به روز شده در: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح:
سردار ابوالفضل شکارچی با بیان اینکه هم تست و هم توسعه موشکی را ادامه خواهیم داد، گفت: این موضوع خارج از چارچوب مذاکرات و به امنیت ملی ما مرتبط است؛ لذا در این رابطه از هیچ کشوری اجازه نخواهیم گرفت.
کد خبر: ۳۲۱۵۹۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۳ - 02December 2018

تست و توسعه موشکی جمهوری اسلامی در جهت بازدارندگی استبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، سردار سرتیپ «ابوالفضل شکارچی» سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح در جمع خبرنگاران در خصوص موضع‌گیری‌های اخیر دشمنان جمهوری اسلامی درباره تست موشک‌ها و توسعه توان موشکی کشورمان اظهار داشت: تست موشک‌ها و توان دفاعی جمهوری اسلامی برای دفاع و در راستای بازدارندگی کشور ما است و این کار ادامه پیدا خواهد کرد؛ یعنی هم تست و هم توسعه موشکی را ادامه خواهیم داد.

وی تصریح کرد: این موضوع خارج از چارچوب مذاکرات است و به امنیت ملی ما مرتبط است لذا در این رابطه از هیچ کشوری اجازه نخواهیم گرفت.

شکارچی افزود: البته این اطمینان را به کشور‌های منطقه می‌دهیم که جمهوری اسلامی چشمداشتی به منافع سایر کشور‌ها ندارد و این اقدامات تنها در راستای بازدارندگی و افزایش توان دفاعی است.

وی با اشاره به تهدیدات اخیر آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه گزینه‌های نظامی همچنان روی میز است، افزود: ما این هشدار را می‌دهیم که در صورت هرگونه خطای راهبردی از سوی آمریکا و هم‌پیمانانشان در منطقه، جمهوری اسلامی آنچنان سیلی محکمی به آنان خواهد زد که تا ابد پشیمان شوند.

سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح ادامه داد: البته مطمئن هستیم که دشمنان دست به چنین خطایی نخواهند زد؛ مگر اینکه افراد بی تجربه و تازه به دوران رسیده‌ای چنین اشتباهی را مرتکب شوند که در صورت بروز این اشتباه تاوان آن را خواهند داد.

سردار شکارچی در واکنش به موضع‌گیری‌های اخیر مقامات آمریکایی مبنی بر ارسال کمک تسلیحاتی از ایران به کشور و ارتش یمن گفت: 2 تن از مقامات رسمی آمریکا اقدام به یاوگویی‌سرایی و هذیان گویی کرده و چند اتهام را عنوان کرده‌اند؛ از جمله ادعا شده جمهوری اسلامی تجهیزات و تسلیحاتی را در اختیار یمن قرار می‌دهد که باید گفت که ملت و ارتش یمن قدرتمند و دارای تجهیزات دفاعی مناسبی هستند و نیازی به کمک دیگر کشور‌ها ندارند.

وی افزود: با توجه به محاصره یمن و حجم بزرگ موشک، این امکان برای جمهوری اسلامی چگونه وجود خواهد داشت تا موشک در اختیار ارتش یمن قرار دهد؟!

سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح عنوان کرد: الحمدلله ملت یمن از تجهیزات مناسبی برخوردارند و تا به امروز هم با تکیه بر ظرفیت‌های دفاعی خود پیروزی‌های پی در پی را رقم زده‌اند و عربستان را به استیصال کشانده‌اند.

وی تصریح کرد: عربستان سعودی، امارات، آمریکا و رژیم صهیونیستی تا به امروز در یمن عملا هیچ دستاوردی نداشته‌اند و لذا آمریکایی‌ها در پی این شکست‌ها مجبورند که چنین موضع‌گیری‌هایی کنند.

شکارچی تاکید کرد: دشمن مجددا یک نمایش مضحک را با نشان دادن قطعاتی از موشک و پهپاد آغاز کرده است که این کار دشواری نیست و می‌توان به هر کشوری نسبت داد و با توجه به سابقه دشمنی که اینها با ما دارند این تهمت‌ها را به جمهوری اسلامی نسبت می‌دهند؛ البته پیش از این هم با اظهارات و جوسازی‌های همین آمریکایی‌ها، سازمان ملل وارد کشور ما شد و بررسی‌هایی را انجام داد و مشخص شد که حرفهایشان دروغ و بی پایه و اساس است.

وی اذعان کرد: بعد از چند سال آمریکایی‌ها به دلیل شکست‌های پی در پی که دارند در مقابل جبهه مقاومت می‌خوردند و نتوانسته‌اند سناریوی خود را عملیاتی کنند؛ لذا در قالب یک عملیات روانی عنوان گزینه نظامی را دوباره مطرح می‌کنند؛ که البته این موضوع طبیعی به نظر می‌رسد؛ چون در حال حاضر افراد کم تجربه‌ای در آمریکا به میدان آمده‌اند که از قدرت و توان دفاعی و بازدارندگی جمهوری اسلامی مطلع نیستند؛ و من پیشنهادم این است که مقامات آمریکایی بروند از فرماندهان نظامی شان در خلیج فارس و تنگه هرمز نسبت به میزان توانمندی و قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی سوال کنند و بعد موضع‌گیری کنند.

شکارچی ادامه داد: به نظر می‌رسد که این‌گونه موضع‌گیری‌ها بیانگر بی تجربگی، استیصال و تصمیمات عجولانه بوده و پشتوانه جدی ندارد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها