به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲
سردار مهری:
رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه تمهیدات ویژه‌ای برای عید قربان تدارک دیده شده است، از آمادگی پلیس راهور برای اوج‌گیری سفرهای شهریورماه خبر داد و با ارائه آمارهایی از رانندگان خواست تا در سفرهای تابستانی خود بیش از پیش نسبت به رعایت قوانین حساس باشند.
کد خبر: ۳۰۵۰۹۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶ - 20August 2018

پلیس راهور آماده برگزاری مراسمات عید قربان و آغاز سفرهای شهریور استبه گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، سردار «تقی مهری» رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی صبح امروز در جمع خبرنگاران در خصوص برنامه‌ریزی پلیس برای برگزاری عید سعید قربان در سراسر کشور اظهار داشت: عید قربان امسال با تعطیلات پایان هفته مقارن شده و با توجه به این موضوع پلیس در دو بخش ترافیکی و انتظامی، تمهیداتی را پیش‌بینی کرده است.

وی ادامه داد: پلیس راهور ناجا در سراسر کشور و در نقاطی که نماز عید قربان اقامه می‌شود، تمهیدات ویژه‌ای را در نظر گرفته و در هر نقطه با توجه به موقعیت آن، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی را طراحی کرده است که البته در کنار این تمهیدات، دسترسی‌های جایگزین برای مراکزی همچون ترمینال‌ها، پایانه‌های مسافری و... نیز در نظر گرفته شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی در ادامه با اشاره به در پیش بودن شهریورماه و افزایش سفرهای تابستانی در این ماه گفت: پرترددترین و در عین حال پر تصادف‌ترین ماه سال، شهریورماه است و سال گذشته بیش از یک هزار و 700 نفر در این ماه در حوادث ترافیکی جان خود را از دست دادند.

سردار مهری با بیان اینکه بیشترین تلفات تصادفات رانندگی در شهریورماه مربوط به نیمه دوم این ماه است، گفت: در 23 شهریور سال گذشته بیشترین تلفات ترافیکی را تجربه کردیم و با در نظر گرفتن این موضوع لازم است تا رانندگان در حین سفرهای خود بیش از پیش به نکات ایمنی و رعایت مقررات ترافیکی توجه داشته باشند.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر با توجه به اینکه استان‌های شمالی کشور و خراسان رضوی از جمله استان‌های مسافرپذیر هستند، پلیس راهور تمهیدات ویژه‌ای را برای سفرهای شهریور در این استان‌ها در نظر گرفته و از توان سایر پلیس‌های تخصصی نیز استفاده خواهیم کرد.

رئیس پلیس راهور ناجا «سرعت و سبقت غیرمجاز» و «عدم توجه به جلو» را از مهمترین عوامل حوادث رانندگی دانست و افزود: بر اساس آمارهای موجود، سرعت و سبقت غیرمجاز 35 درصد تصادفات و خستگی و خواب آلودگی و عدم توجه به جلو 38 درصد تصادفات ترافیکی کشور را باعث شده‌اند.

مهری در پایان با بیان اینکه 65 درصد تصادفات در 30 کیلومتری شهرها اتفاق می‌افتد، گفت: رانندگان می‌بایست این محدوده‌ها را جزو نقاط خطرناک بدانند و حتما بیش از دیگر نقاط نسبت به رعایت مقررات ترافیکی در حین عبور از این مناطق توجه داشته باشند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار