعیینکننده که آینده را تحت تاثیر قرار میدهند، دانست و تاکید کرد: در صورت عدم توجه به فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌رو توسط مسئولان کشور امکان تنظیم و تدوین و اجرای راهبردهای کلان اقتصادی‌، فرهنگی‌، سیاسی، امنیتی و اجتماعی وجود نخواهد داشت و امکان عبور از وضعیت نا‌به‌هنجار کنونی به‌ویژه وضعیت اقتصادی و فرهنگی و رسیدن به وضعیت مطلوب متناسب با شأن انقلاب اسلامی  و ملت بزرگ ایران  میسر نخواهد بود.

سرلشکر صفوی در ادامه با اشاره به تدوین برنامه ششم  کشور گفت: برای تدوین  و تنظیم برنامه ششم کشور  که از سال دیگر بمدت 5 سال  شروع می شود  مسئولان قوای سه گانه ، خصوصا مسئولان اجرایی کشور و فرماندهان عالی نیروهای مسلح لازم است نسبت به روندها و رویدادهای منطقه ای و جهانی که منجر به تغییرات سیاسی ، اقتصادی  و امنیتی می  شوند اشراف کامل داشته باشند.

سرلشکر صفوی در ادامه به تشریح فرصت های پیش روی انقلای اسلامی ایران پرداخت و گفت: روند و رویدادهای 38 سال گذشته  که از پیروزی انقلاب  کبیر اسلامی مردم به رهبری ولایت فقیه می گذرد در سطح منطقه ای و بین المللی به فضل الهی به نفع ایران بوده است و هم اکنون ثبات سیاسی  و امنیتی جمهوری اسلامی  ایران مهمترین فرصت برای مسئولان کشور و برای برنامه ریزان 5 سال آینده کشور است.

وی اضافه کرد: ثبات سیاسی  و امنیتی بستر لازم را برای تحقق پیشرفتهای اقتصادی ، علمی و فرهنگی و اجتماعی ملت و کشور بوجود آورده است و این  ثبات سیاسی و امنیتی به برکت خون شهدای انقلاب اسلامی و جانبازی خون شهدای خوزستان قهرمان و به برکت  رهبری های خردمندانه و حکیمانه  مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای عزیز حاصل شده است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در ضرورت پاسخگویی دولت ها در قبال ملت ایران در دوره های  مختلف گفت:  دولتهای گذشته و فعلی ایران  پاسخگوی این سئوال اساسی  مردم بایستی باشند که طی 27 سال گذسته  در جهت رفع نیازمندیهای  اساسی  اقتصادی و معیشتی و فرهنگی مردم چه  کرده اند.

سرلشکر صفوی  در ادامه به تشریح سایر فرصتهای پیش روی انقلاب اسلامی ایران پرداخت و گفت: قدرت نرم و تاثیر فرهنگ انقلاب اسلامی بر سایر ملت های منطقه و شکل گیری مکتب مقاومت در فلسطین در سوریه ، عراق ، یمن و بحرین مظلوم  از فرصت های طلایی  پیش روی انقلاب اسلامی است و این روند توقف ناپذیر بیداری اسلامی را تنها و تنها  با تکیه بر تفسیرهای  قرآنی و مبتنی بر سنت الهی و آموزه های وحیانی میتوان تحلیل کرد.

سرلشکر صفوی ادامه داد: پیام و نفوذ قدرت نرم انقلاب اسلامی مرزها و سرزمین های جدید را در می نوردد و آرزوهای ملت های اسلامی ، بلکه مستضعفان آمریکای جنوبی را محقق می سازد و تولید ناکامی و شکست برای آمریکائیها ، صهیونیست ها و انگلیسی ها و نو کران منطقه ای آنها می نماید.

وی گفت: واقعیت آن است که موقعیت چغرافیایی و منابع طبیعی و انسانی ایران نسبت به همسایگانش قابل مقایسه نیست و ایران اسلامی از وزن ژئوپلیتیکی و منزلت بالاتری در منطقه  برخوردار است و وجود زیر بنا های علمی نظیر تعداد دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی تعداد اساتید و محققان و دانشمندان و دانشجویان در کشور عزیزمان از دیگر فصت های پیش روی انقلاب است.

وی افزود: هم اکنون بیش از چهار و نیم  میلیون دانشجو و یکصد هزار نفر هیئت علمی دردانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم و وزارت بهداشت داریم  و این سیاسیتگذاران و برنامه ریزان کشور هستند که می توانند از ظرفیت بالای علمی دانشگاه ها و فارغ التحصیلان دانشگاه ها برای حل مشکلات اقتصادی بهره ببرند.

سرلشکر صفوی با اشاره به شعار اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل گفت: اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل که شعار امسال و سالهای آینده کشور است را در بخش تولیدات کشاورزی  و چه در بخش صنعت با حمایت بانکها و دولت از کشاورزان و کارگاه های متععد بخش خصوصی می توان به نتیجه رساند  که هم مشکلات بیکاری را حل کرد و هم با افزایش تولیدات کشاورزی ، صنعتی و دارویی به صادرات کشورهای همسایه و جهان توجه کرد.

 دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در بخش دوم سخنان خود به چالش های پیشروی انقلاب اسلامی ایران پرداخت و گفت: دشمنان خارجی و فرا منطقه ای ایران خصوصا مثلث شرارت آمریکائی، صهیونیستی، انگلیسی و نوکران منطقه ای آنها نمی توانند تهدیدات نظامی جدی برای ما ایجاد کنند و نظام مقدس جمهوری اسلامی  و ملت بزرگ ایران به یاری خداوند و توجهات 14 معصوم و خصوصا حضرت مهدی (عج) و رهبری خردمندانه و شجاعانه حضرت امام خامنه ای آنقدر قوی شده اند که بتوانند از انقلاب اسلامی  و منافع ملی و امنیت ملی ایران دفاع کنند و در مقابل هرگونه تجاوز احتمالی ضربات غیر قابل تصور بر دشمنان اسلام و ایران وارد سازند.

وی ادامه داد: البته نبایستی دشمن را حقیر و ناتوان بر شمرد و راه اساسی مقابله با دشمنان افزایش توان و قدرت داخلی هم در ابعاد نظامی و هم در ابعاد اقتصادی  و فرهنگی است.

وی اضافه کرد: بیشتر چالش های ما متوجه داخل است ، ایجاد تفرقه  انتشار فضای یاس و نا امیدی در بین جوانان و در بدنه مردم و مسئولان و وجود دو گفتمان در کشور موجبات سردرگمی و حیرت مردم را فراهم می سازد  و در این میان پروژه نفوذیکی از اصلی ترین پروژه های دستگا ه های سیاسی و اطلاعاتی بیگانگان است . نفوذ عناصر انسانی در دستگاه های مختلف فرهنگی اقتصادی و سیاسی کشور برای تصمیم سازی و یا تصمیم گیری های نادرست و متوقف کردن پیشرفت ملت و کشور با ضربه زدن از داخل و یا استحاله انقلاب و نظام از درون از مهمترین چالش های پیش روی انقلاب اسلامی ایران است.

سرلشکر صفوی  ضعف در تدوین برنامه های راهبردی و مدیریت ناکارآمد در سطوح اجرایی و ملی و استانی را از دیگر جالش های داخلی عنوان کرد و از نداشتن روحیه جهادی و انقلابی در برخی از دستگاه های و سازمانهای کشوری انتقاد کرد و ادامه داد: با  بهره گیری و توسعه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و همراهی  شبکه های ماهواره ای و سایر شبکه های رسا نه ای همسو ، دشمنان در جهت بی اعتماد و یا بی اعتقاد کردن نسل جوان در بعد فرهنگی و جایگزین ساختن فرهنگ بیگانه به جای فرهنگ ارزشها و باورهای دینی و ملی در تلاشند.

 وی گفت: چالش های موجود ،مردم و مسئولین ما را ازادامه مسیر نورانی انقلاب اسلامی و خدمتگذاری به مردم عزیر باز نمی داردو با حضور مقندرانه ملت در حماسه  22 بهمن امسال و حماسه انتخابات سال آینده  مسیر عزت و پیشرفت و آبادی کشور و حل مشکلات هموار خواهد شد.
 
انتهای پیام/
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار