به روز شده در: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳
ما پیروزیم- ۲۸۲/ فرمانده نیروی دریایی ارتش خبر داد؛
امیر دریادار «خانزادی» گفت: برای اوایل سال جدید الحاق ناوشکن «دماوند» در آب‌های شمالی کشور را پیش‌بینی می‌کنیم که در حال حاضر عملیات ساخت سازه و روسازه آن به اتمام رسیده و عملیات تجهیز آن آغاز شده و بلافاصله بعد از آن الحاق ناوشکن «دنا» در آب‌های جنوب را خواهیم داشت.
کد خبر: ۳۳۸۳۳۱
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳ - 17March 2019

الحاق ناوشکن‌های «دماوند» و «دنا» به ناوگان نیروی دریایی ارتش در سال۹۸

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش، امروز (یک‌شنبه) در حاشیه افتتاح نمایشگاه راهیان نور  این نیرو در پایگاه دریایی شهدای تکاور خرمشهر در جمع خبرنگاران، با اشاره به حضور شبانه‌روزی نیروی دریایی ارتش در دریا‌های تحت حاکمیت کشور و دریا‌های مجاور، اظهار داشت: امنیت به صورت کامل و پایدار در این منطقه برقرار است و به واسطه حضور فرزندان این مرز و بوم در دریاها، هیچ‌گونه ناامنی وجود ندارد.

وی افزود: همان‌طور که در روز‌های اخیر در اخبار شنیدید، وقتی دزدان دریایی قصد داشتند در خلیج عدن به نفتکش کشورمان حمله کنند ناوگروه شصتم نیروی دریایی ارتش این حمله دزدان دریایی را مهار کرد.

امیر خانزادی تأکید کرد: حضور دائمی ما در دریا‌های تحت حاکمیت و نیز دریا‌های آزاد و همچنین دریا‌هایی که به دریا‌های کشور امتداد دارند مانند خلیج عدن، همچنان به صورت شبانه‌روزی در سال ۹۸ ادامه خواهد داشت؛ لذا آن‌قدر هستیم تا امنیت برقرار و ناامنی ریشه‌کن شود.

وی با اشاره به پیشرفت‌های نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۸، گفت: برای اوایل سال جدید الحاق ناوشکن «دماوند» در آب‌های شمالی کشور را پیش‌بینی می‌کنیم که در حال حاضر عملیات ساخت سازه و روسازه آن به اتمام رسیده و عملیات تجهیز آن آغاز شده است و بلافاصله بعد از آن الحاق ناوشکن «دنا» در آب‌های جنوب را خواهیم داشت و همین‌طور الحاق اولین نسل از شناور‌های میشکا کلاس «صبا» را داریم که در بندرعباس به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: به طور کلی یک طیف گسترده‌ای از تجهیزات بومی و با افتخار ساخت جمهوری اسلامی ایران در سال آینده به نیروی دریایی ارتش ملحق خواهد شد.

وی با بیان اینکه در راستای فعالیت‌های ارتقاء توان رزم، در سال جدید سلسله رزمایش‌هایی را در نیروی دریایی ارتش برگزار خواهیم کرد، تصریح کرد: در همین رابطه سال آینده رزمایش‌های مرکبی را با کشور‌های دوست در آب‌های منطقه خصوصا در منطقه نیرو‌های دریایی اقیانوس هند و دریای خزر برگزار خواهیم کرد.

امیر خانزادی با اشاره به تجهیزات بومی ناوگان نیرو دریایی ارتش گفت: از آن‌جایی که این تجهیزات کاملا بومی هستند و در داخل کشور تولید می‌شوند؛ لذا میزان هزینه‌ای که برای آن صرف می‌شود بسیار کمتر از یک شناور خارجی است و با توجه به اینکه نیرو‌های مسلح از ابتدای انقلاب ۱۰۰ درصد تحریم بوده‌اند؛ بنابراین اگر هم فرضا ما بخواهیم قطعات و تجهیزات را از خارج کشور تامین کنیم، از طرف مقابل این اراده و همکاری وجود ندارد.

انتهای پیام/113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار