به روز شده در: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
سرلشکر سلیمانی:
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز حفظ دین و حفظ ارزش‌های دینی بدون حفظ نظام و حفظ نظام بدون حفظ ارزش های دینی امکان‌پذیر نیست گفت: این دو در آمیخته شده‌اند و جدا شدنی نیستند.
کد خبر: ۳۳۲۷۶۶
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۴ - 11February 2019

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه عصر امروز در همایش مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) کرمان که با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید‌محمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران در بیت‌الزهرا (س) کرمان برگزار شد با اشاره به اینکه این جلسه هر ساله در این مکان برگزار می‌شود، اظهار داشت: از اینکه شنیدم حدود چهار هزار مداح ثبت شده در استان کرمان وجود دارد، بسیار خوشحال شدم و این مسئله ارزشمند خود از برکات انقلاب است.

وی افزود: اینکه یک نوجوان و جوان در این مسیر قدم می‌گذارد و روح و جسم خود را با اشعار اهل بیت (ع) تعلیم می‌دهد هم در او و هم در زندگی او تاثیر زیادی دارد.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه رشد تعداد جوانان در این زمینه و در زمینه قرآن بسیار ارزشمند است، گفت: توسعه هر چه بیشتر در این حوزه‌ها باعث می‌شود جامعه در ابعاد فرهنگی عمق پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه زمانی که کسی روح خود را با قرآن یا معارف و مدح اهل بیت (ع) عجین می‌کند در آن انسان پایداری ایجاد می‌شود، افزود: نوجوان قاری قرآن در جلسه گذشته چنان جلسه را متحول کرد که نیمی از جلسه می گریست.

سردار سلیمانی با بیان اینکه هر چه این مسئله را گسترش دهیم ضمانت بقای حاکمیت دین افزایش پیدا می‌کند، عنوان کرد: این نظام برای تحقق حاکمیت دینی آماده و امروز دفاع از نظام دفاع از دین است و قابل تفکیک نیست.

وی با تاکید بر اینکه امروز حفظ دین و حفظ ارزش‌های دینی بدون حفظ نظام و حفظ نظام بدون حفظ ارزش‌های دینی امکان‌پذیر نیست، گفت: این دو درآمیخته شده‌اند و جداشدنی نیستند.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه زمانی که مداحی با اشعار بلند همراه شوند، انسان را متاثر کرده و این ارزشمند است، گفت: این اشعار و این جلسات مداحی منبر است و تاثیر زیادی دارد و یک کلاس درس است.

وی با بیان اینکه درمداحان به اشعار و مضامین بلند توجه ویژه داشته باشند، افزود: تاثیر این مطالب از ذکر مصیبت بیشتر است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار