بخش اول/ یکی از مسئولان لشکر فاطمیون در گفت‌وگو با دفاع پرس:

فرار داعشی‌ها در هنگام مواجهه با لشکر فاطمیون/ تکفیری‌ها می‌گفتند هدف ما «تهران» و «قم» است

یکی از مسئولان لشکر فاطمیون گفت: رزمندگان لشکر فاطمیون در ابتدا 13 نفر بیشتر نبودند و زمانی که این افراد از حرم دفاع می‌کردند، تکفیری‌ها تنها 30 متر با حرم فاصله داشتند، حتی آن‌قدر به پرچم حرم حضرت زینب (س) تیر زده بودند که پرچم سوراخ سوراخ شده بود.
کد خبر: ۲۵۳۷۴۹
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶ - 30August 2017

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، از آن‌جایی که حضرت امام خمینی (ره) فرموده‌اند «جنگ ما، جنگ عقیده است، و مرز و جغرافیا نمی‌شناسد»، در دوران دفاع مقدس، شاهد حضور رزمندگانی از دیگر کشورهای اسلامی در جبهه‌ها بودیم. رزمندگانی از افغانستان، پاکستان و حتی عراق، با لبیک به فرمان خمینی کبیر، راهی ایران شدند و به جمع رزمندگان پیوستند.

اما پس از دوران دفاع مقدس نیز این حرکت جهادی و خودجوش متوقف نشد که نمونه‌هایی مانند حمایت از رزمندگان مقاومت در فلسطین و لبنان گواه این امر است.

امروز نیز جبهه مقاومت از گذشته متحدتر و قدرت‌مندتر شده است، رزمندگان حزب‌الله لبنان، لشکر فاطمیون، لشکر زینبیون، ارتش سوریه، ارتش و نیروهای بسیج مردمی (حشد الشعبی) عراق و نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان رهروان خمینی کبیر و با اقتدا به ولی امر شیعیان جهان، حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در کشورهای سوریه و عراق، علیه اسلام آمریکایی و پیاده‌نظام رژیم صهیونیستی که با حمایت برخی از کشورهای عربی، در جهان دست به جنایت‌های زیادی به نام اسلام می‌زنند، مبارزه می‌کنند.

در این میان، لشکر فاطمیون متشکل از شیعیان افغانستانی است که غیرتمندانه به دفاع از اعتقادات خود می‌پردازند. لشکر فاطمیون در ابتدا در افغانستان با طالبان و شوروی مبارزه می‌کردند و امروز همان افراد با سازماندهی جوانان غیرتمند افغانستانی، راهی دیار شام شدند تا به دفاع از حرم عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب کبری (س) بپردازند.

آنچه که در ادامه می‌خوانید، ماحصل گفتگوی خبرنگار دفاع پرس با یکی از مسئولان لشکر فاطمیون و رزمنده مقاومت اسلامی در سوریه است.

دفاع پرس: به نظر شما ریشه این تکفیری‌هایی که امروز به نام اسلام دست به جنایت می‌زنند از کجا نشأت گرفته است؟

در اداوار گذشته و در کل تاریخ، جبهه حق مقابل باطل قرار داشته است و خداوند تبارک و تعالی انبیاء را هم مبعوث کرد برای اینکه جلوی ظلم و ظالم ایستادگی کنند. خداوند متعال فرموده‌اند: «...أَنِ اعبُدُوا اللَّهَ وَاجتَنِبُوا الطّاغوتَ...»، به همه از جمله انبیاء فرمان می‌دهد که در مقابل ظلم و ظالم قیام کنید، از طرفی آیه دیگری می‌گوید: «لَقَد أَرسَلنا رُسُلَنا بِالبَيِّناتِ وَأَنزَلنا مَعَهُمُ الكِتابَ وَالميزانَ لِيَقومَ النّاسُ بِالقِسطِ...» ما انبیاء را فرستادیم و فلسفه بعثت پیامبران، ایستادن در مقابل ظلم و ظالم و پرپایی عدل و عدالت و همچنین دفاع از حق است. در تمام زمان‌های گذشته این‌گونه بوده است. چه پیامبرانی که سرهای آن‌ها بریده نشد چون در مقابل ظلم ایستادند، چه پوست‌های صورتی که از پیامبران کنده نشد و در این راه چه بدن‌ها که اره نشد مثل حضرت زکریا.

امام حسین (ع) می‌فرمایند که در یک روز، قوم بنی‌اسرائیل 70 پیامبر الهی را سربریدند و بعد هم رفتند دنبال کار خودشان، وضعیت این‌گونه بود که خداوند با مبعوث کردن پیامبر خاتم (ص)، جامعه بشریت را از این بدبختی نجات داد. در آن زمان بود که خاندان ابوسفیان این شجره ملعونه، روبه‌روی رسول خدا قرار گرفت؛ که امام صادق (ع) فرمودند: «ابوسفیان در مقابل رسول خدا قرار گرفت، معاویه در مقابل امیرالمؤمنین (ع) و یزید در مقابل امام حسین (ع)». همان‌طور که خداوند می‌فرمایند: «اخْتَصَمُوا فِي رَبِّهِمْ»، این جنگ بر سر خدا بود، نه بر سر دنیا، نه بر سر ریاست، نه بر سر شهرت و نه بر سر مال و اموال دنیا.

وقتی که امام حسین (ع) در روز عاشورا در صحرای کربلا تنها ماند، صدا زد «هَل مِن ناصر یَنصُرنی»، «هَلْ مِنْ ذابٍّ یَذُبُّ عَنْ حَرَمِ رَسُولِ اللَّهِ؟» کیست که از حق و حقیقت دفاع کند؟ کیست که در مقابل ظلم و ظالم بایستد؟ کیست که عدالت و عدل را برپا کند؟ این صدای امام حسین (ع) در کران تا کران تاریخ طنین‌انداز شد، در طول تاریخ، مؤمنانی که با امام حسین (ع) عهد و پیمان بسته بودند، به ایشان «لبیک» گفتند.

دفاع پرس: لشکر فاطمیون با چه اهدافی تشکیل شد؟

خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرمایند: «مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ، فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ»، یک زمانی تبلور این آیه را ما در دفاع مقدس می‌دیدیم، وقتی حضرت امام قیام کردند، فرزندان خمینی جواب «لبیک یاحسین» و جواب صدای مظلومیت امام حسین (ع) در روز عاشورا را دادند و به فرزند برومندش حضرت امام خمینی (ره)، آن رهبر کبیر و فرزانه جهان اسلام، لبیک گفتند و در مقابل ظلم و ظالم قیام کردند. از سرزمین افغانستان نه فقط امروز که لشکر فاطمیون تأسیس شده است، بلکه در روز عاشورا از همین سرزمین ما شهید دادیم، برای دفاع از دین و مقابله با ظلم و ظالم (در دفاع از امام سجاد (ع) و امام باقر (ع)) «ابوخالد کابلی» را داریم، «اباصلت هروی» از اصحاب درجه یک امام رضا (ع) از این سرمین بود، «آخوند خراسانی»، «سیدجمال الدین اسدآبادی» و... تا اینکه در دفاع مقدس هم این مردم به دعوت غریبانه امام حسین (ع) و در دفاع از امام راحل لبیک گفتند و سهم به‌سزا و عمده‌ای در آزادسازی خرمشهر داشتند.

در واقع فاطمیون تأسیس شد برای لبیک گفتن به ندای رسول خدا در جنگ‌های بدر و خیبر، فاطمیون تأسیس شد برای لبیک گفتن به امیرالمومنین در جنگ‌های جمل، صفین و نهروان، فاطمیون تأسیس شد تا به ندای امام حسین (ع) در روز عاشورا لبیک بگوید. فاطمیون تأسیس شد تا به امام خمینی (ره) که فرمودند: «جنگ ما جنگ عقیده است و مرز و جغرافیا نمی‌شناسد» لبیک بگوید، فاطمیون تأسیس شد تا دست توانمند نظام و انقلاب اسلامی ایران و رهبری باشد علیه هرکسی که با این نظام و رهبری دشمن است. فاطمیون تأسیس شد که برای نظام مقدس ایران و رهبر عظیم‌الشأن جهان اسلام و جهان تشیع یک نیرو و یک قدرت قوی باشد.

دفاع پرس: چرا باید مسلمانان دیگر نقاط جهان از جمله ایران و افغانستان برای نبرد با تکفیری‌ها به سوریه بروند؟

امروز دشمنان، یک نقشه شومی را برای اینکه به ایران اسلامی به عنوان ام‌القرای جهان اسلام ضربه بزنند، کشیده‌اند، یعنی قصدشان از جنگی که راه‌ انداختند، «عراق» و «سوریه» نبود. مقام معظم رهبری هم در دیداری که با خانواده شهدای لشکر فاطمیون داشتند، فرمودند که اگر شما مدافعین حرم در خطوط مقدم نمی‌جنگیدید، ما باید در کرمانشاه و همدان می‌جنگیدیم و فرمودند که «من به شما فاطمیون افتخار می‌کنم».

یک زمانی بود که در یک منطقه‌ای، دست راست ما داعش و دست چپ ما جبهة‌النصره بود و ما شب‌ها کاملا در محاصره قرار داشتیم، روز هم تنها 20 درصد محاصره شکسته می‌شد، آن‌جا که تکفیری‌ها حدودا 30 متر با ما فاصله داشتند با لحن بد می‌گفتند: «این ... خمینی، والله هدف ما تهران و قم است».

آن‌ها به این قصد حمله کردند که این نظام مقدس و این دولت شیعی را ساقط کنند، وقتی دیدند از حمله به افغانستان و عراق نتوانستند علیه ایران اقدامی کنند، این جنگ را راه انداختند که آن را به داخل ایران بکشانند.

دفاع پرس: رزمندگان فاطمیون از چه زمانی وارد سوریه شدند؟

زمانی که رزمندگان فاطمیون 13 نفره وارد کار شده بودند، حرم حضرت زینب (س) به صورت 100 درصد محاصره شده بود، حتی یک راه نبود که بتوان تسلیحات آورد، اما چون حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فردی مدبر و با بصیرت هستند، به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده بودند که چنانچه شورشی که در کشورهای عربی شکل گرفته بود به این‌جا هم رسید، سلاح و نیرو برای دفاع از حرم در این منطقه باشد، چون در آن منطقه وهابی‌ها زیاد بودند و حتی از اسرائیل هم حمایت علنی می‌کردند.

تکفیری‌ها می‌گفتند هدف ما «تهران» و «قم» است/ داعش وقتی می‌فهمد با لشکر فاطمیون طرف است فرار می‌کند 

در همین اوضاع بود که رزمندگان لشکر فاطمیون برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) وارد کار شدند، در ابتدا رزمندگان 13 نفر بیشتر نبودند و زمانی که این افراد از حرم دفاع می‌کردند از یک طرف تکفیری‌ها تنها 30 متر با حرم فاصله داشتند، حتی آن‌قدر به پرچم حرم حضرت زینب (س) تیر زده بودند که پرچم سوراخ سوراخ شده بود. در همین اوضاع بود که این 13 رزمنده از حرم دفاع کردند، حتی حزب‌الله لبنان هم هنوز وارد نشده بود چون راهی برای ورود به جنگ نداشت. الحمدلله از کنار حرم حضرت زینب (س) دشمن را تا مرز عراق به عقب راندیم.

دفاع پرس: شجاعت و غیرت رزمندگان فاطمیون را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

در اولین عملیات رزمندگان فاطمیون، قرار بود خانه 30 تا 35 را رزمندگان فاطمیون بگیرند، وقتی عملیات شروع شد، رزمندگان اعلام کردند که ما خانه 79 را هم گرفته‌ایم. الحمدالله رزمندگان فاطمیون جانانه جنگیدند و خوب از آرمان‌ها دفاع کردند.

یکی از محافظان خاص «عماد مغنیه» به من گفت که اگر یک مقدار روی رزمندگان فاطمیون کار کنند، شما مانند حزب الله لبنان قوی یا حتی قوی‌تر می‌توانید در میدان عمل کنید.

داعش ابداً نمی‌تواند با ما وارد جنگ شود، یعنی یک ساعت که بجنگد و بفهمد که با رزمندگان فاطمیون طرف است، فرار می‌کند. اما «جبهة‌النصره» از نیروهایی که 7 تا 15 سال یا حداقل دوسال به بهترین نحو آموزش دیده‌اند، تشکیل شده است. یعنی ژنرال‌های آمریکایی، فرانسوی، انگلیسی و ترکیه‌ای آن‌ها را در ترکیه تعلیم داده‌اند. این افراد وقتی در میدان جنگ می‌آیند هم در مرز اسرائیل حضور دارند، هم بهترین سلاح‌ها را از اسرائیل می‌گیرند، هم از نظر عقیده آنقدر روی این‌ها کار کرده‌اند که حاضرند آن‌جا کشته شوند ولی سنگر‌ها را رها نکنند و با وجدان‌تر از داعش هستند، یعنی اگر اسیر بگیرند آن‌ها را نمی‌کشند. ما چهار اسیر داشتیم که با آن‌ها مبادله کردیم ولی داعش وقتی اسیر می‌گیرد مانند همین شهید «محسن حججی» که از رفقای ما بود، این گونه با او رفتار می‌کنند. همین جبهة‌النصره وقتی با رزمندگان فاطمیون وارد نبرد می‌شد، خطاب به «بشار اسد» اعلام کرده بود که «اگر راست می‌گویی فقط 24 ساعت این لشکر فاطمیون را از سوریه بیرون کن تا ما بگوییم که با چه کسانی طرف هستی».

ادامه دارد...

انتهای پیام/ 113
نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار