به روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۹
امیر سیاری:
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه دشمن به دنبال «تسلط فرانو» است، گفت: در این نوع تسلط دشمن بر فکر و ذهن تصمیم‌گیران در کشور اثر می‌گذارد.
کد خبر: ۳۰۴۴۲۷
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸ - 16August 2018

دشمن به دنبال «تسلط فرانو» استبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ کننده ارتش در آیین اختتامیه هجدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه خواهران و خانواده‌های کارکنان آجا که صبح امروز در دانشگاه علوم پزشکی ارتش برگزار شد، با تبریک سالروز ورود آزادگان به کشور، اظهار داشت: همانگونه که در پایان جنگ تحمیلی پیروز شدیم، آزادگان عزیز نیز در جبهه آزادگی، پیروز شدند، چرا که دشمن بعثی نتوانست بر تفکر اسرا غلبه کند.

وی افزود: انقلاب اسلامی که به پیروزی رسید، دشمنی دشمنان با ما نیز آغاز شد؛ چرا که آن‌ها نمی‌خواستند کشورمان امن باشد و برای به دست آوردن منافع از دست‌رفته‌شان نا‌امنی‌ها را به وجود آوردند.

امیر سیاری ادامه داد: در همین راستا منافقین 17 هزار نفر از مردم را ترور کردند اما نتیجه‌ای برایشان به همراه نداشت. همچنین دشمنان برای تسلط بر این کشور جنگ تحمیلی به راه انداختند.

وی با اشاره به اینکه پیروزی در دفاع مقدس نشان داد که می‌توان در برابر شرق و غرب ایستاد و به پیروزی هم رسید، تصریح کرد: تهدیدات امروز با شدت بیشتری دنبال می‌شود، چون نمی‌توانند تحمل کنند که ایران تحت کنترل و سلطه‌شان نباشد؛ به همین جهت سه نوع تهدید نظامی، فرهنگی و اقتصادی را در دستور کار قرار داده‌اند.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه اگر فکر و ذهن تصمیم‌گیران در خط دشمن باشد، به آن «تسلط فرانو» می‌گویند، عنوان کرد: در تهدید نظامی که همواره وجود دارد، اگر آمادگی دفاعی نباشد دشمنان قطعاً به ما حمله خواهند کرد؛ ولی اینکه تاکنون حمله نکرده‌اند به دلیل توان بازدارندگی ما بوده است. ما باید توان بازدارندگی خود را ارتقا دهیم که در کنار این امر تقویت بعد معنوی نیروهای مسلح نیز مورد توجه است.

وی تصریح کرد: تهدید دوم جنگ نرم است که از دو دهه قبل آغاز شده و تاکنون ادامه دارد. دشمن در جنگ نرم با ما همچنان درگیر است اما برای مقابله با این تهدید دشمن تنها نسخه‌ای که می‌توان به آن اشاره کرد، استفاده از مفاهیم قرآنی و حرکت در خط ولایت است.

امیر سیاری ادامه داد: تهدید بعدی تهدید روز یعنی تحریم اقتصادی است؛ برای اثرگذاری بر جامعه ما تحریم‌ها را آغاز کردند که اگر اثر بگذارد، آسیب‌پذیری‌مان در برابر دشمن افزایش می‌یابد ولی چنانچه در خط ولایت حرکت کنیم و همت را بالا ببریم پیروزی در تهدید فعلی نیز به دست می‌آید و این هم لازمه‌اش این است که با بصیرت باشیم و تحت تاثیر عملیات روانی دشمن قرار نگیریم.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار