به روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
نیرو‌های ارتش ترکیه و حدود ۱۵ هزار تن از عناصر تروریستی آماده حمله علیه شبه نظامیان کُرد در شمال و شمال شرق سوریه هستند.
کد خبر: ۳۲۳۸۶۳
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳ - 18December 2018

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، آخرین خبر‌ها از مناطق مرزی شمال و شمال شرق سوریه حاکیست، نیرو‌های ارتش ترکیه و گروه‌های تروریستی آماده حمله به مواضع تحت تصرف شبه نظامیان کُرد مورد حمایت دولت امریکا در حدفاصل شمال شرق استان حلب و شمال شرق استان حسکه هستند.

به گفته منابع میدانی، عملیات گسترده نیرو‌های ارتش ترکیه برای اشغال مناطق تحت تصرف شبه نظامیان کُرد از حومه غربی شهر کوبانی در شمال شرق استان حلب تا منطقه «مالکیه» در شمال شرق استان حسکه امتداد دارد.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، نیرو‌های ارتش ترکیه و عناصر تروریستی در مرز‌های جنوبی (ترکیه) مستقر شده‌اند و در انتظار دستور فرمان آغاز عملیات علیه نیرو‌های شبه نظامی کُرد هستند.

یک منبع میدانی در گفت: وگو با مشرق به جزئیات عملیات نیرو‌های ارتش ترکیه و تروریست‌ها اشاره کرد و افزود: عملیات مشترک آنکارا و گروه‌های تروریستی در مساحتی حدود ۵۵۰ کیلومتر در طول و ۴۰ کیلومتر در عمق علیه شبه نظامیان کُرد صورت می‌گیرد.

این منبع میدانی از پرواز مداوم پهپاد‌ها و جنگنده‌های ارتش ترکیه در مناطق مرزی مشترک با سوریه خبر داد و گفت: فرماندهان ارتش ترکیه در آستانه شروع عملیات درصدد هستند تا تمام مناطق مرزی را با این پرواز‌ها بررسی کنند.

وی با بیان این که نیرو‌های ارتش ترکیه نقش پشتیبانی را در این عملیات ایفا می‌کنند و تروریست‌ها در خط مقدم نبرد هستند، تصریح کرد: حدود ۱۴ هزار و ۹۰۰ تن از عناصر تروریستی در عملیات علیه نیرو‌های شبه نظامی کُرد شرکت می‌کنند.

پرواز جنگنده‌ها و پهپاد‌های ارتش ترکیه برای انجام عملیات در شمال و شمال شرق سوریه+ تصاویر

این منبع میدانی با توضیح این مطلب که گروه تروریستی موسوم به «جیش الوطنی» در این عملیات حضور دارد، افزود: جیش الوطنی، ائتلافی از تروریست‌ها را در شمال سوریه تجمیع کرده است.

به گزارش مشرق، گروه تروریستی «جیش الوطنی» که به شدت توسط آنکارا حمایت می‌شود، پیشتر در عملیات علیه شبه نظامیان کُرد در منطقه عفرین در شمال غرب استان حلب نقش ویژه‌ای ایفا کرد.

براساس آخرین اخبار به دست آمده، محور اصلی عملیات نیرو‌های ارتش ترکیه و تروریست‌ها علیه شبه نظامیان کُرد در مرحله نخست، مناطق «رآس العین و تل ابیض» در شمال استان حسکه و شمال استان رقه خواهد بود.

پرواز جنگنده‌ها و پهپاد‌های ارتش ترکیه برای انجام عملیات در شمال و شمال شرق سوریه+ تصاویر

به گفته منابع میدانی، به با صدا درآمدن شمارش معکوس برای شروع عملیات، شبه نظامیان کُرد اقدام به حفر ده‌ها تونل و خندق در محله «العبره» در شهر مرزی «رآس العین» در شمال استان حسکه کردند تا بتوانند در برابر نیرو‌های ارتش ترکیه و تروریست‌ها مقاومت کنند.

عملیات نیرو‌های ارتش ترکیه و گروه‌های تروریستی در شمال و شمال شرق در حالی در آستانه آغاز شدن است که دولت آمریکا به آنکارا هشدار داده که از انجام عملیات علیه شبه نظامیان کُرد پرهیز کند.

هنوز مشخص نیست که آمریکایی چقدر مصمم هستند تا از نیرو‌های شبه نظامی کُرد به صورت مستقیم دفاع کنند و در روز‌های آینده این مسئله روشن می‌شود که آیا آنان در پشت صحنه با دولت ترکیه توافق کرده‌اند یا خیر؛ اما برخی خبر‌ها حاکیست آنان از برخی پایگاه‌های خود در شمال و شمال شرق سوریه عقب نشینی کرده‌اند.

منبع:‌ مشرق

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها