به روز شده در: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶
صبح امروز انجام شد؛
فرمانده عملیات ارتش در ستاد مقابله با بحران خوزستان صبح امروز به منظور تسریع در روند فعالیت‌های یگان‌های ارتش مستقر در منطقه خوزستان از بخش‌های مختلف این منطقه و سد دز بازدید کرد.
کد خبر: ۳۳۹۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰ - 01April 2019

بازدید دریاردار سیاری از «سد دز»به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» فرمانده عملیات ارتش در ستاد مقابله با بحران خوزستان با بیان اینکه هم‌اکنون تمام تمهیدات لازم در خصوص جاری شدن سیل در خوزستان اندیشیده شده است، اظهار داشت: یگان‌های ارتش با تمام تجهیزات و نیروی انسانی مجرب در حال استقرار در محل‌های سیل احتمالی در این منطفه هستند و چنانچه مشکلی روی دهد، امداد رسانی خواهند کرد.

وی گفت: هم‌اکنون تجهیزات امدادی به برخی از مناطق خوزستان اعزام شد که تیپ ۴۵ واکنش سریع و گروه ۴۲۲ مهندسی در اطراف روستا‌های عبدالسید مریوش و قلعه سیدجاسم از توابع شهرستان شوشتر اعزام و در حال کنترل و رصد سیل احتمالی هستند.

فرمانده عملیات ارتش در ستاد مقابله با بحران خوزستان خاطرنشان کرد: چندین دستگاه خودرو‌های هاردتاپ، بیل مکانیکی و بولدوزر و به تعداد کافی تجهیزات و نیروی انسانی در مناطق مختلف اعم از دزفول، شوشتر اطراف رودخانه کارون علاوه بر احداث سیل‌بند‌ها و ترمیم رودخانه‌ها مشغول امداد رسانی به هم وطنان عزیز این مناطق هستند.

دریادار سیاری با بیان اینکه تمامی یکان‌های ارتش در خوزستان پای کار هستند افزود: هوانیروز، نیروی هوایی، گروه مهندسی، یگان‌های واکنش سریع در قالب تیم‌های مختلف امداد و نجات در آماده باش کامل قرار دارند.

وی تاکید کرد: از تمامی هم‌وطنان عزیز می‌خواهم که به توصیه‌های ایمنی ستاد بحران و دیگر دستگاه‌های اجرایی گوش فرا دهند تا بتوانیم با موفقیت از این شرایط جوی عبور کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش در حاشیه بازدید از سد دز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همه در تلاش هستیم که کمترین آسیب به مردم برسد، گفت: با توجه به حجم آبی که وجود دارد مردم باید توجه بیشتری به توصیه‌های ستاد بحران داشته باشند.

وی افزود: مردم در تخلیه روستا‌ها همت بیشتری داشته باشند و ترددی نیز در اطراف رودخانه‌ها نداشته باشند، چون با توجه به حجم آب خروجی سد‌ها روستا‌های اطراف سد دز و کرخه در معرض آب گرفتگی هستند.

امیر سیاری ارتش و همه نیرو‌های مسلح برای کمک به مردم و جلوگیری از آسیب آن‌ها هر آنچه در توان داشتند، پای کار آوردند و در کنار مردم هستند و هر جا لازم باشد به تشخیص ستاد بحران وارد صحنه شوند.

فرمانده عملیات ارتش در ستاد مقابله با بحران خوزستان خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در خوزستان از چند روز پیش با هماهنگی ستاد بحران عملیات امداد و مردم یاری را شروع کرده است.

امیر سیاری درباره بیمارستان‌های سیار و صحرایی ارتش گفت: این لازمه کار است و باید به افرادی که در اردوگاه‌ها اسکان داده شده از نظر بهداشتی نیز به آن‌ها رسیدگی شود، و ما با ستاد بحران شهرستان‌ها هماهنگ هستیم و به مردم خدمات رسانی می‌کنیم.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار