به روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
مستند «خواب ابراهیم» رونمایی شد؛
مستند «خواب ابراهیم» به کارگردانی «محمود کریمی و مهدی کریمی» رونمایی شد.
کد خبر: ۲۵۸۳۸۵
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۴ - 21September 2017
به گزارش گروه سایر رسانه‌‌های دفاع پرس، فیلم مستند «خواب ابراهیم» که به موضوع چگونگی ساخت فیلم قبلی ابراهیم حاتمی‌کیا «چ» می‌پردازد در موزه سینما با حضور هنرمندان رونمایی شد.
 
این مستند همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس رونمایی شد و قرار است در گروه هنر و تجربه به نمایش درآید.

الهه نوبخت در ابتدای مراسم درباره مستند خواب ابراهیم گفت: فیلم مستند گزارشی نیست و یک اثر متفاوت است.

محمود کریمی کارگردان درباره فیلم گفت: من همیشه این سوال برایم بود که فیلم پشت صحنه چیست؟ بازیگران با دوربین هایی که پشت صحنه هستند کار نمی کنند چون می گویند ما قرارداد با این فیلم نداریم. برخی از آثار به عنوان یادگاری است اما فیلم پشت صحنه خیلی جذاب است و از فیلم هایی است که بسیار می تواند ظرفیت تجاری داشته باشد و هم آموزشی باشد. در موارد زیادی فیلم‌های پشت صحنه بسیار آموزنده هم هست.

وی ادامه داد: ابتدا گفتند سر کار «چ» قرار بگیر و فیلمبردار پشت صحنه باش، قبول نکردم ، ولی بعد گفتند فیلم مستند بساز؛ از ابتدا اسم فیلم شد «خواب ابراهیم»، پنج ماه شوتینگ و پست پروداکشن طولانی داشت و من فیلم را ساختم. فیلم «چ» 7 میلیارد هزینه برد، اما فیلم بنده 7 میلیارد و 100 میلیون تومان هزینه داشت. مهدی کریمی در مسیر تولید کمک خوب و پیگیر بود، اما از همه دوستانم تشکر می‌کنم.

مهدی کریمی تهیه کننده فیلم گفت: سپاس از حضور همه دوستان که تشریف آوردند .

سهیل رضایی درباره مستند گفت: ایده برای من بسیار جالب بود؛ پشت دوربین یک خردی اتفاق می افتد که به درستی باید منتقل شود و در گزارش یک جشن از ابراهیم حاتمی کیا پرسیدم و گفت بالاخره هست. این به نظر من بسیار مهم است و باعث انتقال تجربه می شود؛ فردی که کارهای حاتمی کیا را دنبال می‌کند برایش اهمیت دارد که بداند او چگونه بازیگر را هدایت می‌کند و دوربین در چه زوایایی برایش اهمیت دارد، و امروز شاهد انتقال این خردی که در طول یک اثر دیده می شود به افراد پژوهشگر هستیم.

در این مراسم چهره‌هایی چون؛ غلامرضا رمضانی، بابک بادکوبه، ارشا اقدسی، مهدی کریمی، محمود کریمی، علی قائم مقامی، دلاوری و... حضور دارند.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار