به روز شده در: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۱
هفتمین رزمایش فدائیان حریم ولایت- 13/
سخنگوی هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت گفت: در دومین روز از مرحله اصلی و فاز عملیاتی رزمایش جنگنده بمب‌افکن‌های راهبردی سوخو 24 و هواپیماهای بمب‌افکن سنگین اهداف ثابت و متحرک زمینی دشمن را منهدم کردند.
کد خبر: ۲۶۴۴۵۴
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۲ - 01November 2017
انهدام اهداف زمینی توسط جنگنده های فانتوم و سوخو 24به گزارش خبرنگار اعزامی دفاع پرس به منطقه عمومی رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت، امیر سرتیپ دوم خلبان «مسعود روزخوش» سخنگوی این رزمایش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دومین روز از مرحله اصلی و فاز عملیاتی هفتمین رزمایش بزرگ فداییان حریم ولایت، جنگنده بمب‌افکن‌های راهبردی سوخو 24 و هواپیماهای بمب‌افکن سنگین با استفاده از اصل غافلگیری و دور از دید رادارهای دشمن اهداف ثابت و متحرک زمینی دشمن را منهدم کردند.
 
امیر روزخوش افزود: پس از انجام مأموریت رهگیری هوایی و تیراندازی هوا به زمین توسط جنگنده های اف 5 و میگ 29 علیه مواضع از پیش تعیین شده، بمب افکن های راهبردی سوخو 24 با حمل انواع موشک های بهینه شده و نقطه‌زن X-25 که توسط متخصصان جوان نیروی هوایی ارتش آماده بهره برداری و تست عملیاتی شده است، اهداف زمینی را با موفقیت منهدم کردند.

سخنگوی هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت عنوان کرد: ساعاتی قبل نیز جنگنده بمب افکن های اف 4 با شلیک موشک های ارتقاء یافته ماوریک و بمب های نقطه زن با حجم تخریب گسترده، اهداف زمینی را مورد اصابت قرار دادند.

بر اساس این گزارش، در این مرحله از رزمایش از پرنده های فوق سبک و پهپادهای تهاجمی نیروی هوایی در راستای شناسایی و انهدام اهداف شبیه‌سازی شده در حجم گسترده به منظور زدن ضربه نهایی به دشمن استفاده شد.

انتهای پیام/ 221
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها