به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰
امیر عباس زاده عنوان کرد؛
رئیس بنیاد تعاون ارتش اقدامات انجام شده در راستای تامین مسکن کارکنان و ارائه خدمات و معیشت، برنامه‌های آینده کمک به تامین مسکن کارکنان عضو طرح حکمت مسکن و در بخش خدمات معیشتی و تولید ثروت در راستای کمک به اهداف بنیه دفاعی ارتش را تشریح کرد.
کد خبر: ۲۴۳۸۴۸
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲ - 17June 2017

اعطای بیش از 4500 وام مسکن و 10 هزار واحد مسکونی به کارکنان ارتشبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، امیر سرتیپ دوم عباس زاده رئیس بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه برای تامین مسکن کارکنان ارتش بیش از 4500 فقره وام مسکن به کارکنان آجا در سال 95 اعطا شد، گفت: بنیاد تعاون آجا در پروژه‌های عمده و عظیم واحدهای مسکونی به ویژه در پروژه‌های چیتگر و شهید بهشتی با شرکت‌های معتبر عمرانی داخلی قرارداد منعقد کرده و مقرر است در مدت 3 سال حدود 10000 واحد مسکونی ساخته و مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی در توضیح اقدامات صورت گرفته در راستای تأمین مسکن کارکنان گفت: بر اساس برنامه مصوب طرح حکمت مسکن آجا در سال 1395 ابلاغی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح با احتساب روزشمار در سال 95 به تعداد 3996 فقره وام مسکن جهت واگذاری به کارکنان پایور عضو طرح حکمت مسکن پیش بینی شده بود که در این راستا از سوی بنیاد تعاون آجا 4681 فقره وام کمک به مسکن دار شدن کارکنان پیش گفته ارائه شده است.

امیر عباس‌زاده یادآور شد: همچنین قرار است در آینده نزدیک ساخت 750 واحد مسکونی در شهر هشتگرد به پایان خواهد رسید و به متقاضیان تحویل خواهد شد.

رئیس بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در راستای تامین مسکن کارکنان آجا و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و بهره‌مندی از تسهیلات دولتی علاوه بر تسهیلات طرح حکمت بتاجا، این بنیاد نسبت به تنظیم تفاهم نامه با مالکین پروژه‌های نیمه تمام (با پیشرفت بیش از 80 درصد) اقدام کرده است، گفت: جهت بهره‌برداری متقاضیان از این طرح مراتب را به معاونت نیروی انسانی آجا و نیروهای 3 گانه و قرارگاه پدافند هوایی منعکس و اطلاع رسانی کرده و در سایت بنیاد نیز در معرض دید کارکنان شریف آجا قرار داده است.

وی افزود: پروژه‌هایی که تاکنون شامل طرح نام برده می‌شود، پروژه 280 واحدی شهریار اردبیل، پروژه 200 واحدی شهرک ابریشم کرج، پروژه 30 واحدی بعثت، پروژه 500 واحدی فاز 11 پردیس، پروژه 96 واحدی خرم آباد، پروژه شرکت تعاونی مسکن میثم نهاجا، پروژه آسمان قم، پروژه شهریار، پروژه رشدیه 2 تبریز، پروژه شهر جدید پرند و پروژه بهاران رینه است.

وی درباره پروژه‌های مسکونی شهرک چیتگر نیز توضیح داد: در حال حاضر با توجه به تمهیدات صورت گرفته پیشرفت‌های بسیار خوبی در پهنه A صورت پذیرفته به طوری که پروژه‌های پامچال 3 و 4 با بیش از 95 درصد پیشرفت به زودی آماده و تحویل متقاضیان خواهد شد.

امیر عباس‌زاده اضافه کرد: در پهنه B نیز از خرداد ماه سال 95 سرعت پروژه ها افزایش چشمگیری داشته است به طوری که هم اکنون در پروژه های سرو 5 و 6) G1 (شاهد بیش از 65 درصد پیشرفت می‌باشیم که ساختمان‌های مذکور نیز ظرف چند ماه آینده آماده و تحویل متقاضیان خواهد شد.

وی با اشاره به ساخت مسجد فاطمه الزهرا (س) در شهرک چیتگر، افزود: با بهره‌برداری از منابع کمک‌های مردمی این مسجد تاکنون بیش از 70 درصد پیشرفت داشته و به زودی قابلیت بهره‌برداری پیدا خواهد کرد.

امیر عباس زاده اظهار کرد: مجوزهای لازم در خصوص تعیین تکلیف نهایی وضعیت سند شهرک شهید بهشتی مربوط به ساختمان‌های ساخته شده نیز اخذ شده است.

مدیر عامل بنیاد تعاون آجا با بیان اینکه کلیه پروژه‌های در حال ساخت شهرک شهید بهشتی نیز که از سال 86 ثبت نام و عملیات اجرایی آن متوقف شده بود، آغاز به کار کرده، افزود: تاکنون پروژه های M3 شرقی 65 درصد و در M3 غربی بیش از 35 درصد پیشرفت داشته است و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده ظرف چند ماه آینده به متقاضیان تحویل خواهد شد.

وی درباره اقدامات صورت گرفته در راستای آسایش ساکنین شهرک شهید بهشتی گفت: آسفالت شهرک بعد از 10 سال به همراه اصلاح جداول و رنگ آمیزی، اتصال کل فاضلاب شهرک به اگوی شهری و ساخت و افتتاح هایپر مارکت در شهرک از اقدامات صورت گرفته بوده است.

رئیس بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران اخذ سهمیه مسکن مهر در پروژه‌های شهرک‌های پردیس و پرند جمعا به تعداد 700 واحد را نیز یکی دیگر از اقدامات بنیاد تعاون آجا در راستای تأمین مسکن کارکنان برشمرد.

برنامههای بنیاد تعاون برای کمک به تامین مسکن کارکنان عضو طرح حکمت مسکن

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های آینده بنیاد تعاون ارتش برای کمک به تامین مسکن کارکنان عضو طرح حکمت مسکن پرداخت و گفت: در همین جهت شناسایی کامل تعاونی‌های فعال آجا و ساماندهی آنها و متعاقبا هدایت، حمایت و نظارت بر عملکرد برنامه نسبت به ایجاد ظرفیتهای قابل اعتماد در راستای خانه دار کردن اعضای فاقد مسکن طرح حکمت آجا با حمایت فرماندهان آجا در سراسر کشور یکی از اقداماتی اخیر بوده است.

مدیر عامل بنیاد تعاون آجا ادامه داد: همچنین شناسایی و تعریف ظرفیت‌های تولید و مسکن توسط انبوه سازان بخش خصوصی و عمومی به منظور استفاده بهینه از امکانات موجود برای کوتاه کردن زمان انتظار ساخت در راستای کمک به تامین مسکن کارکنان کم درآمد نسبت به استفاده از تسهیلات بانکی و کمک‌های دولتی مانند مسکن مهر و انجام تعاملات لازم با نهادهای مربوطه یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در بنیاد تعاون ارتش است.

امیر عباس‌زاده تبدیل منابع بالقوه به بالفعل از جمله تبدیل به احسن اراضی متعلق به بنیاد تعاون وفق مقررات در راستای تامین منابع مالی مورد نیاز جهت ادامه پروژه‌ها و تکمیل سامانه جامع مسکن (نرم افزار) در جهت پالایش آمار و دسترسی سریع و مطمئن به اطلاعات ذیربط اعضای طرح حکمت مسکن، تعاونی های آجا و اطلاعات املاک و اراضی؛ دو اقدام دیگر بنیاد تعاون ارتش برای مسکن کارکنان عضو طرح حکمت مسکن ارتش می باشد.

تشریح اقدامات معیشتی بنیاد تعاون ارتش

مدیر عامل بنیاد تعاون آجا با اشاره به اقدامات صورت پذیرفته در راستای ارائه خدمات و معیشت به کارکنان ارتش، گفت: در این راستا شارژ کارت حکمت کارکنان پایور شاغل با سرانه هر نفر یک ملیون و 419 هزار ریال در6 ماهه اول سال 95 به مناسبت هفته دفاع مقدس (در راستای کمک به معیشت کارکنان پایور شریف آجا و تقویت انگیزه و روحیه ایشان در قالب شارژ کارت حکمت کارکنان بعنوان سبد کالا) با کمک آجا صورت پذیرفت.

وی واگذاری بسته معیشتی برای کارکنان شاغل متاهل و مجرد با کمک آجا نیز از دیگر اقدامات در جهت خدمات و معیشت خواند و گفت: پیش‌بینی و اقدام در خصوص واگذاری سبد کالا به کارکنان شاغل متاهل و مجرد آجا به مناسبت ماه مبارک رمضان با همکاری آجا انجام شده است.

امیر عباس‌زاده از عقد قرارداد با شرکت مدیران خودرو در راستای تامین و واگذاری خودروی کارکنان شاغل و بازنشسته آجا با شرایط و امتیازات ویژه نیز خبر داد.

وی اضافه کرد: همچنین برای رفاه کارکنان عقد قرارداد با شرکت‌های تولید کالای خانگی در راستای تامین و واگذاری کالای مورد نیاز کارکنان شاغل و بازنشسته با شرایط و امتیازات ویژه شامل اقساط بلند مدت و بدون سود و کارمزد و برابر با قیمت نمایندگی در نظر گرفته شده است.

رئیس بنیاد تعاون ارتش با بیان اینکه قراردادی نیز با شرکت خدمات مسافرت هوایی گردشگری و زیارتی آهوان منعقد شده است، گفت: این قرارداد به منظور بهره‌برداری کارکنان شاغل و بازنشسته آجا و خانواده محترمشان نهایی و اجرایی شده است.

امیر عباس‌زاده افزود: همچنین به منظور همسان سازی ارائه خدمات نیز سایت اینترنتی کرامت جهت ارائه خدمات هوشمند، هدفمند و آسان به کارکنان طراحی و ساماندهی شده است.

رئیس بنیاد تعاون آجا درباره برنامه‌های آینده بنیاد تعاون در بخش خدمات معیشتی توضیح داد: یکی از اصلی ترین برنامه‌های ما ادامه بهره‌برداری از شرکت‌های خدماتی و تجاری داخلی در جهت تامین کالا و مایحتاج کارکنان آجا با حداقل قیمت ممکن است.

وی تصریح کرد: همچنین در نظر داریم عملیاتی کردن کامل سامانه هوشمند خدمات آجا بر اساس طرح نظام جامع خدمات به منظور خدمات رسانی با محوریت عدالت در کلیه سطوح کارکنان شریف آجا و در دسترس بودن اطلاعات بروز در راستای ارائه خدمات فراگیر را نیز اجرایی کنیم.

رئیس بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ادامه پیگیری مجدانه در ارتباط با وصول مطالبات بنیاد و شرکت‌ها و موسسات تابعه از طرف‌های قرارداد نیز از دیگر برنامه بنیاد تعاون است که در آینده نزدیک به مرحله اجرا خواهد رسید.

اقدامات صورت پذیرفته در جهت تولید ثروت برای کمک به اهداف بنیه دفاعی ارتش

وی از سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی بزرگراه حکیم (بخش واگذار شده به قرارگاه قائم (عج)) خبر داد و گفت: در حال حاضر این پروژه بیش از 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و به زودی افتتاح خواهد شد.

رئیس بنیاد تعاون آجا همچنین یادآور شد: پل عمار یاسر قم 100 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در تاریخ 17 اردیبهشت‌ ماه امسال توسط مسئولین قم و مدیر عامل بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد.

امیر عباس‌زاده یادآور شد: عملیات اجرایی پل میثم قم نیز به اتمام رسیده و این پل هم مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی یکی دیگر از پروژه‌های در دست اقدام بنیاد را پل انقلاب ملایر عنوان و اظهار کرد: این پروژه تاکنون بیش از 85 درصد پیشرفت داشته و به زودی افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/211

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها