به روز شده در: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۱
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد؛
عسگری نیکزاد از آمادگی مدارس مازندران برای اسکان سیل زدگان خبر داد.
کد خبر: ۳۳۹۰۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵ - 23March 2019

آمادگی مدارس مازندران برای اسکان سیل زدگانبه گزارش دفاع‌پرس از ساری، «عسگری نیکزاد» مدیرکل آموزش و پرورش مازندران پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وقوع سیل در استان اظهار داشت: از همان لحظه اولیه وقوع سیل، برای اسکان سیل‌زدگان در مدارس اعلام آمادگی کردیم.

این مسئول خدمات دهی به سیل‌زدگان را جزو وظایف دانست و گفت: برای اسکان سیل‎زدگان در مدارس آمادگی داریم.

وی با اشاره به تخریب دیوار دو مدرسه بر اثر سیل گفت: در دودانگه سقف مرکز اختلال و یادگیری و سقف پارکینگ اداره دودانگه و در سیمرغ نیز دیوار دو مدرسه تخریب شده است.

نیکزاد با اشاره به اینکه سیل و گل و لای به تجهیزات و تأسیسات آموزشی خسارت زده است، استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش و دانش آموزان را در امور اجتماعی نظیر همیاری پلیس، همیاری طبیعت و غیره ضروری دانست و گفت: آموزش و پرورش فرصت‌های لازم را برای همکاری با دستگاه‌ها دراختیار قرار می‌دهد.

وی درباره اسکان مسافران گفت: بیشترین مسافران به رامسر و بابلسر سفر می‌کنند و در مدارس منطقه اسکان یافته‌اند و خدمات لازم به آنان داده می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اظهار اینکه حداقل خدمات به مسافران فرهنگی در مدارس داده می‌شود از تجهیز ۳۸۸ مدرسه با سه هزار و ۳۸ کلاس درس برای اسکان مسافران تجهیز شده است.

وی با عنوان اینکه این مدارس در سه سطح الف، ویژه و ب تجهیز شده است، گفت: هزار و ۳۰۰ کلاس در سطح الف و هزار و ۱۸۰ کلاس در سطح ب و مابقی در سطح الف برای اسکان مسافران تجهیز شده است.

نیکزاد با اظهار اینکه از نظر کمی در زمینه محل اسکان رشد نداشتیم، افزود: از نظر کیفی ۴۳ درصد نسبت به سال قبل با رشد کیفیت مواجه بودیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از اسکان بیش از پنج هزار و ۱۸۴ خانوار به تعداد ۱۸ هزار و ۶۶۳ نفر شامل بیش از ۵۵ هزار نفر روز در مدارس استان خبر داد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها