به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
روحانی در دیدار نخست وزیر انگلیس:
رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این‌که امروز مهمترین موضوع در روابط ایران و اروپا تلاش مشترک برای استحکام و اجرای برجام است، گفت: خوشبختانه طرفین مصمم به حفظ و ادامه این توافق بین‌المللی بوده و در این راستا مواضع سیاسی قاطعی را اتخاذ کرده‌اند.
کد خبر: ۳۱۰۷۲۳
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶ - 26September 2018

باید در برابر تروریسم مواضع قاطع و یکسانی داشته باشیمبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس، حجت الاسلام حسن روحانی شامگاه سه‌شنبه به وقت نیویورک در دیدار  با «ترزا می» نخست وزیر انگلیس، به خروج غیر قانونی آمریکا از توافق بین‌المللی برجام اشاره کرد و این اقدام را موجب تعجب و مخالفت جامعه جهانی دانست و اظهار داشت: باید تلاش کنیم با توسعه همکاری‌ها و رایزنی‌ها به چارچوب عملی مناسب برای حفظ و اجرای کامل این توافق بویژه در بخش های اقتصادی دست پیدا کنیم.

رئیس جمهور با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران بر اساس گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تمامی تعهدات خود در برجام پایبند بوده و به آنها عمل کرده است، گفت: در توافقات چند جانبه باید عمل به تعهدات از سوی طرفین تعادل و توازن داشته باشد.

روحانی با تقدیر از ابراز همدردی و تسلیت دولت و ملت انگلیس با مردم ایران در حادثه تروریستی اهواز و انتقاد از حمایت تبلیغاتی از اقدام تروریستی اهواز توسط برخی رسانه‌های غربی از جمله در انگلیس، خاطرنشان کرد: امروز همگان باید در برابر تروریسم مواضع قاطع و یکسانی داشته و در راستای مبارزه جدی با تروریسم همکاری‌ها را گسترش دهیم.

رئیس جمهور با تاکید بر این‌که قدرت نظامی جمهوری اسلامی برای دفاع از کشور و مقابله با تروریسم است، افزود: رویکرد ما کاهش تنش در منطقه و جهان است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

دکتر روحانی با بیان این‌که بحران یمن راه حلی جز پایان جنگ و برقراری مذاکرات «یمنی-یمنی» ندارد، گفت: باید همه کشورها در راستای توقف خونریزی و بمباران در یمن و ارسال کمکهای انسان دوستانه به مردم بی‌گناه این کشور تلاش کنند.

رئیس جمهور با اشاره به این‌که جمهوری اسلامی ایران علاقه‌مند به توسعه روابط و همکاری های 2 جانبه با انگلیس در بخش‌های مختلف است، تصریح کرد: گسترش همکاری‌های بانکی 2 کشور می تواند موجب توسعه روابط اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری فی مابین باشد.

«ترزا می» نخست وزیر انگلیس نیز در این دیدار با تسلیت حادثه تروریستی اهواز، گفت: انگلیس تروریسم را در تمامی ابعاد آن محکوم کرده و مبارزه با آن را حائز اهمیت می‌داند.

نخست وزیر انگلیس با اشاره به ضرورت حفظ برجام در تمامی ابعاد آن بر ادامه تلاش ها و همکاری‌های تهران-لندن در این راستا تاکید کرد.

وی با بیان این‌که حل بحران یمن تنها از طریق راه حل‌های سیاسی امکان پذیر است، افزود: همه باید در راستای کمک های انسان دوستانه برای مردم بحران زده یمن نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

ترزا می همچنین خاطرنشان کرد که انگلیس از توسعه روابط و همکاری ها با ایران در بخش های مختلف از جمله اقتصادی و انرژی استقبال می‌کند.

انتهای پیام/ 441

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار