به روز شده در: ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
سردار کوثری:
جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله گفت: دقیقاً بعد از ۳۴ سال نیازمندیم اعمال مهدی و حمید باکری را بشنویم و چنان رفتار کنیم.
کد خبر: ۳۳۷۹۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۲ - 14March 2019

سردار کوثری: باکری در کنار همت آرزوی شهادت کرد/ دقیقاً بعد از ۳۴ سال نیازمندیم اعمال مهدی و حمید باکری را بشنویمبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، مراسم بزرگداشت شهیدان «مهدی و حمید باکری» شامگاه پنج‌شنبه با حضور سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار محمد کوثری، حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی، علی نیکزاد در سالن وزارت کشور برگزار شد.

سردار محمد کوثری در ابتدای این مراسم به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر بیان خاطرات دوران دفاع مقدس اشاره کرد و با ذکر خاطره‌ای اظهار داشت: در عملیات‌های والفجر مقدماتی و والفجر یک ۲ خاطره از مهدی باکری دارم که دوست دارم آن را برای جوانان بگویم.

وی گفت: نیمه‌های شب با شهید همت داشتیم آقا مهدی را به درب خانه می‌رساندیم. او که از شهادت حمید ناراحت بود به ما گفت «از خدا شهادت را می‌خواهم». او از مسوولیت فرار نمی‌کرد اما اگر فشار و سختی‌ها زیاد می‌شد با خدا معامله می‌کرد.

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله ادامه داد: رفتار آقا مهدی باکری برای ما درس بود و بسیار مطالب آموزنده داشت. زمانی که در سختی‌ها قرار می‌گرفت فقط و فقط با خدا معامله می‌کرد و بخاطر همین محبوب دلها بود. اگر بگوییم برخی مهدی باکری را می‌پرستیدند، دروغ نبود.

وی به ذکر خاطره‌ دیگری پرداخت و عنوان کرد: در والفجر مقدماتی جبهه خیلی باز بود و حفاظت سختگیری نکرده بود اما در والفجر یک سخت‌گیری‌های زیادی وجود داشت. شهید عباس چراغی برایم تعریف می‌کرد «با آقا مهدی داخل یک وانت نشستیم که خط را بررسی کنیم. موقعی که به دژبانی لشکر ۳۱ رسیدیم، دژبان از ما برگه ماموریت خواست که ما نداشتیم؛ دژبان اجازه عبور نداد. رضا چراغی اشاره‌ای کرد و گفت ایشان آقا مهدی باکری، فرمانده شماست اجازه عبور بدهید. اما دژبان با لحجه آذری گفت من باکری ماکری نمی‌شناسم فقط برگه بدهید»! شهید باکری اصلأ ناراحت نشد و رفتیم و منتظر ماندیم تا مسوول دژبانی آمد و او را شناخت و اجازه عبور داد.

سردار کوثری تاکید کرد: مدیریت بر دل‌های باکری چنین بود که جایگاهی برای خودش قائل نبود. باعث موفقیت دفاع مقدس در این برخوردها بود که حاج قاسم سلیمانی نیز به آن تاکید داشتند که فرماندهان ما به نیروهایشان نمی‌گفتند بروید بلکه می‌گفتند بیایید. یعنی فرماندهان خودشان جلودار بودند.

وی گفت: این نوع برخوردها در روحیه بسیجی‌ها تاثیر می‌گذاشت و این باعث موفقیت بود چراکه درجه و لباسی در کار نبود بلکه عمل خالص و صداقت موجب شد تا دقیقاً بعد از ۳۴ سال نیازمندیم اعمال مهدی و حمید باکری را بشنویم و چنان رفتار کنیم.

انتهای پیام/ ۱۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها