به روز شده در: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
جعفری دولت‌آبادی:
دادستان تهران با بیان اینکه در بخش توزیع گوشت، مرغ، میوه و لبنیات نظارتی وجود ندارد، گفت: هدف از تشکیل کمیته مقابله با گران‌فروشی، کمک به دولت برای ساماندهی در توزیع است تا مردم احساس کنند، به مشکلاتشان توجه می‌شود.
کد خبر: ۳۳۰۱۷۳
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳ - 29January 2019

در توزیع گوشت و لبنیات نظارتی وجود ندارد/به کمک دولت آمدیمبه گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، «عباس جعفری دولت‎آبادی» دادستان تهران در گفت‌وگویی رادیویی اظهار داشت: یکی از موارد نقض حقوق عامه، گران‌فروشی و تعرض به حقوق مصرف‌کننده است.

وی با بیان اینکه مصرف کننده دارای حقوقی است که باید توسط دولت و سایر دستگا‌ه‌ها توجه شود، بیان کرد: بعد از اینکه ریاست قوه قضاییه به گرانفروشی واکنش نشان داد و از دادستان کل کشور خواست برای مقابله با این موضوع ترتیباتی پیش‎بینی شود، دستورالعملی تهیه و کمیته مقابله با گرانفروشی در استان‌ها تشکیل و در چهارشنبه گذشته نیز اولین جلسه مقابله با گرانفروشی در دادستانی تهران با حضور نمایندگان دستگاه‌های متولی برگزار شد.

دادستان تهران با اشاره به اینکه در بخش توزیع گوشت، مرغ، میوه و لبنیات نظارتی وجود ندارد، تصریح کرد: بر این اساس تیم‌های مشترک به منظور نظارت بر توزیع تشکیل شد و از چهارشنبه هفته گذشته این تیم‌ها در فروشگاه‌های بزرگ حضور پیدا کرده و فعالیت خود را آغاز کردند که از امروز تعداد این تیم‌ها بیشتر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی قرار نیست در وظایف دولت دخالت کند، بیان کرد: هدف از تشکیل این کمیته کمک به دولت برای ساماندهی در توزیع است تا مردم احساس کنند به مشکلاتشان توجه می‌شود.

جعفری دولت آبادی تاکید کرد: البته اگر جایی احساس کنیم که فسادی وجود دارد و عد‌ه‌ای با رانت و احتکار کالای اساسی قصد دارند به مردم آسیب برسانند، پرونده تشکیل می‌دهیم.

دادستان تهران از مردم خواست که اگر در مرکزی شاهد نابسامانی در توزیع اقلام اساسی هستند، به دادستانی گزارش کنند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار