به روز شده در: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
امام جمعه یزد:
امام جمعه یزد با اشاره به اینکه ایران در عرصه‌های دفاعی و نظامی، هسته‌ای و بسیاری از علوم پیشرفت‌های بسیار زیادی داشته است، گفت: اگر ما در هر عرصه‌ای تلاش و به ظرفیت‌ها و استعدادهای داخلی تکیه کنیم قطعا پیشرفت را لمس خواهیم کرد.
کد خبر: ۳۳۲۱۰۷
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷ - 08February 2019

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به اینکه امام خمینی (ره)، 22 بهمن را یک معجزه بزرگ الهی و تجلی حکومت الله بر روی زمین می‌دانستند، اظهار داشت: در زمان طاغوت ایران اجازه نداشت هیچ کاری را بدون اجازه آمریکا انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد: برای خرید اسحله، ایران حتی حق انتخاب نوع اسلحه را نداشت و آمریکایی‌ها به ایران هر سلاحی که می‌خواستند با قیمت بالا می‌فروختند؛ حتی زمانی که ایران خواست از شوروی با قیمت پایین‌تر اسلحه خریداری کند، آمریکایی‌ها نه قیمت را کاهش دادند و نه اجازه پایین آمدن قیمت را به آنها دادند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: آنقدر آن زمان ایران و شاه کشور از آمریکایی‌ها سرخوردگی داشت که در خاطرات مادر شاه آمده روزی محمدرضا پیش مادرش رفت و گفت که من به اسم رئیس این کشور هستم ولی هیچ اختیاری از خودم ندارم.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در هیچ عرصه‌ای نمی‌گذاشتند ایران پیشرفت کند گفت: آمریکایی‌ها حتی در صنعت هم هر صنعتی را که به ایران وارد می‌کردند اجازه نمی‌دادند که ما در آن صنعت اطلاعاتی کسب کنیم و صد در صد در صنایع وابسته به آمریکایی‌ها بودیم.

امام جمعه یزد گفت: پس از انقلاب بود که ما به دلیل احساس نیازی که در کشور بود توانستیم به سمتی حرکت کنیم که خودمان تولید کنیم و به خودکفایی برسیم.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران انقلاب خدایی است گفت: رمز ماندگاری انقلاب در طول این 40 سال همان خدایی بودن است و امام خمینی(ره) می‌فرماید انگیزه الهی که برای انقلاب بود همین انگیزه سبب ماندگاری آن است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: همین موضوع و ایستادگی و استقلالی که ملت ایران به واسطه انقلاب به دست آوردند سبب شد که دشمنان در طول این 40 سال از هر روشی برای توطئه علیه ملت ایران استفاده کنند و انواع و اقسام توطئه‌ها و دشمنی‌ها را به کار بستند.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه همه ما باید ارزیابی کنیم ببینیم در طول این سال‌ها به مردم و انقلاب خدمت کردیم یا خیانت گفت: این دشمنی‌ها سبب شده که مردم با مشکلاتی روبرو شوند و وظیفه همه مسئولان است که برای رفع این مشکلات قدم بردارند.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه ایران در عرصه‌های دفاعی و نظامی، هسته‌ای و بسیاری از علوم پیشرفت‌های بسیار زیادی داشتند گفت: اگر ما در هر عرصه‌ای همانند عرصه‌های این علوم تلاش کنیم و به ظرفیت‌ها و استعدادهای داخلی تکیه کنیم قطعا در همه این عرصه‌ها هم پیشرفت می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه همه مردم ایران به کوری چشم دشمنان امسال حضوری بسیار پرشورتر از سال‌های گذشته در راهپیمایی 22 بهمن دارند گفت: مردم ایران روز یوم‌الله 22 بهمن برای شکرانه این نعمت الهی همه در راهپیمایی شرکت می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه که اروپایی‌ها با این بندهایی که نوشتند و می‌خواهند به ملت ایران دیکته کنند گفت: ما تروریست نیسیتیم بلکه خود اروپایی‌هایی که در یمن و سوریه کودکان و زنان و غیرنظامیان را به خاک و خون می‌کشند تروریست هستند.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: ایران هیچ زمانی به بیگناهان هیچ ظلمی نکرده و تنها با قاچاقچیانی که چندین تن مواد مخدر برای بدبخت کردن جوانان ایران تولید و توزیع می‌کنند برخورد می‌کنند.

امام جمعه یزد افزود: اروپایی‌ها ایران را به عدم رعایت حقوق بشر محکوم می‌کنند در حالی که خودشان اصلا نمی‌دانند حقوق بشر چیست، اروپایی‌ها در یمن و فلسطین و سوریه و عراق و دیگر کشورهای مظلوم جهان به کشتار می‌پردازند و حتی مردم کشورهای خودشان هم اگر اعتراض کنند با بدترین برخرودهای دولت‌ها مواجه می‌شوند.

وی گفت: تمام 12 بندی که اروپایی‌ها می‌خواهند به ایران تحریم کنند چرت و پرت است، قبول این بندها در واقع تحقیرکردن مردم است و در ادامه این حرکت برای ملت ایران ذلت به دنبال دارد به همین دلیل تحت هیچ شرایطی نباید این شروط را پذیرفت.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار