به روز شده در: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲
«امریکن کانزرویتیو» از وضعیت کنونی آمریکا گزارش داد؛
پایگاه «امریکن کانزرویتیو» به گسترش روزافزون فساد و رسوایی‌های جنسی در جامعه آمریکا اشاره کرده و می‌نویسد این زمانی تاریک برای نهاد‌های مدنی و فرهنگی این کشور است.
کد خبر: ۳۰۶۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰ - 28August 2018

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، امریکن کانزرویتیو ضمن اشاره به گزارش هفته گذشته دیوان عالی ایالت پنسیلوانیا درباره سوء استفاده جنسی ۳۰۰ کشیش از کودکان و مخفی ماندن آن برای چند دهه می‌نویسد: طی سال گذشته جنبش «Mee Too» (من نیز همچنین) آزار‌های جنسی متعدد در کلیسا، رسانه‌ها، ورزش، فرهنگ پاپ و دولت آمریکا را برملا کرد. تفاوتی ندارد که آزار جنسی در یک دفتر شبکه ان‌بی‌سی، یک هتل هالیوود و یا یک مجتمع روی داده باشد؛ ثابت شده که آزار جنسی حضوری بدون هیاهو و خشن در سراسر آمریکا دارد.

در ادامه این گزارش آمده است: هفته جاری محکومیت «پاول مونافورت»، رئیس کارزار ترامپ و کیفر خواست مایکل کوهن نشانگر بی‌اعتنایی به قانون در دولت را نشان داد؛ این اتفاق در ماه آگوست روی داده که یکی از نمایندگان ایالت کالیفرنیا در کنگره محکوم به سوء استفاده از بودجه کمپین شد، در سالی روی داده که نماینده تگزاس در کنگره به ۲۳ مورد جرم محکوم شده است، سال گذشته نیز چهار نفر از نمایندگان کنگره به توطئه، تقلب و آزار جنسی متهم شدند.

این پایگاه آمریکایی نوشته است که طی سال‌های اخیر ما با «خشونت نظام‌مند پلیس» در سراسر آمریکا مواجه بوده‌ایم که به مرگ بسیاری از افراد، آشفتگی در برخی مناطق و تضعیف پیوند‌های اجتماعی منجر شده است، اعتراضات مردم خشمگین نشان می‌دهد که آن‌ها تا چه حد نامید شده‌اند.

امریکن کانزرویتیو می‌نویسد: مردم آمریکا خشمگین هستند، آن‌ها احساس ناامیدی می‌کنند و این حس را دارند که رها شده‌اند و این بخشی از دلیل گرد آمدن گروه زیادی از مردم در اطراف ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ بود، زیرا او وعده «تخلیه باتلاق» (اصطلاحی به معنای ریشه کن کردن فساد و ولخرجی‌های دولتی و تمام آن چیز‌هایی که مردم از آن متنفر هستند) را داده بود و کسانی که حس می‌کردند نهاد‌های آمریکایی آن‌ها را شکست داده‌اند را امیدوار کرده بود.

این گزارش می‎افزاید: گسترش پوپولیسم در احزاب چپ و راست حاکی از آن است که تا چه حد مردم آمریکا اعتماد خود را به نهاد‌های فرهنگی و مدنی از دست داده‌اند. با توجه به نمونه‌های ارائه شده در بالا چه کسی می‌تواند آن‌ها را سرزنش کند؟ طی یک یا ۲ سال گذشته احساس می‌شود که بخش عظیمی از رهبری نهاد‌های فرهنگی و مدنی ما در حال نابود کردن خود هستند.

امریکن کانزرویتیو افزود: کلیسای کاتولیک طی دهه‌های اخیر تعداد زیادی از پیروان خود را از دست داده و بر اساس تحقیقی که از سوی مؤسسه «پیو» در سال ۲۰۱۵ انجام شده ۲۷ درصد از پیروان سابق کلیسای کاتولیک علت جدا شدن از کلیسا را سوء استفاده جنسی مقامات کلیسا عنوان کرده‌اند.

این پایگاه در بخش دیگری نوشت: تصور این موضوع ساده است آمریکای پدیدار شده از این لحظات حتی شکست خورده‌تر و عصبی‌تر خواهد بود؛ جایی که در آن پیروان کلیسا و رأی دهندگان کاهش شدیدتری داشته‌اند، خشم نسبت به پلیس و مقامات سیاسی گسترش یافته است، جایی که در آن ما بدون اهمیت قائل شدن و مهربانی نسبت به «دیگرها» به گروه‌های ایدئولوژیکی تقسیم شده‌ایم، جایی که شهروندان در آن «در کنار یکدیگر تنها» زندگی می‌کنند و به دیگران اعتمادی ندارند.

منبع: میزان

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار