سردار شریف:

«سعودی‌ها» و «آمریکایی‌ها» مخاطب اصلی پیام حمله سپاه هستند/ عملیات موشکی موفقیت‌آمیز بود

سخنگوی سپاه پاسداران با بیان اینکه مخاطب اصلی پیام حمله موشکی شب گذشته سپاه، سعودی‌ها و آمریکایی‌ها به عنوان حامیان منطقه‌ای و بین‌المللی داعش هستند، گفت: در این عملیات توان دفاعی و تهاجمی نظام جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذاشته شد.
کد خبر: ۲۴۴۱۰۰
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰ - 19June 2017
«سعودی‌ها» و «آمریکایی‌ها» مخاطب اصلی پیام حمله سپاه هستند/ عملیات موشکی موفقیت آمیز بودبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، سردار «رمضان شریف» سخنگوی سپاه در گفت‌وگو با شبکه خبر اظهار داشت: بعد از جنایت تروریست‌ها در حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی (ره) هر چند با اقتدار نیروهای امنیتی و دفاعی، آنان به اهداف خود نرسیدند، همان موقع توسط فرمانده کل سپاه و بیانیه سپاه اعلام شد حتما کسانی که این عملیات کور تروریستی را طراحی کرده بودند، تنبیه و مجازات خواهند شد.
 
وی افزود: با وجود اینکه بلافاصله نیروهای امنیتی و انتظامی کشور، کار شناسایی کسانی که این اقدام را طراحی و پشتیبانی کرده و هماهنگی‌ها لازم را انجام داده بودند، از داخل کشور تا مرزها انجام گرفت و مقر فرماندهی و طراحی آن‌ها از هم پاشید؛ اما فرصتی بود تا مقر فرماندهی، محل تجمع نیروها و استقرار تجهیزات لجستیکی تروریست‌ها در خارج از کشور شناسایی شود و بدین منظور منطقه دیرالزور در سوریه برای حمله انتخاب شد.
 
سخنگوی سپاه گفت: در اقدامی کاملا غافلگیرانه و هوشمندانه عملیات محدود موشکی بر روی چند پایگاه فرماندهی و دپوی تجهیزات تروریست‌ها صورت گرفت. بنا بر اطلاعات دریافتی تا این لحظه که بر اساس پهپادهایی که عملیات را رصد می‌کردند، دریافت شده عملیات موفق بوده و بخش عمده‌ای از تجهیزات و مقرهای آنان هدف قرار داده شد.
 
وی ادامه داد: حامیان تروریست‌ها باید پیام نظام جمهوری اسلامی و سپاه را دریافت کنند تا شاهد تکرار عملیات‌های کور نباشیم.
 
سردار شریف در خصوص انتخاب استان‌های کرمانشاه و کردستان برای شلیک موشک‌ها بیان داشت: پس از حادثه تروریستی رسانه‌های حامی آنان تلاش کردند تا به اعتبار برخی قومیت‌ها و مناطق خاص جغرافیایی خدشه‌ وارد کنند و واگرایی بین این مناطق با مرکز کشور به وجود بیاورند، این استان‌ها انتخاب شد تا نشان داده شود که تمامی قومیت‌ها از سراسر کشور حامی امنیت ملی و مدافع یکپارچگی کشور هستند و همین مناطقی که ادعا می‌شود برخی از تروریست مربوط به آن هستند، مردم واکنش‌های بسیار خوبی نشان دادند و این عملیات دربردارنده این پیام بود که همه مردم در برابر تروریست‌ها ایستاده‌اند.
 
وی همچنین عنوان کرد که سپاه در تمامی مناطق کشور دارای پایگاه‌های موشکی است.
 
سردار شریف خاطرنشان کرد: برای نخستین بار است که از خاک کشورمان با استفاده از موشک‌های میان برد مواضع تروریست‌ها را در خاک سوریه هدف قرار می‌دهیم. پیش از این تنها نقش مستشاری در سوریه داشتیم و نیروهای سوری را کمک می‌کردیم. این حمله موشکی از خاک خودمان حامل این پیام ویژه است که نظام جمهوری اسلامی ایران عزم و اراده جدی برای مبارزه با تروریست‌ها دارد و توان دفاعی و تهاجمی ما برای تامین امنیت در دوردست‌ها در این عملیات به نمایش گذاشته شد. از این منظر این اقدام مورد توجه رسانه‌های جهان قرار گرفت.
 
سخنگوی سپاه در رابطه با اینکه این عملیات موشکی هشدار نرم عنوان شده است، گفت: به جهت اینکه این عملیات یک عملیات محدود به لحاظ تعداد موشک و زمان بود، هشدار نرم عنوان شده است و صرفا پیامی مبنی بر تنبیه متجاوزان به دشمنان ارسال شد. امیدواریم داعش، حامیان منطقه‌ای و بین المللی‌شان نیز این هشدار را دریافت کرده باشند.
 
وی بیان داشت: برخی از مرتجعین منطقه بیان کرده بودند که می‌خواهند ناامنی را به داخل کشور ایران بکشانند، این هشدار پیام ویژه‌ای برای آل سعود که به صورت قبیلگی در کشور عربستان حکومت می‌کند، دارد. بنا بر رهگیری‌هایی که از تروریست‌ها داشتیم مشخص شد که سعودی‌ها یکی از حامیان تروریست‌ها بودند. به طور قطع سعودی‌ها و آمریکایی‌ها دریافت کنندگان پیام حمله موشکی شب گذشته هستند.
 
انتهای پیام/211 
نظر شما
پربیننده ها