به روز شده در: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸
رئیس جمعیت هلال احمر خبر داد؛
علی‌اصغر پیوندی گفت: 40 پایگاه هلال احمر در عراق با بیش از 2 هزار کادر درمانی، خدمات مختلف امدادی، بهداشتی و درمانی به زائران اربعین ارائه می‌کنند.
کد خبر: ۳۱۵۰۸۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱ - 23October 2018

//به گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، «علی اصغر پیوندی» رئیس جمعیت هلال احمر کشور در برنامه صبح بخیر ایران، با اشاره به سابقه فعالیت 96 ساله هلال احمر، اظهارداشت: در سال های فعالیت هلال احمر، مدیران و کارکنانی با مال و جان و آبروی خود در این جمعیت سعی کرده اند برای کاهش بار مشکلات مردم و ارتقای سلامت آنها خدمت کنند. اعضای هلال احمر در تمام حوادث و سوانح به سرعت وارد عمل می شوند تا بتوانند با ارائه آنچه که در توان دارند، رضایت مردم را جلب کنند.

وی به خدمات هلال احمر در ایام اربعین نیز اشاره کرد و افزود: هلال احمر به عنوان یک نهاد مردمی تلاش دارد تا شرایطی فراهم کند که زائران از برکات معنوی این روزها نهایت استفاده را ببرند. جمعیت هلال احمر ایران براساس وظایف خود و با هماهنگی با هلال احمر و وزارت صحه عراق، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران ایرانی در کشور عراق را برعهده دارد که این خدمات در 40 پایگاه هلال احمر ایران در عراق در حال انجام است و ما برای ارتقای سطح ارائه خدمات، تعداد پایگاه‌ها و مراکز درمانی خود را در سال جاری افزایش داده ایم.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه ارائه خدمات به زائران ایرانی در کشور عراق از سوی دولت ایران بر عهده هلال احمر قرار گرفته، افزود: خدماتی که پزشکان، پرستاران، امدادگران و داوطلبان ما در طول 21 روز اجرای طرح، ارائه می دهند کاملا داوطلبانه است و در قالب های اداری معمول نمی گنجد. این وظیفه ای است که ما هرساله برعهده داریم و اشتیاق خدمت به زوار امام حسین(ع) سال به سال در میان اعضای هلال احمر بیشتر می شود.

پیوندی با بیان اینکه خدمت به زوار در ایام اربعین حسینی با همکاری ستاد مرکزی اربعین از روز 21 مهر آغاز شده و تا 11 آبان ادامه دارد، اظهار کرد: برای ارائه خدمات بیشتر و با کیفیت تر نسبت به سال گذشته، مدت اجرای طرح خدمات رسانی به زائران در ایام اربعین 6 روز افزایش یافته است. در داخل کشور نیز سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان برای خدمت رسانی شایسته به زوار بسیج شده اند. همچنین در نجف، کربلا، مسیر نجف به کربلا، سامرا و کاظمین، 40 پایگاه درمانی هلال احمر ایران در حال ارائه خدمات درمانی و دارویی به زائران عزیز هستند تا اگر مشکل درمانی در مسیر زیارت داشتند بتوانند از خدمات هلال احمر استفاده کنند.

وی با اشاره به خدمات ارائه شده از زمان آغاز اجرای طرح امداد در اربعین، اظهار کرد: تا امروز حدود 16 هزار زائر اباعبداله الحسین(ع) در مسیر پیاده روی به سمت کربلا به پایگاه ها و مراکز درمانی هلال احمر ایران مراجعه کرده و از خدمات درمان اضطراری، اسکان اضطراری، تست قند ، فشار خون و… هلال احمر بهره مند شده اند که بیشتر مراجعه کنندگان خدمات درمان سرپایی دریافت کرده و 38 نفر نیز به مراکز درمانی ارجاع شده اند.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: این خدمات توسط 2 هزار و 28 نفر کادر درمانی هلال احمر شامل پزشکان متخصص، پزشکان عمومی، پرستاران، امدادگران و … ارائه شده است.

پیوندی همچنین در توصیه ای به زائران برای بهره مندی بیشتر از برکات معنوی ایام اربعین، تصریح کرد: برای داشتن سفری توام با آرامش، کفش و پوشاک مناسب و داروهای لازم را همراه داشته باشند و بهداشت را نیز رعایت کنند تا با کمترین مشکل بتوانند از سفر و زیارت خود بیشترین بهره را ببرند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار