به روز شده در: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
توسط جوانان ایرانی؛
در نهصدمین روز از آغاز تجاوز ارتش عربستان سعودی و متحدانش به خاک یمن، بسته‌های غذایی توسط جوانان ایرانی در میان جنگ‌زدگان یمنی توزیع شد.
کد خبر: ۲۵۷۰۶۲
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۳ - 13September 2017
به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، همزمان با گذشت قریب به ۹۰۰ روز از آغاز جنگ در یمن بسته های غذایی که توسط جوانان مرکز عدالت برای صلح و با کمکهای مردمی تهیه شده بود، در میان جمعی از خانواده های جنگ زده و آواره یمنی در مناطق حاشیه نشین صنعا توزیع شد.

محمد اصغری سخنگوی مرکز عدالت برای صلح با بیان این خبر گفت: در آستانه ۹۰۰ مین روز از جنگ یمن و نظر به سنت حسنه اطعام مستضعفین در عید غدیر، جمعی از جوانان مرکز بین المللی عدالت برای صلح با کمکهای مردمی توانستند بسته های امداد غذایی و ارزاق را تهیه و به جمعی از جنگ زدگان و خانواده شهدا و مجروحین یمنی اهدا کنند.

اصغری افزود: این بسته های غذایی شامل مواد ضروری از قبیل آرد، برنج، روغن، شکر و شیرخشک بود که در مناطق حاشیه نشین صنعا و به مناسبت عید سعید غدیر به ابتکار مرکز بین المللی عدالت برای صلح و با پشتوانه ی کمک های مردمی توزیع گردید.

وی با اشاره به اوضاع ناگوار انسانی در یمن گفت: شرایط انسانی در یمن به واسطه تهدید دائمی رژیم سعودی و گروه های تروریستی از سویی و محاصره این کشور از سویی دیگر، در مرز هشدار قرار دارد و شیوع گستره وبا نیز اوضاع را بحرانی تر کرده است. هم اکنون نزدیک به ۷ ملیون یمنی در آستانه مرگ به دلیل بیماری و گرسنگی هستند و این شرایط لزوم توجه جدی تر گروه های مردمی را در میانه ی سکوت قدرتمداران منطقه و جهان می طلبد.

این فعال بین الملل در ادامه گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید کرده اند وظیفه جوانان آتش به اختیار ایرانی، حمایت صریح و قاطعانه از مظلومین در هر نقطه از دنیاست و ما نیز با توجه به این رسالت انسانی در ایام عید غدیر که به تعبیر امام خمینی عید مظلومین و مستضعفین جهان است، تلاش خود را برای جلب توجه افکار عمومی به شرایط نگران کننده ی یمن و همچنین امدادرسانی به مردم مقاوم آن کشور به کار بسته ایم و امیدواریم اراده ای واقعی در قدرتهای منطقه برای پایان بحران یمن شکل بگیرد.

اصغری در پایان گفت: تعداد جنگ زدگان و آوارگان نیازمند امدادرسانی فوری دارویی و غذایی در یمن، بیش از تعداد افراد دریافت کننده کمکهای بشردوستانه است و این کمکها تنها بخش بسیار کوچکی از آسیب دیدگان مظلوم یمنی را پوشش می دهد.

لازم به ذکر است مرکز بین المللی عدالت برای صلح پیش از این نیز در ایام عید قربان، گوشت قربانی در میان خانواده های تحت محاصره  در غزه و یمن توزیع کرده بود.
 
بسته‌های غذایی در میان جنگ‌زدگان یمنی توزیع شد+ تصاویر 
بسته‌های غذایی در میان جنگ‌زدگان یمنی توزیع شد+ تصاویر 
بسته‌های غذایی در میان جنگ‌زدگان یمنی توزیع شد+ تصاویر 
 
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها